Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-375 CW - problem "Wymień tusz C"

niezabitowski 13 Mar 2010 15:27 15575 7
  • #1 13 Mar 2010 15:27
    niezabitowski
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem z tym urządzeniem wielofunkcyjnym. Otóż w czwartek udało się bez najmniejszych problemów wydrukować kilkanaście stron a następnego dnia drukarka oszalała - ciągle tylko komunikaty typu "Druk niemożliwy", "Wymień tusz C". Problem dotyczy tylko i wyłącznie tuszu cyan a wyjmowanie i wkładanie oraz odłączanie drukarki z prądu nic nie pomaga. Po wymianie i potwierdzeniu że pojemnik jest nowy wyskakuje "Nie można wykryć tusz cyan". Niestety nie mogę wymusić na drukarce wydrukowania strony testowej bądź czyszczenia głowic. NIC! Kompletnie nic! Bardzo proszę o szybką pomoc. Dodam że są to tzw. startowe tusze a tuszu cyan jest na pewno ponad połowa - przecież chyba się nie rozpłynął...
    Pozdrawiam

• #2 13 Mar 2010 19:10
    mechatronik
    Poziom 13  

dziwny problem. Wygląda na błąd elektroniki. Skoro są to tusze startowe, to pewnie masz ją na gwarancji jeszcze, więc śmiało pędź do serwisu.

• #3 09 Kwi 2010 12:53
    doxent
    Poziom 21  

mam dokładnie ten sam problem. Zna ktoś może rozwiązanie ?

• #4 09 Kwi 2010 14:14
    endriuf
    Spec od drukarek

Może jest jakaś wada w tych tuszach startowych. Proponuje włożyć nowy.

• #5 09 Kwi 2010 15:51
    doxent
    Poziom 21  

Rzeczywiście króciutko popracował ten startowy. Udało mi się załatwić zastępczy i teraz widzi normalnie. Na jakiej zasadzie drukarka uznaje tusz za poprawny nie wiadomo mimo iż w tym wadliwym niby naboju jest jeszcze pełno atramentu.

• #6 09 Kwi 2010 19:09
    kisiel20
    Poziom 14  

Spróbuj potrząsnąć pojemnikiem, może chorągiewka się w nim zwiesiła i nie zasłania czujnika, lub weź i zaklej czymś ciemnym (metka) okienko w tuszu i sprawdź czy zadziała

• #7 29 Gru 2010 17:44
    tomek1975
    Poziom 9  

Witam

Miałem taka drukarkę z tym samym problemem wystarczy zakleić w pojemniku z tuszem taśmą tam gdzie jest choragiewka z poziomem tuszu i po problemie.

• #8 09 Kwi 2011 17:56
    niezabitowski
    Poziom 9  

Witam
    U mnie jak się okazało tusze serwisowe były już zużyte choć pełne do połowy. Ale z takim opisem drukarka wróciła z serwisu
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME