Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polaris Ranger EV - elektryczny ATV w służbie armii

pseven 13 Mar 2010 15:36 2375 1
 • Polaris Ranger EV - elektryczny ATV w służbie armiiPolaris Industries, jeden z liderów rynku pojazdów typu ATV wprowadził do oferty elektryczną wersję popularnego modelu Ranger. Ranger EV bazuje na średniej wielkości odmianie płyty podłogowej modelu Polaris i prócz przestrzeni bagażowej posiada dwa miejsca dla kierowcy i pasażera. Polaris EV osiąga maksymalną prędkość 50 km/h i posiada zasięg wynoszący do 80 km. Pojazd napędzany jest wysokowydajnym silnikiem elektrycznym o mocy 30 KM. Nowy ATV Polaris należy do pojazdów typu PHEV, co oznacza, iż ładowanie akumulatorów możliwe jest po podłączeniu do tradycyjnego gniazdka sieciowego. Ranger EV kosztuje 10699 dolarów, o 2700 dolarów więcej od wersji napędzanej silnikiem benzynowym. Za te pieniądze klient zyskuje niezależność od niestabilnego rynku paliwowego oraz ciszę. Mały poziom generowanego hałasu okazuje się być głównym argumentem przemawiającym do zakupu i prawdziwą niszą rynkową. Wśród docelowej grupy klientów znajdują się myśliwi i farmerzy. W obu tych zawodach kluczowym aspektem jest uniknięcie hałasu, który wystraszyć mógłby zwierzynę. Polaris EV zyskał także zainteresowanie wojska i aprobatę agencji rządowej General Services Administration. Amerykańska armia przewiduje włączyć do swojego wyposażenia przynajmniej 4000 pojazdów w ciągu najbliższych trzech lat.  Źródło:
  http://www.polarisindustries.com/en-us/ATV-RANGER/2010/Mid-Size-Utility-Vehicles/RANGER-EV/Pages/Overview.aspx

  http://www.grit.com/daily-commute/Polaris-Announces-Electric-Utility-Vehicle-for-2010.aspx

  Cool? Ranking DIY
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  About Author
  pseven
  Translator, editor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  pseven wrote 8886 posts with rating 1916, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
 • #2
  linx
  Level 21  
  Tak, tylko jego parametry trakcyjne to nie 25 km/h i zasięg do 50 km jak napisał kolega, tylko prędkość maksymalna 25 mph czyli 40,2 km/h i zasięg do 50 mil.