Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Resety komputera co 2 godziny.

maciej1069 13 Mar 2010 16:37 4552 11
  • #1 13 Mar 2010 16:37
    maciej1069
    Poziom 8  

Witam. Mój komputer resetuje się samoczynnie po 2 godzinach pracy. Trzykrotnie zmierzyłem stoperem, od włączenia do reseta, i zgadza się co do sekundy. Co może być przyczyną? Pozdrawiam.

0 11
  • Relpol
  • #2 13 Mar 2010 16:48
    kolokat
    Poziom 26  

Posiada może Kolega Windows 7 w wersji testowej?
    Jeśli tak, to od pierwszego marca resetuje się on regularnie co 2 godziny.

0
  • #3 13 Mar 2010 16:51
    Matuzalem

Poziom 43  

Np.: ustawienie shutdown w harmonogramie zadań czy jakaś timebomb (w wypadku w7).

Nie wydaje Ci się, że ilość danych dostarczonych w opisie problemu może implikować trafność odpowiedzi?

0
  • #4 13 Mar 2010 16:52
    Grzesiek_Slosarczyk
    Poziom 20  

Witaj a sprawdzałeś jakimś programem antywirusowym, może to wirus powoduje reset

0
  • Relpol
  • #5 13 Mar 2010 17:22
    maciej1069
    Poziom 8  

Kompa gruntownie skanowałem- brak wirusów.
    Jakie informacje jeszcze chcecie??? Co do wersji to mam wątpliwości. Wyskakuje okienko że mój Win7 wygaśnie za 0 dni i 0h.

0
  • #6 13 Mar 2010 17:28
    Matuzalem

Poziom 43  

Pełna wersja może i jest, a czy np. aktywowana "po bożemu" czy jakiś aktywator był w użyciu? - Jam nie ciekaw - sam sobie odpowiedz.

0
  • #7 13 Mar 2010 17:53
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Pytanie czy komp ci sie wyłącza na stałe czy sie restartuje?
    Jak restart to czy zauważyłeś blue screeny na pc? Jeżeli tak to masz 2 opcje awarii.

1.Uszkodzone sektory dyskowe, powodujące błąd - solucja to przeskanowanie dysku pod kątem błędów sprzętowych.

2.Uszkodzona pamięć ram - co bardzo prawdopodobne. Możliwych błędów BSOD jest kilka - najczęstszy to Memory Management.

Jeżeli komputer ci sie wyłącza i pozostaje w takim stanie do momentu ponownego włączenia go za pomocą guzika to problem leży po stronie wygasającej kopii systemu.

0
  • #8 13 Mar 2010 18:05
    salawalas
    Poziom 16  

Swego czasu Microsoft wysyłał maile do zarejestrowanych użytkowników Windows 7 Relase Candidate:

"It’s time to upgrade from the Windows 7 Release Candidate

While most people who tested Windows 7 have now moved to the final version, some are still running the Release Candidate. If you haven’t moved yet, it’s time to replace the RC.

Starting on March 1, 2010 your PC will begin shutting down every two hours. Your work will not be saved during the shutdown.

The Windows 7 RC will fully expire on June 1, 2010. Your PC running the Windows 7 RC will continue shutting down every two hours and your files won’t be saved during shutdown. In addition, your wallpaper will change to a solid black background with a persistent message on your desktop. You’ll also get periodic notifications that Windows isn’t genuine. That means your PC may no longer be able to obtain optional updates or downloads requiring genuine Windows validation.

To avoid interruption, please reinstall a prior version of Windows or move to Windows 7. In either case, you’ll need to do a custom (clean) install to replace the RC. As with any clean installation, you’ll need to back up your data then reinstall your applications and restore the data. For more details about replacing the RC, see the Knowledge Base article KB 971767. For more information, visit the Window 7 Forum. "

Co oznacza, że twoja wersja Windows 7 RC od 1 marca tego roku będzie co 2 godziny restartować komputer. Twoja praca nie będzie zapisywana przed zamknięciem systemu. Od 1 czerwca 2010 ważność wersji RC Windows 7 w pełni upłynie.

0
  • #9 13 Mar 2010 18:11
    maciej1069
    Poziom 8  

OO to chyba mój problem. Gdy gram w CoD: MW2, zawsze po resecie zastanawiam się czemu mam mniej fragów ^^. Zainstaluje inną wersje Win7.

0
  • #10 13 Mar 2010 18:18
    salawalas
    Poziom 16  

Spróbuj mu datę przestawić, będziesz miał pewność ;) .

0
  • #11 14 Mar 2010 17:06
    maciej1069
    Poziom 8  

przestawiłem datę i komputer się już nie resetuje. Mam wersję ultimate, czy można ją jakoś aktywować???

0
  • #12 14 Mar 2010 18:30
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Aktywuje się normalnie w Microsofcie. Jaki masz z tym problem? A tej wersji trial w Microsofcie aktywować się nie da i tyle.

0
  Szukaj w 5mln produktów