Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja sieci LAN dla dwóch komputerów.

myslas 13 Mar 2010 16:57 5167 6
    myslas
    Level 10  
    Witam!
    Mam takie pytanie, otóż posiadam internet, który mam przyłączony drogą radiową. Moje połączenie bezprzewodowe ma taką konfiguracje adresu:
    IP
    192.168.1.112
    255.255.255.0
    192.168.1.1
    DNS
    194.204.159.1
    194.204.152.34

Teraz problem polega na tym, że chce sobie zrobić sieć lan z innym komputerem ale nie wiem jakie adresy podać żeby ta sieć działała robiłem już wiele konfiguracji ale żadna z nich nie działa. Zaznaczam, że nie chce udostępniać internetu tylko chce mieć sieć oby móc przesyłać dane.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    witux
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Komputer 1
    IP 10.1.1.100
    MASKA 255.0.0.0
    Komputer nr 2
    IP 10.1.1.101
    MASKA 255.0.0.0
    GRUPA ROBOCZA - taka sama jak w komp. 1
    Udostępnione zasoby.
    myslas
    Level 10  
    Niop tak chyba się nie zrozumieliśmy ta konfiguracja którą napisałem jest konfiguracją połączenie bezprzewodowego. A mi chodzi o konfigurację lanu, gdyż komputer ma tak jakby pracować w dwóch sieciach w sieci bezprzewodowej i sieci lan.
    Manfred48
    Level 17  
    witux napisałeś głupoty. Gdzie konfiguracja interfejsu dla komputera 1.

Sieć LAN można zrobić na innej podsieci jeżeli nie masz innych urządzeń sieciowych.

Konfiguracja komputera 1. Karta sieciowa łącząca z komputerem 2:

IP: 192.168.2.1
    i dalej tak jak napisal witux

Konfiguracja komputera 2:

IP:192.168.2.2
    maska i inne ustawienia tak jak powyżej.

Dla dwóch komputerów taka sieć wystarczy.
    witux
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Manfred48 wrote:
    witux napisałeś głupoty. Gdzie konfiguracja interfejsu dla komputera 1.

Sieć LAN można zrobić na innej podsieci jeżeli nie masz innych urządzeń sieciowych.

Konfiguracja komputera 1. Karta sieciowa łącząca z komputerem 2:

IP: 192.168.2.1
    i dalej tak jak napisal witux

Konfiguracja komputera 2:

IP:192.168.2.2
    maska i inne ustawienia tak jak powyżej.

Dla dwóch komputerów taka sieć wystarczy.

No fakt. Pomyliłem interfejsy. Czyli tak jak napisałeś. Tylko jeszcze do tego kabel krosowy jeśli to ma być komputer-komputer.
    Krzyq
    Level 22  
    myslas wrote:
    Witam!
    Mam takie pytanie, otóż posiadam internet, który mam przyłączony drogą radiową.

Teraz problem polega na tym, że chce sobie zrobić sieć LAN z innym komputerem. Zaznaczam, że nie chce udostępniać internetu tylko chce mieć sieć oby móc przesyłać dane.

Troszkę mało danych. Nie napisałeś jaki to rodzaj drogi radiowej. Czy posiadasz 2 karty na jednym komputerze (WiFi i ETH). Czy masz już jakiś accespoint/router do odbioru, czy może USBstic, czy kartę Express, alco PCMCIA, albo PCI, a może coś innego?

Jeśli chcesz pociągnąć LAN pomiędzy komputerami - to zrób to skrętką - ale kablem crossowanym. Ustawienia takie jakie podał manfred48.
    myslas
    Level 10  
    Temat zamykam