Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa kilka klawiszy w klawiaturze

13 Mar 2010 17:38 95406 18
  • Level 9  
    Jeszcze przed chwilą klawisze działały wszystko było ok nagle przestały działać ( 2 w s x oraz caps lock) co może być tego przyczyną ? Reszta działa poprawnie po prostu grałem nawet nie naciskałem tych klawiszy i tak o padły. Na klawiatury wydaję sporo, gdyż szybko mi się nudzą. Pomóżcie co mogę teraz zrobić nie zamierzam kupować innej ta mi przypasowała, tylko te 5 przycisków.

Moja klawiatura to :
    EASY TOUCH ET-392

Jak pisałem nagle przestały działać,czyściłem i efekt ciągle taki sam ;/
  • TermopastyTermopasty
  • Level 17  
    Na 99 procent masz przepaloną ścieżkę na taśmie od klawiatury.
  • Level 9  
    artur527 wrote:
    Na 99 procent masz przepaloną ścieżkę na taśmie od klawiatury.

mozna taką ściezkę naprawić ;/?
  • TermopastyTermopasty
  • Level 17  
    Można ale będzie ciężko. Masz ścieżki miedziane ( troszkę grubsze od włosa zalane w folii ) więc sam zdecyduj czy dasz rade to połączyć, ale najpierw sprawdź czy na pewno to jest ta usterka !
  • Level 27  
    Może moja podpowiedź będzie zła, ale lepiej kupić nową klawiaturę :)
  • Level 9  
    cymbi wrote:
    wlasnie ;P ostatnio tak podsumowac wydatki na klawe bedzie nieco ponad 400 zł ;/ ... dlatego chciał bym sprubować to zrobić wyzej ktoś wspomniał ze moze to nie jest wina tego włosia itd więc co mogło by się stać ze akurat ten rząd nie działa ?:|
  • Level 17  
    Właśnie chodzi o ten rząd i to właśnie wskazuje na ścieżkę, ona nie musi być przepalona , może być pęknięta. Ale takie żeczy to dobrze pod lupą sprawdzać. Ja swoją naprawiałem pod mikroskopem technicznym.
  • Level 9  
    ale jak to sprawdzic ? rozbieram klawe .. i sa te folie takie i są trzy :| którą z nich mam bardziej rozlozyc i spr czy nie jest czasem pęknięta ?
  • Level 39  
    Ta właściwa jest w środku - chyba widać napylone ścieżki ? Z góry i z dołu są zapewne czyste folie izolujące .
  • Level 9  
    mam 3 folie ,środkowa jest czysta bez niczego a dwie pozostałe mają te linie takie ;P i nei wiem teraz ;/
  • Level 39  
    Widać są różne konstrukcje, albo zapomniałem jak to wygląda, bo dawno już nie rozbierałem klawiatury :D. Jeżeli są ścieżki na dwóch foliach, to pozostaje Ci zaopatrzyć się w dobrą lupę i szukać przerwy albo zrobić to omomierzem. Jak zlokalizujesz przerwę, no to trzeba by to połączyć jakimś klejem przewodzącym, z wiadomych względów lutować się nie da !
    W którym miejscu szukać, to wiesz, bo sam podawałeś -> ( 2 w s x oraz caps lock).
  • Level 39  
    spontan22 wrote:
    jeszcze sprawdź przewód
    Kolego, nie działa kilka konkretnych klawiszy ( 2 w s x oraz caps lock), więc nie ma co szukać w kablu ! Czytaj ze zrozumieniem i nie wstawiaj śmieci !
  • Level 9  
    Lzep dzieki heh tylko teraz szukac xD znajde chwile zeby sie pobawic z tym to poszukam moze klawa nie jest droga ale zbyt duzo wydalem na klawiatury zeby teraz tej niesprobowac naprawić :PxD
  • Level 25  
    19IceMan90 wrote:
    cymbi wrote:
    wlasnie ;P ostatnio tak podsumowac wydatki na klawe bedzie nieco ponad 400 zł ;/ ... dlatego chciał bym sprubować to zrobić wyzej ktoś wspomniał ze moze to nie jest wina tego włosia itd więc co mogło by się stać ze akurat ten rząd nie działa ?:|

Klawiatura o którą chodzi tzn. Easy Touch ET-392 kosztuje w granicach 15 - 35 zł. Uszkodzenie klawiatury najczęściej następuje w wyniku pojawienia się ubytku w ścieżkach przewodzących (najczęściej grafitowych), których naprawa jest możliwa z wykorzystaniem np. kleju przewodzącego, który jednak kosztuje ok. 20zl. Naprawa tej klawiatury może naprawdę być nieekonomiczna...
  • Level 10  
    Witam trochę odgrzeję temat. U mnie wygląda to trochę inaczej. na początku przy włączonym num lock-u nie zawsze włączał się caps lock potem nawet przy wyłączonym już ciężko zaskakiwał równolegle przestał działać klawisz b i tak do wczoraj dziś nie działa już m n strzałki lewo prawo dół 0 klawiatury numerycznej oraz , (del). Jeszcze przed napisaniem tego posta działał , obok m teraz już nie. Co to może być? Klawiatura MICROSOFT Comfort Curve Keyboard 2000

16:23
    uwaga nowy objaw: klawisze nm, strzałki wróciły do życia ... zaś klawisz b działa kiedy się mocno przyciśnie i przy wyłączonym num lock-u

O co chodzi?
  • Level 1  
    Witam mam ten sam problem z ta klawiatura, z tym że u mnie nie działa 5,6,ctrl,i niektóre klawisze multimedialne.
    Do ludzi którzy myślą że problem leży po stronie sciezek foli sie mylą a to dlatego że mam sposób na ten problem ale co jakiś czas trzeba go powtarzać proces trwa max 30 sec do 1 min bez rozgręcania jeżeli macie juz rozkreconą klawiete to nagrzewanie trwa max 10 ,15 sec i wszystkie guziki działaja.
    Wystarczy podgrzać suszarką prawą górną strone klawiatury tam gdzie jest napis easy touch i te 3 diody i klawiatura dalej działa, po mojemu problem tkwi w stykach wymiana cyny na płytce powinna rozwiązac problem na stałe ale niestety muszę najpierw se sprawić lutownice i można próbować.
    Jeżeli komuś sie bedzie nudziło może sprubować wymienić cyne jeżeli ma narzedzia na 99% bedzie dzialala jak nowa bez podgrzewania, kto spróbuje tego sposobu niech napisze czy sposób działa.
  • Level 1  
    NYGGAS wrote:
    Witam mam ten sam problem z ta klawiatura, z tym że u mnie nie działa 5,6,ctrl,i niektóre klawisze multimedialne.
    Do ludzi którzy myślą że problem leży po stronie sciezek foli sie mylą a to dlatego że mam sposób na ten problem ale co jakiś czas trzeba go powtarzać proces trwa max 30 sec do 1 min bez rozgręcania jeżeli macie juz rozkreconą klawiete to nagrzewanie trwa max 10 ,15 sec i wszystkie guziki działaja.
    Wystarczy podgrzać suszarką prawą górną strone klawiatury tam gdzie jest napis easy touch i te 3 diody i klawiatura dalej działa, po mojemu problem tkwi w stykach wymiana cyny na płytce powinna rozwiązac problem na stałe ale niestety muszę najpierw se sprawić lutownice i można próbować.
    Jeżeli komuś sie bedzie nudziło może sprubować wymienić cyne jeżeli ma narzedzia na 99% bedzie dzialala jak nowa bez podgrzewania, kto spróbuje tego sposobu niech napisze czy sposób działa.

Jestem zdziwiony ale ten sposób z suszarką naprawdę działa ( bynajmniej w moim przypadku nie działały mi klawisze: q,w,e,r,u,i,o.p) Trochę czasu upłynęło ale dziękuje Ci za pomoc ;)
  • Level 1  
    NYGGAS wrote:

ja też potwierdzam skuteczność tej nowatorskiej suszarkowej metody po przeczytaniu postu NYGGASA zastosowałem ją na wysłużonym HP NX 7300 był ten sam objaw kilka klawiszy przestało działać ... wykręciłem klawiaturę i podgrzałem całą od spodu po tym zabiegu nie działał tylko jeden klawisz ";" podgrzałem jeszcze raz od spodu w miejscu tego klawisza i teraz działają wszystkie.
    W zasadzie wymontowanie klawiaturki to nic wielkiego ale ciekawe czy bez wyciągania i podgrzewaniu od góry też zda egzamin.
    Ja się pospieszyłem i teraz już nie przetestuje ale jak komuś nie chce się klawiatury wykręcać to może sprawdzi suszarkowanie od góry.

Pozdrawiam Pomysłowego Dobromira ;)
  • Level 1  
    Właśnie szukałem klawiatury do mojego Lenovo Y580 (nagle przestały działać klawisze "a" i "s"), gdy wypróbowałem sposób "NA SUSZARKĘ". Niecałe dwie minuty suszenia od góry po całej klawiaturze na pełnej mocy suszarki, bez rozkręcania lapka i bez zdejmowania klawiszy, i cud. Wszystko działa jak należy. Wielki szacun za wiedzę! Pozdrawiam