Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Atmega 8 i LCD nokia 6100

ugh123 05 Sep 2010 16:06 14122 41
SterControl
    adambehnke
    Level 24  
    Właśnie z tym linkiem to chodziło mi wyświetlacz ( a właściwie widok złącza) , ale widzę że ma ładne pady do których mogę się przylutować bo wczoraj lutowałem ten od nokii i byłem prawie ślepy , że o nerwicy nie wspomnę. A na dodatek obraz jest jak..........

Atom nie Masz czasem do sprzedania jakiegoś takiego LCD? Bo na alle... oczywiście nie ma jak potrzebuję.
  • SterControl
    M. S.
    Level 34  
    atom1477 wrote:
    Jak tak zrobisz to spalisz podświetlanie.
    Tam są diody LED i trzeba je zasilać stałoprądowo a nie stałonapięciowo.
    CO nie umniejsza faktu że napięcie jest za niskie.
    Potrzeba z 9V.
    Czyli potrzeba źródło napięcia ze 12V i szeregowy rezystor.

Wot rutyna. Nawet by mi się nie przyśniło zasilać LED'a bez rezystora. Dla tego jeszcze podświetlenia nie spaliłem. Po zastosowaniu rezystora mogę ustalić napięcie zasilania diod mierząc je bezpośrednio, oraz prąd przez pomiar napięcia na rezystorze.

Co do obsługi LCD Siemens S65 w Bascomie to na ruskiej stronie znalazłem odpowiednie biblioteki (teraz akurat strony nie umiem znaleźć). W moim przypadku nawet Krantz niewiele wniósł bo trafił mi się sterownik Epson L2F50. (Jak wszystkim wiadomo ten LCD może mieć 3 sterowniki na pokładzie. Ruscy rozpracowali wszystkie.)
  • SterControl
    klon111
    Level 11  
    Witam
    bardzo mnie ten temat zainteresował i proszę o schemat jak podłączyć do wyswietlacza , a tak grze jakiś mały programik w asemblerze bo w nim programuje.
    atom1477
    Level 43  
    A nie za dużo wymagasz? Schemat masz, a w assemblerze programu nikt nie ma. A specjalnie dla Ciebie nikt pisał nie będzie.
    klon111
    Level 11  
    Myślę iż sam napisze w asemblerze tylko proszę o sposobie wprowadzania danych do lcd jak podpina się do atmega8 pewnie to jest wszystko proste jak podłączenie klawiatury od PC ale bez wiedzy i pomocy stoimy w miejscu
    A schematu coś nie mogę odnaleźć
    bednyk
    Level 12  
    Hej, czy ktoś może mi podać jakiego prądu wymaga dioda LED w tym wyświetlaczu. Muszę dobrać rezystor do mojego napięcia.
    J_Bravo
    Level 27  
    wg mnie max 20mA. W tym LCD masz 2 białe diody połączone szeregowo.
    heyka
    Level 17  
    Mam prośbę czy ktoś mógłby wrzucić schemat jak podłaczyć procsor z wyświetlaczem nokii 6100
    bednyk
    Level 12  
    Poszukaj na google -> Olimex SAM7-EX256
    Jest tam schemat podłączenia do uP i jeszcze dodatkowe peryferia gdybyś coś potrzebował.
    mgiro
    Level 22  
    Ktoś mógłby podać więcej informacji o tym złączu SMD, przez które można połączyć taśmę wyświetlacza z mikrokontrolerem??
    User removed account
    User removed account