Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie do samochodu pokazowego

rafi_br 16 Mar 2010 20:33 5955 43
    Poziom 27  

Na naszym znanym serwisie aukcyjnym są po 9,90 głośniki stereo do komputera z zewnętrznym zasilaczem 12V , wystarczy przeciąć kabel od zasilacza i podłączyć do akumulatora.
    Pozdrawiam

Moderowany przez Mirek Z.:

Numer aukcji usunąłem - p.10.11 regulaminu.

Poziom 8  

Dziękuje za ofertę, bazował bym jednak nad czymś mocniejszym, aby głośniki dały radę w pomieszczeniu jak i w plenerze.
    Jeśli postawił bym rozwiązanie z radiem (numer do znanego serwisu aukcyjnego: xxxx), to gdybym podłączył 2 głośniki i chciałbym dołączyć do nich również subwoofer, to muszę mieć wzmacniacz, czy wystarczy jak podepnę go normalnie jako głośnik (2 głośniki przednie i np: subwoofer jako głośnik tylni prawy).

Moderowany przez Mirek Z.:

Regulamin - p.10.11!

Poziom 27  

Ale czy to ma sens ? Przecież żeby radio samochodowe pograło kilka godzin to trzeba spory akumulator, wydaje mi się że gabarytami zbliżony do samochodowego, gdzie go umieścisz ? Gdzie umieścisz radio , głośniki i jeszcze subwoofer ? Miałem taki samochodzik w dzieciństwie i przecież tam nie ma miejsca... Z tyłu za siedziskiem jest mechanizm przeniesienia napędu z pedałów , z przodu ustrojstwa przypominające układ kierowniczy... zmieścisz tam akku , subwoofer , i głośniki samochodowe musiały by być w jakichś obudowach przecież.... upakujesz to w tą konserwę ? Już sobie wyobrażam jak ta konserwa brzęczy ... :D

Poziom 8  

@djandriu, oj wiem, ale też chce aby z tego samochodu wydobywał się jakościowo i jeżeli chodzi o niskie tony dobry dźwięk. Na razie szukam takiego zestawu na 12V który mógł by coś z siebie wydusić jakościowo dobrego, bo te małe Philipsy powiedzmy sobie szczerze...marnie by grały.
    a jeśli chodzi o umieszczenie głośników to jest miejsce w boczkach (zmieści się nawet głośnik o średnicy 20cm) a z tyłu zmieścił by się mały subwooferek.
    Pan mówi do rzeczy i na pewno wie, są takie głośniki samochodowe które spełniały by role takich zwykłych satelitek a równocześnie dawały bass?

Poziom 27  

Musiałbyś zabudować boczki i spokojnie jakieś średnicy 15 cm ładnie by zagrały .

Poziom 8  

Tak, zamierzam to zrobić, zabudowa będzie z pilśni obszyta skajem albo czymś podobne do skóry. Na razie skupie się na poszukiwaniu jakiegoś zestawu głośników za rozsądną cenę. Co do radia myślę że 2 głośniki wystarczyły by spokojnie, tylko dobrać jeszcze ich parametry - bo im mocniejszy głośnik, tym szybciej rozładuje się akumulator biorąc na logikę

VIP Zasłużony dla elektroda

Czyli rozumiem, że zasilanie ma być mikre, bo miejsca nie ma za wiele, ale ma walić jak murzyn na tamtamie. Żeby w całej gminie było słychać...
    Człowieku! zastanów się, czego ty chcesz i na co się porywasz! Sięgnij sobie po jakąś książkę z podstawami elektrotechniki i sprawdź sobie, co to jest moc, jak ją można obliczyć, jaka jest sprawność wzmacniaczy mocy, ile prądu biorą, w jakiej przestrzeni działają subwoofery... Zajrzyj sobie do działu CA i poczytaj o zasilaniu, instalowaniu głośników, wytłumieniach... I zejdź na ziemię, bo na razie w obłokach bujasz tak, że grzywkę o słońce sobie zaraz przypalisz.

Poziom 13  

Haha :D
    Koleś, czy ty czasem nie popalasz zioła? Bo masz niezły odjazd :D
    Czyli tak. Akku 7Ah, radio samochodowe biorące 4A i żeby działało 5-8h. Niezły jesteś nie ma co. Słyszałeś o perpettum mobile? Moze założysz do tego autka i nie będziesz się już musiał martwić o zasilanie. :D

Poziom 8  

Nie wiem dlaczego każdy tu jest jakże wspaniale mądry tylko z docinania i komentowania, a nikt się nie wykaże tą wspaniałomyślną wiedzą i mi tylko pomoże/doradzi jaki zestaw multimedialny był by najodpowiedniejszy/najkorzystniejszy i z jakim akumulatorem. Ciekawe czy jak nabywaliście wiedzy też tylko komentowano wasze pomysły od najgorszej strony i przeważnie te komentarze nie dawały żadnej konkretnej podpowiedzi, bo ja się tak czuje. Jak chcecie to sobie możecie zamknąć ten temat, dziękuje za taką mi pomoc

Poziom 13  

Ale przeczytaj swoje posty. cały czas zmieniasz zdanie i nikt nie wie czego w końcu chcesz. Znajdź sobie głośniki które mają zasilacz 12v, odetnij go, podłącz do akumulatora, (odpowiednia biegunowość) i zamontuj z aucie.
    Jedna rzecz. Jak chcesz pomocy, to nie to forum. To już zostało zjedzone przez dzieci Neostrady i tym którzy znają się w temacie nie chce się już nawet wypowiadać. Sam to widzę po sobie. Często znam odpowiedz, ale po co ją pisać, jak zaraz przyjdzie inny geniusz, który założył konto specjalnie po to, by odpowiedzieć w temacie w którym nie ma zielonego pojęcia o czym mówi?

Poziom 8  

Wiem to doskonale bo na nie jednym forum jestem zarejestrowany i nie tylko jako zwykły użytkownik ale jako ktoś, kto może pomóc a nie na ściemniać. Dlatego też zwracałem się i zwracam do fachowców.
    Zmieniam zdanie co do źródła multimedialnego bo każdy twierdzi co innego. Ja byłem od początku za głośnikami komputerowymi i tak zostanie. myślę że takie głośniczki 2 x 5w wystarczą, jest do nich zasilacz zewnętrzny 12V-1000mA (więc mogę zrobić jak mi proponujesz). Ale czy jestem zdany tylko na ten jeden zestaw? Czy mogę ewentualnie szukać zestawu o parę wat mocniejszego (powiedzmy że do 30W)

Poziom 13  

Poszukaj zwykłych głośników stereo i wystarczą.Wszystko da się zrobić. Możesz dać nawet sub 400W wzmak do tego i akumulator od traktora, tylko po co? Do spokojnego słuchania muzyki 2x5W w zupełności wystarczy.

Poziom 8  

A więc chyba takie zastosuje i dam sobie spokój z innymi rozwiązaniami.

W woli informacji, na początku całego tego zamieszania z tym nagłośnieniem chciałem kupić taki zestaw, ma niewiele zaledwie 10w (czyli o 5 więcej jak poprzednik), Modecom MC-S1:

Nagłośnienie do samochodu pokazowego

cały zestaw by się zmieścił, głośnik niskotonowy ma małe wymiary i spokojnie się mieści do bagażnika...tej mojej "konserwy". Ale myślę że nie ma sensu, musiał bym przerabiać zasilanie, bo ma wewnętrzny zasilacz a wiem że to jest zabawa z transformatorem i mostkiem.

Poziom 1  

witam jak to na forum bywa kazdy ma problemy i ktoś chce pomuc ja tancze break dance i tak sobie pomyslałem o sprzecie który bym mógł przenosic i tanczyć na macie wziełem walizeczkę na kółeczkach w która wmontowałem akumulator samochodowy 12v 60ah kupiony na złomie za 18 zł. radio samochodowe dostałem od kumpla kaseciak z włożoną kasetą adapter 5złz podłaczam mp3 i w rzeczach używanych głosniki za 20 zł. 2x po 90 wat w domu tak nie słuychac głosno tej muzyki ale na dworze napiernicza głosno i daje echo polecam jak ide z walizką przez miasto to każdy mnie słyszy :):):) wydałem niedużo kasy całos warzy koło 20 kg,. ale na kółeczkach tego nie czuć a gram juz 3 tygonie codzienie i akumulator trzyma myslałem o czymś lżejszym akumulatorze żelowym tak 12ah ile by mi pograł taki sprzet jak myslicie jak to można sprawdzić i przelicczyć na GODZINY