Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie wykrywa mi zintegrowanej karty sieciowej

13 Mar 2010 20:07 14439 9
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mam problem a mianowicie.... stałem się posiadaczem liveboxa ale mam problem ponieważ gdy chcę podłączyć go do komputera poprzez kabel ethernet to pojawia mi się, że nie podłączono kabla mimo że jest podłączony:/
    W laptopie działa bez problemów w czasie instalacji i po wybraniu polaczenia poprzez ethernet łączy się i nie ma problemów...
    Wydaje mi się, że to wina hmm jakiś sterowników czy czegoś w tym rodzaju:P
    Jak już pisałem kartę sieciową mam zintegrowana z płytą główna (asrock k8nf4g-sata2) sama karta grafiki to chyba realtek PHY RTL8201CL instalowałem jakieś sterowniki ale nie nadal nie chce działać:/ karty sieciowej tak jakby nie ma w ogóle w menadżerze urządzeń jej nie ma i nie wiem co mam zrobić... proszę o pomoc
    Ewentualnie mógł by mi ktoś powiedzieć jak podłączyć liveboxa za pomocą USB? bo jak podłączam właśnie przez USB to wywala mi że nie mam sterowników, gdzie mogę je znaleźć?
    Pozdrawiam Maciek
  • Poziom 13  
    Była wyłączona w biosie ale po włączeniu nadal nie reaguje i nie widać jej w menadżerze :/

Jeśli chodzi o sterowniki pod USB to działają ale i tak muszę mieć podłączonego liveboxa przez ethernet bo nie mam w komputerze już wolnych USB :/
  • Poziom 14  
    Skoro włączyłeś w biosie i nadal nie wykrywa to proponuję kupić osobną sieciówkę i wpiąć w wolne slot PCI
  • Poziom 13  
    Instalowałem sterowniki, te które dostałem z płytą ale mimo to nie widać jej w menadżerze chyba, że jest to jedno z tych innych urządzeń ale nie znam się na tym
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Więc zainstaluj wszystkie sterowniki, a szczególnie do chipsetu płyty głównej. Ma nie być żadnych pytajników. Po zainstalowaniu sterowników powinno pojawić Ci się urządzenie "kontroler ethernet" lub "nieznane urządzenie" Wtedy załadujesz sterownik do karty sieciowej.
  • Poziom 13  
    Zainstalowałem wszystkie sterowniki z płyty dołączonej do płyty głównej ale nic w menadżerze się nie zmieniło:/
  • Poziom 13  
    Zainstalowałem sterowniki tak jak pisałeś z poziomu menadżera urządzeń i znaki zapytania zniknęły pojawiła się karta sieciowa i NVIDIA Network Bus Enumerator tak jak na screnie

Dzięki wielkie za pomoc uporałem się dzięki twojej pomocy z tym ustrojstwem:P
    pozdrawiam