Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra dtl duże spalanie, nie stracił mocy, co z tym zrobić?

lapek78 13 Mar 2010 20:23 2203 2
  • #1 13 Mar 2010 20:23
    lapek78
    Poziom 2  

Posiadam Astrę II dtl 82km 225tyś kilometrów. Problem polega na tym, że auto zaczęło dużo palić około 9-10l na 100km, przy czym podkreślam, że samochód nie stracił na mocy ani nie kopci. Bardzo proszę o poradę co z tym można zrobić (miesiąc temu autko paliło około 7l)? Pozdrawiam

0 2
  • #2 13 Mar 2010 20:27
    filipiflap
    Poziom 9  

Ople nie są samochodami długo wytrzymującymi ..... Prawdopodobnie twój samochód zaczął więcej spalać z powodu przebiegu (dużego jak na Opla)
    Mogą pojawić się różne inne problemy np . wyładowanie akumulatora albo inne.....Radze bardzo szybko zwrócić się do mechanika póki samochód bardziej się nie zepsuje . Sam tego doświadczyłem . Za późno oddałem do naprawy i musiałem wydawać wielkie pieniądze !

0
  • #3 14 Mar 2010 15:12
    cezars65
    Poziom 24  

Dzień dobry.Kolego Filip i Flap nie pisz rzeczy niestworzonych,że duży przebieg że wyładowany akumulator że to OPEL.....Sam jeżdzę Astrą DTL ma już 250 tyś km. Proponowałbym przed oddaniem auta w ręce mechanika samemu chociaż sprawdż opory toczenia twego auta,co za tym idzie to o czym wielu użytkowników poprostu zapomina to o czym mówił w TVN TURBO Kuba Bielak, to co jakiś czas temu pisało w MOTORZE .....czyli ciśnienie powietrza w ogumieniu,najczęsciej jest ono za małe.....Już brak np. 0.5 bar. w jednym kole skutkuje wzrostem zużycia paliwa o ok 20%.To nie ja to wymyśliłem to są słowa expertów.Kolejną rzeczą jaką można wykonać samemu to podnieść po kolei koła pojazdu i sprawdzić czy lekko się obracaja.Jeżeli ciężko to może to wskazywać np. na zapieczony tłok w zacisku hamulcowym Taki jest tok procedury postępowania jeśli mi klient zgłasza problem dużego zużycia paliwa ,a twierdzi że nie wystąpiły one na skutek niekorzystnych warunków eksploatacjii tzn. uciążliwe korki (stoi auto długo i pracuje silnik) np. holowanie innego auta etc.Chciałbym tu jeszcze kończąc przytoczyć jeszcze co ułyszałem i przeczytałem w tym co wyżej wymieniłem,ano to że każdy postój auta z uruchomionym silnikiem trwający 3 minuty w mieście to przejechany 1 kilometr. Pozdrawiam.

0