Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór solidnego głośnika do Subwoofera aktywnego do 800zł.

adam1780 13 Mar 2010 21:27 912 1
  • #1 13 Mar 2010 21:27
    adam1780
    Poziom 1  

Witam. Proszę forumowiczów o pomoc w zakresie doboru odpowiedniego głośnika do subwoofera aktywnego. Wzmacniacz zamawiam u Irka o mocy 300W. Głośnik zamierzam kupić w przedziale cenowym do 800 zł.
    Aczkolwiek same środki nie wystarczą, gdyż rozglądałem się już na forum i wciąż nie mogę nic dobrać. Zamierzam stworzyć solidną konstrukcję i zależy mi na relacji jakość/cena.
    Początkowo chciałem dobrać głośnik Visaton TIW 250 XS ale ma 8 OM i jakoś 800zł wydaje mi się lekko przesadzoną ceną.Głośniki Peerlesa są uznawane raczej z przeznaczeniem do kina domowego, a ja lubię czasem posłuchać także szybszej muzyki. Przyznam iż nie znam się przesadnie na elektronice audio, ale licząc na waszą pomoc myślę iż w końcu zbuduje coś solidnego.
    Pozdrawiam i czekam na propozycje. :)

0 1
  • #2 16 Mar 2010 18:40
    mczeslaw
    Poziom 36  

Zdecydowanie polecam ten głośnik, i to w obudowie zamkniętej 35-45 dm3, z wygłuszeniem połowicznym. Przy takiej mocy, oczywiście jeśli będziesz dysponował odpowiednim zasilaczem, nie powinno mieć dla ciebie wpływu czy głośnik ma impedancję 4, czy 8 Ω. Acha ten głośnik ma potężny wychył i dość sporą efektywność co przemawia na jego korzyść bardziej niż jego Z-8Ω.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo