Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aparatura RC prośba o pomoc

13 Mar 2010 22:53 2674 6
  • Poziom 2  
    Hej jestem dość początkującą osobą która zaczyna zabawę z zdalnym sterowaniem i mam taki problem trafiłem już nie pierwszy raz na stronę http://www.kubaw.it.pl/aparatura_433mhz.html i jak już zdążyłem się zorientować to układów które tam są dostępne czyli BR27 i BT27 już nie ma w sprzedaży. A przeglądając forum wspominaliście że można użyć modułu CC1000PP. I tu kieruje się moje pytanie jak podłączyć ten moduł i co by trzeba w nim zmienić żeby działał. Proszę o wyrozumiałość jestem jeszcze laikiem .

Z góry dziękuje za pomoc :)
  • Moderator Robotyka
    W Artykule oszukują. ;)

Pasma przeznaczone do zdalnego sterowania w Polsce, to 27MHz, 35MHz, 40Mhz i 2,4GHz.
    Wszystkie inne pasma są do tego celu nielegalne. Tak mamy niestety Ustawy.

A nadajnik tej klasy na 35Mhz, kosztuje 80zł z czterema kanałami proporcjonalnymi, a nie tylko dwoma.

Słowem - projekt dla samej sztuki. Niewygodne to to, wielkie, mało funkcjonalne, niezbyt legalne.
    Za 400zł spokojnie kupisz używaną aparaturę z komputerem, a w tym projekcie nie masz nawet porządnych trymerów czy rewersów.

Ps - A zaczynanie zabawy z RC, od budowy własnej aparatury jest delikatnie mówiąc - debilizmem. Jeśli jesteś słaby z elektroniki, to czy zaufałbyś własnej producji urządzenia od którego zalezy kontrola nad rozpędzonym i ciężkim modelem?
    Pół biedy w samochodzie czy łódce.Ale latanie, to już zupełnie inna para kaloszy.
    Tu nie można sobie robić eksperymentów i odwalać tandety.

Jeśli cię to nie obchodzi, to lepiej całkiem sobie odpuść modelarstwo, bo jeszcze kogoś zabijesz. Przeciętny model latający, waży tyle co mały młotek i lata z prędkością rozpędzonego skutera. Uwierz mi, że ma dość siły by przebić karoserię samochodu o ludzkiej głowie nie mówiąc. Jak to wygląda gdy coś się nie uda, można sobie na youtubie i forach poogladać.
  • Poziom 2  
    Początkującym elektronikiem nie jestem bo już trochę w tym siedzę i taki mam zawód no a zabawę z RC dopiero zaczynam i poszukuje aparatury którą można zbudować samemu, ufam swojej precyzji wykonania różnych rzeczy. Układ ma sterować samochodzikiem coś w stylu czołgu bądź ratraka. Więc dlatego się was pytam co o tym sądzicie. Pasmo nie musi być legalne bo będę tego w domu używał. Więc jak kolega powiedział że to nie najlepszy pomysł to może ktoś mi jakieś linki podrzuci z nadajnikiem i odbiornikiem 3 kanałowym z góry wam dziękuje :)
  • Poziom 36  
    Poszukaj starych książek Wojciechowskiego, innych ..ale tak jak kolega Madrik uważam , że budowa aparatury sterującej (tu do samochodzika) jest absolutnie bez sensu(nie udowadniaj ,że zrobisz taniej prosty tor nad/odb) nawet jeśli jesteś wprawnym elektronikiem ,to nie tylko polutowanie kilkudzięsieciu elementów, tak się bawiliśmy lata temu. Ceny elektroniki (mnie, starego wygę w temacie elektroniki) zadziwiają, nawet mając elementy w szufladzie często nie chce mi się godzinami składać urządzenia , które mogę kupić za kilkanaście zł. Twierdzę, że większość podobnych tematów na elektrodzie to bezproduktywne bicie piany, nikt potem nie pokazuje jakichkolwiek wyników zabawy.
  • Moderator Robotyka
    4 kanałową aparaturę proporcjonalną z odbiornikiem i kwarcami w zestawie, na 40Mhz (modele lądowe/wodne) - kupisz nowiutką za 170zł. To połowa ceny tego projektu, a funkcjonalność, niezawodność i precyzja jakieś 10 razy lepsza.
    Poszukaj np. nadajnika "Aviator 4".
  • Poziom 20  
    napisz czy masz wiedzę na temat montażu w.cz bo zestrojenie nadajnika to trochę
    za trudne na pierwszy raz, poszukaj na forach modelarskich i wybierz to ci go pomogę zbudować...pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    jeśli chodzi o montaż modeli to jako taki mam, jeśli chodzi o elektronikę to też jeśli chodzi o programowanie podzespołów to nie, jeśli chodzi o montaż w.cz to jeszcze nie robiłem tego ale moi nauczyciele mi pomogą :). Szukając na forach znalazłem taki schematy
    aparatura RC prośba o pomoc aparatura RC prośba o pomoc

i tu widzę że jest aparatura na zasadzie włącz wyłącz i miałbym prośbę czy dało by się to jakoś zmodyfikować tak żeby koła kręciły się w przód i w tył i czy jest tu możliwość zamontowania potencjometrów tak jak jest w pilotach kupnych. No i nie chce kupować aparatury tylko ją samemu złożyć :) jak coś to wielkie dzięki :)