Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmieniarka MP3 do Picasso

Kaytass 06 Sie 2004 10:28 11399 11
  • #1 06 Sie 2004 10:28
    Kaytass
    Poziom 10  

Witam!
    Chcę dokupić (i podłączyć) do fabrycznego radia w Citroenie Xsara Picasso (Philips VDO) zmieniarkę MP3.
    Tylko jaką mozna tam podłaczyć i czego konkretnie będę potrzebował (jakie złącza, itd.)?
    :?:

• #2 06 Sie 2004 15:06
    commor
    Poziom 25  

Można :) .

Niestety tylko Sony - i to jeden jedyny model CDX-T70MX na 6 płytek (bo jeszcze nie ma, ale niebawem się pojawią CDX-757MX na 10 płytek).

Drugie niestety to moduł pośredniczący, dość kosztowny, ale konieczny aby dopasować standard Citroena do Sony.

Moduły sprawdzone!
    Produkcja oryginał - made in UK.
    Zakładałem takie cuda - wszystko gra i "buczy"!

Pozdrawiam
    commor

• #3 06 Sie 2004 22:11
    djlj24
    Spec od car audio

Tak na marginesie takie konwetrery są też do Audi/VW grup, innych Citroenów i Peugeotów, Renault, Opel, Ford, Toyota i wiele innych. Cena wacha się od 300 do 500 zł ale są zwykle solidne i bezproblemowe Wkładasz, podłaczasz zmieniacz i śmiga.

• #4 07 Sie 2004 00:32
    Kaytass
    Poziom 10  

Dzięki za info... :)
    Mam jeszcze jedno pytanie...a jak wygląda sterowanie tą zmieniarką...tzn. przeglądanie folderów, wyszukiwanie tytułów itd...? Bo to radyjko fabryczne ma bardzo ubogi panel sterowania...

• #5 07 Sie 2004 09:46
    commor
    Poziom 25  

No tak szczerze - to sytuacja przedstawia się niezbyt komfortowo, ale da się z tym żyć :)
    Np. utwory na płytce nagrywać najlepiej w ilości zapewne do 99, ponieważ na wyświetlaczu są jedynie dwie miejscówki.
    Tzn. można nagrać i 300 utworów na jednej płytce - ale można się później pogubić, bo np. utwór nr. 189 będzie wyświetlany pewno jako 88... 8O
    Folderów zapewne nie rozróżnia, czyta utwory z nich "po kolei".
    Akurat w Citroenie (bo to to samo) nie miałem aparatu photo, ale analogicznie jest np w FORD'zie.
    Służę zdjęciem...
    Moduł taki (oryginalny UK na mp3) kosztuje 450 PLN - ale czasami trzeba dość długo na niego poczekać!

PS. Jeśli by był odpowiednio porządny wyświetlacz w radyjku, a w zasadzie w pojeździe - to można by odczytywać nawet tytuły...

Pozdrawiam
    commor

• #6 07 Sie 2004 13:03
    Kaytass
    Poziom 10  

Dzięki... Poproszę o tę fotkę... :)

• #7 07 Sie 2004 13:08
    commor
    Poziom 25  

...no to fotkę masz powyżej - to ta z radyjkiem FORD :D

pozdrawiam
    commor

PS. Jak wspominałem niestety prze montażu podobnego ustrojstwa w Citroenie - a było to C5 - nie miałem aparatki photo...

• #8 07 Sie 2004 13:34
    commor
    Poziom 25  

Pogrzebałem, pogrzebałem troszkę w swoich zbiorach no i się okazało, że radyjko do Picasso ma sie zwać 22RC220/35Z lub też 22RC290/35.
    A pisze o tym dlatego, że producenci pojazdów stosują różne złącza - natomiast jeśli będzie to jedno z w/w radyjek nie potrzeba będzie żadnych przejscióweczek.
    Radyjka takie maja (na zmieniarkę) tzw. mini ISO, czyli z modułu ma wychodzić niebieściutka złączka.
    Pozdrawiam
    commor

• #9 07 Sie 2004 17:59
    Kaytass
    Poziom 10  

Dzieki...Jeszcze raz...a jak chodzi o fotkę...to ni jak jej nie widzę...(?) :?:

• #10 07 Sie 2004 18:01
    Kaytass
    Poziom 10  

Sorry...Nie wiem co sie stało, ale fotki pokazały sie dopiero po mojej poprzedniej wiadomości... :? :)

• #11 18 Sty 2007 22:21
    kubap
    Poziom 1  

czy zmieniaka sony CDX-601 spelnia wymagania podlaczenia do radia fordowskiego 5000 po tym jak zakupi sie tez ta przejsciowke i czy czyta wszystkie plyty?

• #12 23 Sty 2007 14:01
    commor
    Poziom 25  

TAK spełnia wszystkie wymagania.
    Wszystko gra (i buczy).
    Pozdrawiam
    commor

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo