Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dipol do skanera na dachu bloku.

14 Mar 2010 00:44 3486 16
  • Poziom 8  
    Witam planuję zakup skanera nasłuchowego UNIDEN UBC 72XLT i chciał bym zamontować dipol na dachu bloku. Mieszkam na pierwszym pietrze musiał bym puścić kabel po ścianie bloku na dach antenę muszę zamontować pionowo ok 120cm całość. Muszę mieć zgodę komitetu blokowego? muszę zebrać podpisy większości mieszkańców ? Jeżeli miał bym zgodę osób przy których oknach szedł by kabel mógł bym zamontować bez poinformowania komitetu ?
    Tak wygląda antena :
    http://images25.fotosik.pl/262/f8b6943b71043140.jpg fotka Binko007 z www.lotnictwo.net.pl

Post był raportowany.
    Proszę umieszczać zdjęcia na serwerze elektrody funkcją Dodaj obrazek. [SP5ANJ]
  • flexghzflexghz
  • Poziom 20  
    Witam

Sprawy zezwolenia na montaż anteny na dachu budynku są tak indywidualne że trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytania kolegi, w każdym odrębnym przypadku może wyglądać to różnie niestety.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 8  
    W takim razie nie będę sam ryzykował i zapytam komitetu. Musi to być na papierze ? czy może być słownie?
    Teraz pytanie z innej beczki ten skaner UNIDEN UNB 72XLT będzie odpowiedni do nasłuchiwania lotników? Czy może bez różnicy czy będzie to UBC 69XLT, UBC 30XLT?
  • Poziom 22  
    Witam...
    Z tego co mi się wydaje musisz zawiadomić "komitet" że będziesz montował antenę. Każdy mieszkaniec domu ma prawo postawić antenę do odbioru. Ale administracja może ustalić iż nie będą montowane anteny gdy jest instalacja zbiorcza lub kablowa. Zapytaj w administracji jaka jest możliwość.
  • Poziom 14  
    gragi92 napisał:
    W takim razie nie będę sam ryzykował i zapytam komitetu. Musi to być na papierze ? czy może być słownie?
    Teraz pytanie z innej beczki ten skaner UNIDEN UNB 72XLT będzie odpowiedni do nasłuchiwania lotników? Czy może bez różnicy czy będzie to UBC 69XLT, UBC 30XLT?

będzie odpowiedni ma czułość na poziomie 0,5 uV, a z tego co się orientuje to ubc 69 nie ma airbandu(118-136)
  • Poziom 10  
    witam
    Spróbuj najpierw jakiejś mniejszej antenki takiej o zgodę na montaż nie będziesz musiał otrzymać zgody komitetu montaż na balkonie - wskazany jako 1 próby nasłuchu chyba ze interesują cię tylko rozwiązania Hi-End.
  • Poziom 8  
    Najpierw planuję zamontować w oknie i jeżeli będzie mi łapało depesze z 200-300km na pólnoc okno mam na południe to zostawię ale jeżeli nie to spróbuję z dachem. Koledze z dachu łapie depesze nawet z 600km.
  • Poziom 10  
    ja używam na razie na nasłuchu antenki postawionej na oknie sygnalny odbieram silnie kierunkowo i wszystko uzależnione jest od pogody-propagacji na danych pasmach z nasłuchem lotnictwa nie ma najmniejszego problemu także życzę udanych eksperymentów z układami antenowymi pozdrawiam CB-owskim 73!
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    gragi92 napisał:
    Najpierw planuję zamontować w oknie i jeżeli będzie mi łapało depesze z 200-300km na pólnoc okno mam na południe ...

To nie będzie "łapało" na tyle km .

Podpowiem tylko, że jeżeli w tym bloku posiadasz prawo własności do tego lokalu (właścicielem lokalu) oraz jesteś pełnoprawnym członkiem komitetu/wspólnoty/itp. - to również posiadasz "własność" części dachu oraz gruntu.

Administrator budynku nie powinien Ci robić żadnych trudności z instalacją anteny na dachu.
    Może tylko zastrzec sobie sam sposób montażu .

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    SP5ANJ napisał:
    gragi92 napisał:
    Najpierw planuję zamontować w oknie i jeżeli będzie mi łapało depesze z 200-300km na pólnoc okno mam na południe ...

To nie będzie "łapało" na tyle km .

Podpowiem tylko, że jeżeli w tym bloku posiadasz prawo własności do tego lokalu (właścicielem lokalu) oraz jesteś pełnoprawnym członkiem komitetu/wspólnoty/itp. - to również posiadasz "własność" części dachu oraz gruntu.

Administrator budynku nie powinien Ci robić żadnych trudności z instalacją anteny na dachu.
    Może tylko zastrzec sobie sam sposób montażu .

Pozdrawiam.

Skoro koledze 'łapie' depesze z 600km to czemu mi by miało nie łapać? rozmowy łapie do 400km (ale tylko samoloty) ziemi już nie.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie, samo odebranie depeszy z samolotu nie jest tyle trudne , ale już usłyszenie odpowiedzi z wieży kontrolnej jest już jakimś osiągnięciem...czekamy na pierwsze zdjęcia z montażu i zastosowanej antenki pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Wszystko ładnie Panowie, ale znając życie i tak mu nie pozwolą zamontować nic na dachu nawetjak jest właścicielem nieruchomości. Ja się param z moja spółdzielnią już 2 rok i nic z tego nie wyszło narazie, a i rozreklamowane PZK także nic nie wskórało w mojej sprawie choć były setki zapewnień, że już kilka dni i wszystko ruszy (sprawa w sądzie)...słyszę to już od hmm....3 miesięcy? i nic. Najpewniej tak pozostanie. Pozdrawiam
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    gragi92 napisał:
    Skoro koledze 'łapie' depesze z 600km to czemu mi by miało nie łapać? rozmowy łapie do 400km (ale tylko samoloty) ziemi już nie.

Gragi92 czytaj ze zrozumieniem. :!:

Przecież ja nie neguje, że będziesz odbierał.

Zasugerowałem tylko, że przy instalacji anteny na oknie od strony południowej - na północ nie złapiesz tych 200km.

Antena tylko na dach i to najlepiej o niskim kącie promieniowania (dla 600km) .
    Kabel koncentryczny co najmniej RG-213 .

Zasięg:
    Przy założeniach, że wysokość przelotowa jest na 10km n.p.z. a twoja antena jest na poziomie 40m n.p.z. to :
    - zasięg optyczny (horyzontalny) będziesz miał na 357km
    - zasięg radiowy (horyzontalny) będzie na 411km

- poprawne łącze radiowe (przy 50% na 50%) będzie możliwe do 380km

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Jeszcze jedno dzisiaj zobaczyłem że na dachu mam maszt jakies 5m są na nim zamontowane trzy anteny jeżeli będe chciał na tym maszcie dipola to anteny nie będą sie gryzły ? (nie będa się zakłócać wzajemnie?). Kabel chciałem puścić w kanalem na klatce, ale w tym kanele co piętro są dwa liczniki obok siebie do mierzenie zużycia prądu, coś takiego http://www.inventor.net.pl/pict/licznik-3-big.jpg będzie to miało jakiś wpływ na obierany sygnał ?
  • Poziom 20  
    gragi92 napisał:
    Jeszcze jedno dzisiaj zobaczyłem że na dachu mam maszt jakies 5m są na nim zamontowane trzy anteny jeżeli będe chciał na tym maszcie dipola to anteny nie będą sie gryzły ?

Jaki kolega ma maszt na dachu, tzn. co to za anteny, od kogo, do czego ?
  • Poziom 8  
    Adik napisał:
    gragi92 napisał:
    Jeszcze jedno dzisiaj zobaczyłem że na dachu mam maszt jakies 5m są na nim zamontowane trzy anteny jeżeli będe chciał na tym maszcie dipola to anteny nie będą sie gryzły ?

Jaki kolega ma maszt na dachu, tzn. co to za anteny, od kogo, do czego ?

Maszt jest blokowy, a anteny są sąsiadów od TV tego typu
    http://www.krakowrtv-sara.pl/img/p/157-298-thickbox.jpg

Dipol do skanera na dachu bloku.

A co do liczników mogą zakłócać ?

Poprawiłem. [SP5ANJ]
  • Poziom 14  
    antena odbiorcza w żaden sposób nie wpłynie na licznik, ewentualnie gdybyś coś nadawał z dużą mocą to mogło by ten licznik rozmagnesować w bliskim sąsiedztwie anteny