Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączanie kart microSD i pendriva do USB

14 Mar 2010 08:36 2774 10
  • Level 9  
    Podłączam do USB aparat foto z microSD do komputera - komputer czyta kartę, podłączam telefon - komputer czyta. Podłączam te same microSD do komputera za pomocą czytnika kart i komputer się zawiesza. Tak samo komputer się zawiesza przy podłączeniu pendriva. Kombinuje sobie tak, że aparat i komórka mają zasilanie a zwykły czytnik nie. Czy zakup huba z własnym zasilaniem powinien rozwiązać problem ? Proszę o opinie.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 16  
    Do jakiego komputera i jeśli stacjonarny, to czy problem występuje tak samo po podłączeniu do portów z przodu, jak i z tyłu bezpośrednio na płycie głównej?
  • Level 9  
    Komputer stacjonarny IBM. 6 portów usb - 2 przód 4-tył i we wszystkich pojawia się to samo. W jednym z dwóch z przodu mam podłączony Bluetooth i działa bez zarzutu.
  • Level 43  
    Ile sprawdziłeś czytników i ile pendrive?
  • Level 9  
    Sprawdziłem 3 czytniki i 2 pendrive. To wszystko o czym mowa działa sprawnie przy podłączeniu do dekodera Ferguson Ariva 100. Nagrywam wszystko za wyjątkiem HD-zbyt mała prędkość zapisu (taki komunikat)
  • Level 16  
    A w jaki sposób komputer się zawiesza? Nie działa nawet Ctrl+shift+esc ?
  • Level 9  
    W chwili podłaczenia do usb - niebieski ekran i białe napisy o błędach, o odinstalowaniu sterowników i ponownym zainstalowaniu i koniecznie wyłączyć komputer. Po ponownym właczeniu wszystko funkcjonuje. Mam troszke obaw ale może zrobię foto ekranu w czasie zawieszenia.
  • Level 16  
    Może spróbuj przeinstalować stery do chipsetu?

Przyszedł mi do głowy szalony pomysł. Ściągnij jakiegoś linuxa live CD, odpal komp z bootem z CD, po załadowaniu linuxa, włóż pendrivea, znajdź terminal i wpisz:

mount /dev/sda1 /mnt/memory

potem sprawdź czy widzi pendrive.

W ten sposób byśmy wiedzieli czy to błąd sprzętowy, czy systemowy.

edit:

sprawdź jakie są dyski w kompie poleceniem (żeby sprawdzić jak widzi pena,
    bo może być teś sdb1)

fdisk -l

działa w przypadku slackware
  • Level 9  
    Z tym Linuxem to troszeczkę karkołomna propozycja jak dla mnie. Sterowniki ok. Załączam foto ekranu podczas podłaczenia do usb czytnika.

Dodano po 3 [minuty]:

Podłączanie kart microSD i pendriva do USB
  • Level 9  
    Okazało się, że konieczna była wymiana karty USB 2.0.
    Teraz wszystko jest ok.
    Dziękuję.