Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór kamer-przykładowe zapisy

Giant704 04 Kwi 2010 17:20 7000 31
  • #31 04 Kwi 2010 17:20
    Marek31415
    Poziom 31  

crunky napisał:
    Ale zgodzisz się że podłączając ten sam sygnał, z tej samej kamery, przy takim samym kadrze i oświetleniu do dwóch rożnych rejestratorów, a następnie porównanie materiału między nimi, daje odpowiedź choćby w przybliżeniu, który z nich zapisuje w lepszej jakości?

Jeżeli jest duża różnica, to się zgodzę.
    W innym przypadku zawsze się będę zastanawiał nad przyczynami, jakieś niedopasowanie, sygnał nie w normie. Ale może to skrzywienie zawodowe elektronika projektanta.
    Cytat:

Również mam wiele przykładowych nagrań, niestety tylko część nadaje się żeby wrzucić do sieci, chociażby ze względu na twarze, tablice rejestracyjne, na które nie mam zgody na publikowanie (i nie będę zainteresowanych do wyrażenia zgody namawiał).

Mam ten sam problem. Dostęp do kilkudziesięciu systemów on-line i nagrania.
    Niestety, nie mogę udostępnić autorowi tego wątku.
    A jest co pokazywać. Największa "rozpusta" klienta to kamera 2mpix zamontowana na wysokości 0.5m na głową przy wejściu do znanej instytucji. Można włosy liczyć. Ale klient wymaga i ma...

Chyba musimy skończyć (pokojowo) tę dyskusję, bo dostanie się nam od admina.
    Wesołych Świąt dla Ciebie i wszystkich znudzonych tą dyskusją czytelników forum.

• Napad.pl
  • #32 04 Kwi 2010 18:12
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Marek31415 napisał:

Jeżeli jest duża różnica, to się zgodzę.
    W innym przypadku zawsze się będę zastanawiał nad przyczynami, jakieś niedopasowanie, sygnał nie w normie. Ale może to skrzywienie zawodowe elektronika projektanta.

Różnica jest.
    Z BCSami to jest inny problem. Otóż urządzenia te, zapisujące w D1 prz 6kl/sek na kanał są znacznie tańsze od urządzeń firmowych o takich samych wartościach tego parametru. Ktoś bezgranicznie ufający karcie katalogowej może wyciągnąć mylne wnioski że są to takie same urządzenia. Praktycznie w każdym opisie urządzenia widnieje informacja o rzekomo najlepszej kompresji na rynku rejestratorów. Kompresja ta niby zapewnia zmniejszenie zajętości dysków przy zachowaniu maksymalnej jakości zapisu (podobnie jak MPEG4). I tutaj trzeba powiedzieć wyraźnie że wcale tak nie jest. BCS bardziej kompresuje (stratnie) i wszystkie te naj naj to tylko marketing. Głównie mam na myśli te dwie klatki:
    XM3004: http://eserwis.rzeszow.pl/attachments/Image/foto/BCS-Aper/twarz/crop/aper-C4.jpg
    BCS: http://eserwis.rzeszow.pl/attachments/Image/foto/BCS-Aper/twarz/crop/BCS-C4.jpg
    Również numer z kamerami obrotowymi nie pozostawia wątpliwości że nie jest to najlepsza kompresja. Stary poczciwy PDR-J takich numerów nie robił, ba, nawet AVC.
    A piszę o BCSie bo autor ma zamiar wybrać właśnie ten rejestrator.
    Wesołych Świąt wszystkim!