Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq nx7000 dziwne znaki w biosie

fad 14 Mar 2010 09:33 1861 7
  • #1 14 Mar 2010 09:33
    fad
    Poziom 16  

Witam. Piszę ten post w sofcie ponieważ pisząc podejrzewam BIOS.
    Zostałem posiadaczem lapka j/w. Okazało sie ze w biosie zamiast liter sa takie krzaczki. Instalację WinXP musiałem robić też na czuja. Obraz w windowsie już jest prawie ok tylko po np przesunięciu okna to zostaje smuga, ale po odświeżeniu ekranu (F5) znikają. Czy to jest uszkodzona matryca, czy może wina leże po stronie biosu. Aktualizacja coś by dała, tylko że prawdopodobnie z aktualizacją biosu był by problem bo nic nie widać w biosie.
    Po podłączeniu zew monitora jest to samo.
    Ekran w biosie:

Podczas instalacji XP

c.d. instalacji

Uruchomienie XP

Smugi w windowsie które po odświeżeniu znikają

0 7
  • #2 14 Mar 2010 10:37
    andreooo
    Poziom 18  

Wina prawdopodobnie leży po stronie karty graficznej.

0
  • #3 14 Mar 2010 10:46
    jarroQ
    Poziom 26  

Na 99% karta graficzna uszkodziła się...

0
  • #4 14 Mar 2010 11:27
    fad
    Poziom 16  

Szkoda że nie BIOS

Strasznie mało danych jest o tym modelu, jak i części zamiennych, czy to był jakiś przejściowy model szybko wycofany? Tyle co się już zorientowałem to grafika jest zintegrowana więc nici z wymiany. A wymieniać całą płytę głów. to raczej pewno się nie opłaca?

0
  • #5 14 Mar 2010 11:49
    andreooo
    Poziom 18  

Z tego co ja wyczytałem kolego to grafika, a mianowicie ATI Radeon Mobility 9200 jest oddzielnym modułem, a więc da się ją osobo dokupić. Ja bym proponował rozebrać i sprawdzić czy przypadkiem nie obluzowała się w gnieździe.

0
  • #6 14 Mar 2010 12:46
    fad
    Poziom 16  

andreooo napisał:
    Z tego co ja wyczytałem kolego to grafika, a mianowicie ATI Radeon Mobility 9200 jest oddzielnym modułem, a więc da się ją osobo dokupić. Ja bym proponował rozebrać i sprawdzić czy przypadkiem nie obluzowała się w gnieździe.

gdzie te złącze do grafiki można się dostać w tym momencie do tego, czy muszę wszystko rozbierać?

0
  • #7 14 Mar 2010 13:14
    andreooo
    Poziom 18  

Karta graficzna znajduje się pod widoczną na zdjęciu metalową osłoną z oznaczeniem AMCL314....... A tu ma kolega manuala do laptopa:Link tam jest wszystko opisane.

0
  • #8 14 Mar 2010 19:45
    fad
    Poziom 16  

andreooo napisał:
    Karta graficzna znajduje się pod widoczną na zdjęciu metalową osłoną z oznaczeniem AMCL314....... A tu ma kolega manuala do laptopa:Link tam jest wszystko opisane.

tak mam tą instrukcję, ale tam według instrukcji jest pokazane jak rozebrać całość, a może dałoby się dobrać do karty bez rozbiórki całych bebechów i dlatego się pytałem. Jutro spróbuje.

OK dzisiaj go doszczętnie rozebrałem, podmuchałem, przedmuchałem i ile sie dało, starannie złożyłem. Zresztą tylko grafika i ekran były do starannego wciśnięcia reszta to śrubki i złączki. Odpalam i..eureka bios piękny czyściutki bez żadnych krzaczków, poszperałem w biosie a tu nagle krzaczki...nagle zniknęły, a później znowu się pojawiły. No i ponaciskałem obudowę i znalazłem newralgiczny pkt. Gdy podnoszę lewy górny róg do góry (nawet jak złapię za matrycę) to krzaczki znikają i jest super puszczę i stoi na równym to jest źle lub rzadko dobrze. Zaznaczam że laptop jest jeszcze do końca nie złożony tzn nie ma przykręconej klawiatury dwoma śrubkami. Gdy klawiaturę przykręciłem to krzaczki są cały czas i wtedy już podnoszenie rogu nic nie daje. Tak myśle co to może być? To muszą być jakieś malutkie luzy.

0