Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfra + strong 6880 brak sygnału

14 Mar 2010 10:46 4198 4
  • Poziom 1  
    Witam! Wczoraj założyłem sobie cyfrę + z dekoderem STRONG 6880, po podłączeniu wszystkiego pasek sygnału ciągle pokazywał 6/100 a jakości nie było wcale, więc były próby ustawiania czaszy wg instrukcji tzn na południe i lekko kierować się na zachód. Nic sie nie działo pasek ciągle pokazywał 6/100. Rozpieliśmy cały zestaw i złożyliśmy go na nowo. Teraz było tak, że cały czas pasek sygnału skakał (nawet gdy NIE BYŁA ruszana czasza, po prostu ciągle) z lekko czerwonego na trochę większy czerw i na żółty i tak w kółko. Prób ustawiania/ruszania anteną było sporo i ciągle brak efektu. Czego może to być wina?? Czy trzeba zmieniać jakieś ustawienia?? Jak rozwiązać problem. Z góry dziękuje za pomoc!
  • Poziom 25  
    Problem jest w nie ustawionej antenie. Antenę należy ustawić bardzo dokładnie. Opisy ustawienia anteny na forum,opcja SZUKAJ.
  • Poziom 35  
    Witam
    Generalnie zestaw do odbioru Cyfry nie nadaje się do prawidłowego montażu anteny, aczkolwiek wielu nowych posiadaczy takowej telewizji uważa inaczej, spędzając na "ustawianiu anteny" cały weekend a niejednokrotnie i dłużej, z efektem raczej dostatecznym. Uzyskany efekt uważają za dobry, jednak przy pogorszeniu warunków pogodowych na forum przybywa tematów: Mam wszystko dobrze a nie działa...
  • Poziom 26  
    KIEROWCA_VW napisał:
    Witam
    Generalnie zestaw do odbioru Cyfry nie nadaje się do prawidłowego montażu anteny, aczkolwiek wielu nowych posiadaczy takowej telewizji uważa inaczej, spędzając na "ustawianiu anteny" cały weekend a niejednokrotnie i dłużej, z efektem raczej dostatecznym. Uzyskany efekt uważają za dobry, jednak przy pogorszeniu warunków pogodowych na forum przybywa tematów: Mam wszystko dobrze a nie działa...

Dokładnie . Ten sprzęt od C+ jest "aby aby".

Co do tematu to sprawdź czy Ci coś nie zasłania sygnału jak tu (słońce to przykładowo Hot Bird):

Zajrzyj: http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/czasaz.html
  • Poziom 33  
    Za pomocą tego dekodera można ustawić bardzo dobrze HB.