Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Actros 1840LS '02 - czujnik położenia ramy

Mar-Sob 14 Mar 2010 12:55 5111 9
 • #1
  Mar-Sob
  Level 11  
  W lutym padł mi lewy czujnik położenia ramy (tył). Na serwisie wymieniono go, serwisanci stwierdzili, że prawego czujnika dni są już policzone. Nie czekałem długo (bo tydzień) i prawy też uleciał.
  Na razie mam wypięty czujnik, rama się poziomuje, tylko komputer zgłasza brak komunikacji z prawym czujnikiem - z oczywistych względów.
  Czy jak wymienię sam, we własnym zakresie czujnik to będzie wszystko działało, czy też konieczne będzie programowanie tego czujnika i bez serwisu się nie obejdzie?
 • #2
  petrusko
  Level 1  
  prawdopodobnie będzie konieczna kalibracja czujnika wysokości
 • #3
  edekr
  Level 14  
  nie będziesz musiał nic kalibrować. Musisz tylko wymienić na taki sam. To znaczy o tym samym numerze katalogowym
 • #4
  Mar-Sob
  Level 11  
  Właśnie mam problem, bo lewy czujnik wymieniali na serwisie i twierdzili, co zresztą widziałem w fakturze, że wymieniany czujnik był kalibrowany. Stąd też moje pytanie, czy będzie konieczność kalibracji, czy będzie działało jak "plug-and-play"
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  edekr
  Level 14  
  Nie wiem czemu bodek434 tak twierdzi? Zakładałem już nie jeden sensor położenia i nie potrzebowałem ich kalibrować. A zmieniając długość ciengien nie oszukujesz czujników położenia tylko je przestawiasz i zmieniasz ich ustawienie.
 • #7
  serwis_gh
  Diesel injection systems specialist
  A co na to amortyzatory i poduszki? W Mercedesie naciskając przycisk podnoszenia zawieszenie "idzie" do góry bez przerwy aż osiągnie górne położenie chyba że naciśniesz przycisk stop. Gdy wartość maksymalna zaprogramowana jest mniejsza od wartości maksymalnej rzeczywistej to dobrze ale jeśli jest większa to coś można wyrwać albo poduszkę albo amortyzator :black:
  Czujniki z ruchomym rdzeniem miały w większości powtarzalne charakterystyki, i dlatego wymiana praktycznie nie powodowała problemów. Natomiast nowsze czujniki z rdzeniem obrotowym jedne od drugich różnią się znacznie. Testowałem na wielu nowych czujnikach, oczywiścię należało by też wymienić wtyk z pinami, jeśli by styki miały jakiekolwiek ślady zawilgocenia.
  Po kalibracji czujników poziomu nie zapomnieć wyzerować czujników ciśnienia.
 • #8
  Gerri
  Mercedes specialist
  Mar-Sob wrote:

  Czy jak wymienię sam, we własnym zakresie czujnik to będzie wszystko działało, czy też konieczne będzie programowanie tego czujnika i bez serwisu się nie obejdzie?

  Wymień i zobaczysz co będzie - może się uda...:D
  Osobiście po każdej wymianie robię kalibrację.
 • #9
  Mar-Sob
  Level 11  
  Gerri To już wolę pojechać na serwis, jak eksperymentować ;)

  Może akurat jak trafię to będzie działało, a jak nie to... wolę nie myśleć.. Wymiana choćby 2 poduszek nie należy do największych przyjemności.
 • #10
  User removed account
  User removed account