Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt estradowy dla zespołu rockowego

cobi_69 14 Mar 2010 14:39 5168 29
  • #1 14 Mar 2010 14:39
    cobi_69
    Poziom 21  

Witam potrzebuję porady jaki kupić sprzęt estradowy do nagłośniania zespołu rockowego - w sumie to tylko wokalu i ewentualnie perki.
    Na jakiś powermixer przeznaczyłbym około 500 złotych, jest w tej cenie coś co chociaż jakoś zagra czy nie bardzo?
    No i do tego jakieś dwie paczki, ale całość musiałaby się zmieścić w 1000 złotych więc kolumny chyba zlecę przyjacielowi który ma zakład car i house audio :), zna się na tym więc pewnie taniej mnie wyjdzie jeśli on zrobi mi kolumny.

0 29
  • #2 14 Mar 2010 17:20
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 14 Mar 2010 17:28
    DjMapet
    Poziom 43  

Nagłośnienie wokalu i perkusji za 1000 zł? Hmm, czarno to widzę. Poszukaj w używkach, bo nowego na pewno nic nie stworzysz w tej kwocie. Perkusja to sporo dołu i góry, natomiast wokal - średnicy. Zresztą poczytaj, na forum było sporo takich tematów.
    Car audio i nagłośnienie estradowe, to może pokrewne dziedziny, ale jednak dzieli je spora przepaść.

Pozdrawiam.

0
  • #4 14 Mar 2010 19:18
    cobi_69
    Poziom 21  

Qwerty_07 napisał:
    Ciężko będzie z DIY.
    1000zł to ciężko będzie się zmieścić w samych kolumnach a gdzie napęd , mikser itd.
    Poleciłbym Ci zestaw 2+2 (2nadstawki i 2doły).

nie potrzebuję napędu, tylko powermixer i kolumny, niestety wiem że będzie ciężko.

DjMapet napisał:
    Nagłośnienie wokalu i perkusji za 1000 zł? Hmm, czarno to widzę. Poszukaj w używkach, bo nowego na pewno nic nie stworzysz w tej kwocie. Perkusja to sporo dołu i góry, natomiast wokal - średnicy. Zresztą poczytaj, na forum było sporo takich tematów.
    Car audio i nagłośnienie estradowe, to może pokrewne dziedziny, ale jednak dzieli je spora przepaść.

Pozdrawiam.

Ja koniecznie myślałem o sprzęcie używanym, bo aż tak naiwny nie jestem żeby się łudzić że za tyle kupię coś nowego :).

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

A co myślicie o czymś takim:
    Behringer PMH 1000
    YAMAHA EMX-62M
    LDM ELEKTRONIC SMX-11
    BEHRINGER PMH 2000
    Wybieram po firmach te które znam i wiem że coś znaczą, czy jeszcze jakieś inne firmy wchodzą w grę?

0
  • #5 14 Mar 2010 19:46
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 14 Mar 2010 20:06
    cobi_69
    Poziom 21  

Qwerty_07 napisał:
    Yamaha i LDM to dobre firmy ale jak stawiasz je przy Berym to wybór jest oczywisty że Behringher odpada.

Nie zrozumiałem tego do końca, czyli Behringher'a nie warto kupować, a lepiej postawić na Yamahę bądź LDM'a?

Qwerty_07 napisał:
    Do wokalu to polecalbym GDS-y np. dwie nadstawki na GDS 30/30[Tonsil] + GDWT 18/200[STX] (mocno stłumiony)...a na dół i jednocześnie do perkusji to z najtańszej alternatywy to GDN 38-550[STX] bo ciężko z jakimiś 3-way bądź kolumnami pełnopasmowymi będzie do wokalu i perki.

Z tym nagłaśnianiem perkusji to jednak przesada, chodziło mi o to że ten powermixer ba być używany praktycznie tylko do nagłośnienia wokalu, a tylko sporadycznie jeśli by taka potrzeba zaszła to ewentualnie do perkusji aczkolwiek rzadko. Co do głośników to na razie to drugorzędna sprawa, najpierw muszę kupić powermixer (bo gadałem ze znajomym ma on dwa Hand Boxy z JBL 300W i powiedział że na razie mi pożyczy), a za jakiś czas zajmę się kolumnami.

Znalazłem jeszcze coś takiego:
    YAMAHA EMX 66M
    PMP 3000 Behringer europower
    PALER BEHRINGER PMH 3000
    LDM SMX-11
    ALPHARD PFX 10D
    PEAVEY MP 600
    BEHRINGER PMH-880S

A tak przy okazji to czy dla nagłośnienia samego wokalu nie wystarczy tylko wzmacniacz?

0
  • #7 14 Mar 2010 23:07
    DjMapet
    Poziom 43  

Nie, muszą być też kolumny :-)
    Jeśli pisząc wzmacniacz, masz na myśli końcówkę mocy to musisz mieć jeszcze przedwzmacniacz, lub mikser.

Wysłałem Ci wiadomość na pw.

Pozdrawiam.

0
  • #8 14 Mar 2010 23:22
    cobi_69
    Poziom 21  

DjMapet napisał:
    Wysłałem Ci wiadomość na pw.

Nic nie dostałem

Czytam, szukam i dowiaduję się pewnych rzeczy i całkiem dobre opinie zbiera pm ADS PMR 10, ponoć jeśli chodzi o tani sprzęt to na prawdę się opłaca.

0
  • #9 15 Mar 2010 16:02
    mobile_dj
    Poziom 13  

jeśli cię on interesuje to mam go na sprzedaż, cena myślę ze okazyjna, wysłałem ci wiadomość pw

0
  • #10 15 Mar 2010 18:58
    cobi_69
    Poziom 21  

mobile_dj napisał:
    jeśli cię on interesuje to mam go na sprzedaż, cena myślę ze okazyjna, wysłałem ci wiadomość pw

Niestety nie wiem czemu ale znów nic nie dostałem, w każdym razie wydaje mi się że właśnie twoja oferta mnie zaciekawiła dlatego o ten sprzęt pytam :).

0
  • #11 15 Mar 2010 20:43
    SzokalML
    Poziom 36  

moim zdaniem musisz pogodzić się z tym, żeby nie nagłaśniać perki.

W nagłośnieniu samego wokalu - nie będzie problemu. Jeśli chodzi o "gotowce" to STX PA-400 (600 zł za komplet kolumn),
    a DIY można zrobić tanio na wspomnianych używkach tonsil GDS 30/30 (używki 30-40 zł/szt) + GDWT, lub STX GDS 30-200 (nowy 75 zł) + STX GDWT (28 zł). Pytanie tylko, czy chce ci się robić DIY.

0
  • #12 15 Mar 2010 21:21
    cobi_69
    Poziom 21  

SzokalML napisał:
    moim zdaniem musisz pogodzić się z tym, żeby nie nagłaśniać perki.

Już się pogodziłem :) . A tak poważnie to w sumie macie rację, ale z założenia to nie miało być do nagłośnienia perki (tylko w ostateczności jakby trzeba było).

SzokalML napisał:
    W nagłośnieniu samego wokalu - nie będzie problemu. Jeśli chodzi o "gotowce" to STX PA-400 (600 zł za komplet kolumn),
    a DIY można zrobić tanio na wspomnianych używkach tonsil GDS 30/30 (używki 30-40 zł/szt) + GDWT, lub STX GDS 30-200 (nowy 75 zł) + STX GDWT (28 zł). Pytanie tylko, czy chce ci się robić DIY.

Myślę że w grę wchodzi tylko DIY, tak jak już pisałem to mam znajomego który się dobrze zna na audio więc problemu nie ma.

Ja stoję teraz przed gorszym wyborem - powermixerem. Zastanawiam się dalej nad tym ADS PMR 10, jednak nie do końca jestem przekonany więc czekam jeszcze na jakieś sugestie osób które się na akustyce na prawdę dobrze znają.

0
  • #13 15 Mar 2010 21:34
    SzokalML
    Poziom 36  

Ten powermikser może być, krótko mówiąc.
    Znajomy może się znać na home-audio i car-audio, a o estradzie nie mieć pojęcia, więc do końca bym mu nie ufał.

0
  • #14 15 Mar 2010 22:03
    cobi_69
    Poziom 21  

SzokalML napisał:
    Ten powermikser może być, krótko mówiąc.
    Znajomy może się znać na home-audio i car-audio, a o estradzie nie mieć pojęcia, więc do końca bym mu nie ufał.

Porozmawiam z nim i zobaczymy, ufam mu pod tym względem że mnie nie okłamie, więc jeśli się nie zna to mi to powie i wtedy będę podejmował decyzję co do kolumn.

0
  • #15 16 Mar 2010 13:42
    SzokalML
    Poziom 36  

Istnieje wszakże taka wersja, że sam nie wie czy się zna. Daj znać co ci zaproponował.

0
  • #16 16 Mar 2010 14:48
    cobi_69
    Poziom 21  

Na pewnym forum napisano mi że:
    "Mam ADS i oprócz wydajnej końcówki mocy to totalna porażka. Przedwzmacniacze, korekcja a zwłaszcza pseudo procesor to poniżej krytyki. Niby dwa auxy a obydwa po tłumiku... wyjścia na jackach. Żałuję że kupiłem..."
    Więc sobie daruję :| .
    A co myślicie o ALPHARD PFX 10D bądź Yamaha EMX 312 SC?

0
  • #17 16 Mar 2010 16:43
    JacobG
    Poziom 21  

Yamaha przyzwoita. Parę osób ma behingery i raczej pozytywne opinie no i jednak będziesz miał normalne suwaki.

0
  • #18 16 Mar 2010 17:36
    cobi_69
    Poziom 21  

JacobG napisał:
    ...no i jednak będziesz miał normalne suwaki.

Czemu "normalne" suwaki ? :D

0
  • #19 16 Mar 2010 18:05
    Matuszm15
    Poziom 14  

Z Yamaszką jeżdżę na festyny tzn nagłaśnia mi 6 bezprzewodów + klawisz + cd i działa bez zarzutów... :)

Do tego całkiem niezły procesor efektów i bardzo wytrzymała konstrukcja całości :D
    Fakt, że jestem przyzwyczajony do suwaków, ale pokrętła do regulacji wcale nie są złe :) Przy takim sprzęcie raczej ustawiasz 1 konfiguracje i jedziesz cały koncert, a nie bawisz się w szczegółowe ustawianie :)

Trochę nie kumam, po co Ci nagłaśniać perke, fakt wokal przydatny, ale żeby nagłaśniać porządnie perkusje, to wszystkie 8 kanałów zajęły by Ci mic od perki...

Uważaj także abyś nie przeholował z obciążeniem na ten powermixer... Z praktyki wiem, że podłączając powiedzmy 2 pojemności + klawisz i parę dynamików, będziesz miał problemy z mocą i utnie Ci jakiś kanał...

Ja dałbym sobie spokój z nagłośnieniem perki no ale rób jak uważasz :)

0
  • #20 16 Mar 2010 18:47
    cobi_69
    Poziom 21  

Nie no pisałem już wyżej że tej perki nagłaśniać nie będę.
    Interesuje mnie w sumie ta Yamaha, ale to jest troszeczkę droższe niż 800 zeta :) .
    Nawet słyszałem że Behringery PMH 1000 dają radę i wcale nie są takie złe tylko że u nich ponoć z mocą słabo bo ją zawyżają strasznie, ale za to cena przystępniejsza dla mnie.

0
  • #21 16 Mar 2010 19:43
    DjMapet
    Poziom 43  

Z suwakami to jest różnie. Jak siedzę przy stole (konsoli), to łatwiej mi operować potencjometrami suwakowymi. Jednak jeśli stoję przed mikrofonem z instrumentem w rękach i trzeba szybko skorygować ustawienia na mikserze, to jednak łatwiej i precyzyjniej operuje mi się potencjometrami obrotowymi. Co do Behringer-a, to mocno zawyża moc wzmacniaczy a potencjometry po nawet niedługim czasie używania, zaczynają latać. Co do niskobudżetowych Yamach, to według mnie brzmi jakoś tak plastikowo. Moc też "papierowa". 512sc grał słabiej od 800W końcówki mocy. Jednak na nieprofesjonalną estradę jest ok. Trochę martwi mnie zasilanie impulsowe. Kto to naprawi po gwarancji?

Kol. cobi_69, jeśli nie dostałeś dzisiejszej wiadomości na pw, to zadzwoń: 511-035-988.

Pozdrawiam.

0
  • #22 16 Mar 2010 21:52
    Matuszm15
    Poziom 14  

Fakt, że jest droższe, ale często lepiej dać trochę więcej na początek i cieszyć się dłużej :)

U mnie Yamaha pracuje już rok... wytrzymała 3 upadki z bagażnika na kafelki... -16 stopniowy mróz podczas wigili na rynku, oraz zalanie browarem(od tamtej pory uważam na weselach na nawalonych "kolegów" chcących tylko obejrzeć...

Co do ustawiania to fakt... jak robię miejscowe imprezy tylko jako realizator no to suwaki są niezastąpione... ale gdy jadę na hałturkę... mikrofon + gitara + pokrętła i da się wszystko ogarnąć :)

Co do samego autora... teraz skoro chcesz nagłaśniać wokal to po co Ci aż 8 wlotów ?? :) 2 góra 3 starczą więc chyba trzeba uderzyć w coś innego, choć tak małych mikserków nie miałem w rękach to nie wiem jak to się sprawuje ;)

A co do brzmienia tej Yamahy... mi na hałtury nic więcej nie potrzeba... EMX 312 SC + Yamaha AX-15 + Shure bezprzewodowe SM58 i każda impreza zrobiona :)

0
  • #23 17 Mar 2010 00:06
    cobi_69
    Poziom 21  

DjMapet napisał:
    Co do niskobudżetowych Yamach, to według mnie brzmi jakoś tak plastikowo. Moc też "papierowa". 512sc grał słabiej od 800W końcówki mocy. Jednak na nieprofesjonalną estradę jest ok. Trochę martwi mnie zasilanie impulsowe. Kto to naprawi po gwarancji?
    Kol. cobi_69, jeśli nie dostałeś dzisiejszej wiadomości na pw, to zadzwoń: 511-035-988.
    Pozdrawiam.

Hmm jak mi się uda na dłużej pożyczyć te kolumn od kumpla to się zdecyduję chyba na tą Yamahę, bo niestety więcej pieniędzy nie mam możliwości skombinować, więc albo lepszy powermixer a kolumny później, albo Behringer i kolumny wcześniej.
    Co do kontaktu to w tym momencie nie mam komy niestety więc jeśli to możliwe to prosiłbym o kontakt na cobi_007(malpa)tlen.pl

Matuszm15 napisał:
    Co do samego autora... teraz skoro chcesz nagłaśniać wokal to po co Ci aż 8 wlotów ?? :) 2 góra 3 starczą więc chyba trzeba uderzyć w coś innego, choć tak małych mikserków nie miałem w rękach to nie wiem jak to się sprawuje ;)

A co do brzmienia tej Yamahy... mi na hałtury nic więcej nie potrzeba... EMX 312 SC + Yamaha AX-15 + Shure bezprzewodowe SM58 i każda impreza zrobiona :)

Wiem że 2,3 wystarczą tylko wybieram takie powermixery dlatego że z mniejszą ilością wejść nie znalazłem na all..., przynajmniej nie z mocą ok. 250W.

Co do nagłaśniania to mi właśnie chodzi o "hałtury" i amatorskie nagłaśnianie dlatego mi to odpowiada.

0
  • #24 17 Mar 2010 15:34
    Matuszm15
    Poziom 14  

A może jeszcze taniej to ugryźć... Preamp mikrofonowy + końcówka mocy zamiast powermixera??

0
  • #25 17 Mar 2010 20:16
    cobi_69
    Poziom 21  

Hmmm no fakt wychodzi taniej, ale minusem jest mobilność - gramy dużo koncertów więc jest mniejsza wygoda w takim przypadku.

0
  • #26 17 Mar 2010 20:44
    SzokalML
    Poziom 36  

poza tym mając powermikser -> możemy zrobić 2-3 wokale, lub podgłośnić awaryjnie jakiś element np. werbel, czy gitarę, w zależności od potrzeby.

0
  • #27 17 Mar 2010 21:21
    Matuszm15
    Poziom 14  

No to powermixer Yamahy :)
    Tani dobry i mobliny :)

0
  • #28 24 Mar 2010 17:51
    cobi_69
    Poziom 21  

Kupiłem Yamahę 312 SC na all... wyhaczyłem ją za 900 zeta, więc lajtowo, teraz czekam aż przyjdzie i zobaczymy jak się sprawuje :) .

0
  • #29 24 Mar 2010 19:04
    Matuszm15
    Poziom 14  

No to całkiem ładnie :)
    Oby sprawowała się super ;)

0
  • #30 30 Cze 2010 23:53
    cobi_69
    Poziom 21  

Sprawuje się naprawdę spoko, już kilka koncertów było na nim zagranych i powiem szczerze że jestem bardzo zadowolony.

0