Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra G 1,6 8v- niskie sprężanie na 3 cylindrze

14 Mar 2010 14:43 3680 6
  • Level 9  
    Witam.
    Mam problem z silnikiem 1,6 8v Z16SE od astry g.
    Polega on na tym że po wymianie wałka rozrządu na wałek od lanosa (ponoć są takie same) mam niskie sprężanie na 3 cylindrze. Głowica jest splanowana, zawory, prowadnice, uszczelniacze, dźwigienki i popychacze hydrauliczne są nowe. Nawet wymieniłem pierścienie na tłokach i nic się nie zmieniło.
    Zostało mi tylko to ze tym wałkiem jest coś nie tak.
    Po wyciśnięciu oleju z popychaczy silnik pracował ok (ciśnienie tez ok 13bar),zanim popychacze się nie napełniły olejem. (znowu niecałe 6bar sprężania).
    Proszę o podpowiedz.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Uszkodzone popychacze.Nie dodawałeś wynalazków do oleju?
  • Level 9  
    Popychacze są właśnie nowe. Zamieniałem z innych cylindrów i to samo. Myśle ze w wałkiem jest coś nie tak.
    Nic nie dolewałem do oleju
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    No ale co? Wysokość krzywek się zmienia w czasie pracy silnika i to tylko na dwóch?
  • Level 20  
    coś kolego namieszałeś
  • Level 9  
    Niby co namieszałem bartez844? Po wymianie wałka mam ten problem. Wszystkie inne przyczyny niskiego sprężania wyeliminowalem. Zostaje tylko to ze krzywki na tym wałku są źle zrobione. Niewiem może zamyka lub otwiera zawory nie w tym czasie co powinien. Pozatymtym to jest wałek od lanosa.Wiec pytam się o rade czy to wina wałka bo innej przyczyny nie widze.
  • Level 9  
    Witam.
    Dziś wymieniłem wałek na nowy oplowski i jest wszystko ok.
    Porównałem krzywki z 3 cylindra i odrazy widać że się różnią. Więc wbrew zapewnieniom fachowców którzy mi wymieniali WAŁEK OD LANOSA nie pasuje.
    Pozdro