Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nagrywarka Panasonic DMR-EH58 - odtwarzanie DVD na PC

14 Mar 2010 15:12 2391 6
 • Level 2  
  W sumie bardzo z niej jestem zadowolony, dokładnie to, czego oczekiwałem. Ale - podczas odtwarzanie nagrań na kompie nie można używać paska/suwaka nawigacji w celu odnalezienia wybranego fragmentu nagrania. Nie mówię o rozdziałach - to chodzi OK, ale właśnie o płynnym przeszukiwaniu. Zarówno Media Player, Power DVD lub MP Classic i All Player - wszędzie ten sam problem. Czy wszystkie nagrywarki tak nagrywają?
 • Level 9  
  Zapewne nagrywasz na płytach DVD+R/RW. Nagrywaj na DVD-R/RW a problem zniknie. W dodatku na minusach można nagrywać materiał 16:9 w pełnej rozdzielczości, natomiast na plusach 16:9 konwertowane jest do 4:3 co nie wygląda zbyt dobrze (obraz ma ucięte boki i jest rozciągnięty w pionie). W przypadku nagrywania obrazu 16:9 na plusach nie można nagrywać też z prędkością "High Speed" właśnie poprzez konwertowanie obrazu w "locie/czasie rzeczywistym" do 4:3 podczas kopiowania materiału na płytę.
 • Level 2  
  No piękne dzięki, dwa lata minęły od zadania tego pytania, nadal nie wiedziałem, a tu taka miła niespodzianka. Ciekawe - już jakiś czas temu usłyszałem, że obecnie nie ma znaczenia "+" czy "-", a jednak okazuje się, że ma. Już kupuję paczkę minusów i do roboty :) Miłego dnia.
 • Level 9  
  Nie ma sprawy ;) Polecam jednak zacząć od jednej sztuki - bezpieczniej. Ja posiadam DMR-EH68 więc może u Ciebie będzie inaczej. Myślę że mam rację, jednak najpierw przetestuj to na jednej sztuce i jeśli okaże się że jest jak mówię, wtedy dopiero kup paczkę/szpindel kilunastu sztuk - ja tak zrobiłem. Mnie denerwowało wolne nagywanie na płytach programów/filmów w formacie 16:9 i konwertowanie ich do 4:3 więc zajrzałem do instrukcji (ponadto u mnie samo oprogramowanie nagrywarki informuje o tym by 16:9 nagrywać na minusach). Więc spróbowałem, a przy okazji okazało się, że na minusach można swobowdnie zmieniać na pc'towych odtwarzaczach czas myszką na linii czasu, czego na plusach niestety, tak jak wspomniałeś, nie można robić i jest się skazanym na funkcję "przewijania".
  Dodatkowe zalety minusów to mniejsze sekcje lead-in i lead-out a więc można zmieścić więcej minut materiału. W przypadku naszych nagrywarek nie trzeba też tych płyt formatować przed nagrywaniem/kopiowaniem na nie - można nagrywać czy też kopiować od razu po umieszczeniu takiej płyty w napędzie. :)
  Do nagrywania danych na PC nadal polecam plusy, dłuższa żywotność i multisesyjność (minusy są jednosesyjne).
 • Level 2  
  Fajnie, dzięki. Ja już tak mam, że rzadko do instrukcji zaglądam ;) Płyty i tak już kupiłem, archiwizuję swoje nagrania z VHS, nakręciło się swego czasu sporo materiału, czas na obróbkę. Troszkę to naokoło muszę robić, bo z DVD trzeba będzie najpierw zripować do co najmniej AVI, bo program do obróbki video (ULead VS) nie odczytuje plików z płyty DVD :/
 • Level 10  
  Cpt_Q wrote:
  No piękne dzięki, dwa lata minęły od zadania tego pytania, nadal nie wiedziałem, a tu taka miła niespodzianka. Ciekawe - już jakiś czas temu usłyszałem, że obecnie nie ma znaczenia "+" czy "-", a jednak okazuje się, że ma. Już kupuję paczkę minusów i do roboty :) Miłego dnia.

  Znaczenia w sumie nie ma, ale + są bardziej odporne na uszkodzenia / mają lepszą korekcję błędów (http://www.myce.com/article/why-dvdrw-is-superior-to-dvd-rw-203/). Więc w sumie lepiej nagrywać jednak na +.

  PS. Czy tylko na Panasonicu występuje ten motyw z brakiem przewijania na + czy u innych producentów nagrywarek też? Trochę to denerwujące, na dodatek "plusy" trzeba formatować (EH58 nieustannie nie przestaje mnie zadziwiać -- szkoda że zawsze negatywnie).