Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bingo-M w Corsa B - problem, raz działa, raz nie...

stopi 14 Mar 2010 15:41 2575 2
  • #1 14 Mar 2010 15:41
    stopi
    Poziom 28  

Witam serdecznie! Mam problem z instalacją gazową w samochodzie Opel Corsa B 1.4i, silnik C14NZ, jednopunktowy wtrysk.

Jest tam instalacja Bingo-M. Problem jest już od dłuższego czasu. Przez jakiś czas było dobrze, ale znowu się coś pochrzaniło. Po włączeniu zapłonu generalnie nie świecą się kontrolki na przycisku od gazu (chyba, że mają ochotę).
    Natomiast zauważyłem, że silnik krokowy pobrzękuje w stałych odstępach czasu. (tak po prostu, od razu po włączeniu zapłonu). Jak dotknę go ręką, to czuję drgania tak co 3 sekundy. Jest to slinik marki "SONCEBOZ", z 4ma pinami.

Auto pali na benzynie, ale po zwarciu w centralce na krótko obwodu wtryskiwacza benzyny (który idzie przez centralkę, dwa żółte kable, tak wynika ze schematu połączeń centralki). Z centralką "bez modyfikacji" jak i bez centralki nie chce zapalić na benzynie. Zasilanie do niej dochodzi, jak i zarówno "+" po zapłonie. Bezpieczniki wszystkie są ok.

Zgłupiałem już, bo nie wiem teraz czy to wina centralki (coś jej się porąbało w sterowaniu tym silnikiem), czy wina tego silnika krokowego. Jak ją coś najdzie diody na przycisku od wyłączania gazu zaczynają migać i wtedy przełącza się na gaz. Centralka wydaje się sprawna, tutaj jest post, i to, co udało mi się sprawdzić:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1519262.html

Jak sprawdzić poprawność działania silnika krokowego? Niestety z tym nie miałem do czynienia nigdy. Możliwe, że gdy silnik krokowy jest niesprawny, to centralka nie załączy diod na paneliku sterowania? Można go jakoś na sucho sprawdzić?

0 2
  • #2 16 Mar 2010 19:48
    sebcio82
    Poziom 10  

silni krokowy nie spowoduje nie swiecenia przelacznika
    odlacz silniczek krokowy i sprawdz powinno wszysko działac tyko po przelaczeniu na gaz auto zgasnie
    jak wlozysz wtyczke do centrali bingo i wyjmiesz bespieczniki to auto powinno odpalac na bezynie bez problemy jak nie to pierwszy znak ze centrala jest uszkodzona
    nastepnie jezeli do centrali dochodzi staly plus i plus po stacyjce oraz minus a przelacznik po nacisnieciu nie zapali sie to tez znak ze centrala ma w sobie jakis problem
    najlepiej jest podlaczyc ja pod kompa i wtedy wszysko zweryfikowac

0
  • #3 25 Mar 2010 17:45
    stopi
    Poziom 28  

Silnik jest sprawny. Centralka działa już. Po wymianie układu scalonego L293D w centralce wszystko działa poprawnie :)

0