Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI 945GCM5-F V2 sterowniki i zintegrowana grafika -ciemność

14 Mar 2010 17:04 2300 6
  • Poziom 25  
    Witam.
    Otrzymałem dziś taką płytę.
    Podłączyłem przetestowałem wszystko fajnie.
    Chodzi jak złoto na Core 2 Duo e4500 + 512MB do tego Zasilacz 450wat, całkowicie sprawny, którego używam na co dzień oraz GF 8600GTS.
    Instalacja przechodzi prawidłowo, grafiki wszystkiego także. Orthos się nie zacina.
    Problem jest jak wyciągnę zewnętrzną kartę grafiki i zacznę używać zintegrowanej.
    W czasie instalacji sterowników ekran robi się czarny i dalej już nie chce ruszyć.
    Pomaga jedynie twardy reset.
    Po resecie pokazuje się, że nadal nie są zainstalowane sterowniki.
    Następna próba, znów reset.
    Sterowniki były pobrane ze strony producenta.
    Jakieś sugestie?
    Pozdrawiam.
  • Spec od drukarek
    Ja bym jeszcze poszukał sterowników na stronie producenta czipsetu - niedawno miałem podobny problem z jedną płytą, tylko że dotyczył karty dźwiękowej.
  • Poziom 25  
    No jak by nie patrzeć, to pomogło (prawie).
    Znów był ciemny ekran po instalacji sterowników ze strony Intela, ale po resecie już sterowniki były zainstalowane.
    Jakaś sugestia, dlaczego tak się dzieje?
  • Poziom 25  
    Podbijam...
    Zależy mi na rozwiązaniu tego problemu, a ja już sam nie mam pomysłów dlaczego tak może być.
  • Poziom 22  
    Ja miałem taki przypadek jak karta miała uwaloną pamięć i jak była na SVGA to spoko działała a jak sie zainstalowało sterowniki to była lipa nic ciemność.
  • Poziom 30  
    W mojej MSI musiałem wyjąc AGP odinstalować sterowniki karty AGP- uruchomić z bios - przydzielić pamięć (ram) karcie (64-128MB) - ustawić init display first na zintegrowaną lub PCI (nie pamietam a biosu teraz nie odpalę) - odpalic windows w trybie VGA jeśli nie odpala sie domyślnie i wtedy zainstalowac sterowniki.

Teraz działaja obie ale zintegrowana wyłączyłem bo były konflikty.
  • Poziom 25  
    No niestety, nie ma to zbyt wiele wspólnego z tematem, bo nadal nie wiem co stwarza problem wyłączania ekranu. Szczególnie, że sprawdzałem dwie różne wersje sterowników.
    Podbijam w razie czego, gdyby ktoś miał jakąś ideę.