Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz Tracer 300HC spalił laptopa, nie uruchamia się

puchatek666 14 Mar 2010 17:21 3537 6
  • #1 14 Mar 2010 17:21
    puchatek666
    Poziom 10  

Witam!
    Jak w temacie, miałem dylemat czy napisać ten post w sprzęcie czy w zasilaczach.
    Mój problem polega na:

Zakupieniu zasilacza firmy Tracer 300HC. Na oryginalnym zasilaczu laptop działał bez zarzutów. Po podłączeniu wymienionego zasilacza nie pracował długo. Strzeliło, zaiskrzyło i laptop już się nie uruchamia.
    Proszę o wypowiedzi osób które miały podobny problem lub swoją wiedzą mogą mnie oświecić co zrobić w tej sytuacji.

Zasilacz oczywiście tracer(300HC), a uszkodził mi dzisiaj laptopa firmy ACER.

Jak już wchodzę w szczegóły to dodam, że jakiś czas temu padł mi na tym zasilaczu laptop firmy HP. Pomyślałem, że przypadek. Z acerem było inaczej bo w pokoju robiło się już Ciemno i widziałem iskrę w zasilaczu i strzeliło dosyć głośno.

Ps. Dziękuję za pomoc w poprawnym napisaniu postu i dodaniu przemawiającego tematu;)

0 6
  • #2 14 Mar 2010 20:19
    adamadi33
    Poziom 43  

Sprawdżic zaśilacz czy jest prawidłowe napięcie.

0
  • #3 14 Mar 2010 20:28
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

puchatek666 napisał:
    jakiś czas temu padł mi na tym zasilaczu laptop firmy HP

Czy również laptop uszkodził sie od razu po podłączeniu?
    Czy jesteś pewien że polaryzacja napięcia zasilającego laptopa była prawidłowa?

0
  • #4 14 Mar 2010 20:54
    puchatek666
    Poziom 10  

Polaryzacja ok.
    Napięcie jest regulowane od 12-24.
    Laptop chwile pracował. zabłysło na zasilaczu (błysk był widoczny obok wyświetlacza pokazującego napięcie). Uniósł się brzydki zapach z laptopa z okolic płytki do której podłączony jest kabel zasilający.

0
  • #5 15 Mar 2010 00:14
    puchatek666
    Poziom 10  

:/ bezpiecznik to może i się spalił ale ten brzydki zapach z laptopa to nie wróży nic dobrego. Zastanawiam się nad sprawdzeniem tego zasilacza czy on czasami nie skoków napięcia albo coś w tym stylu.

0
  • #6 16 Mar 2010 15:18
    puchatek666
    Poziom 10  

Pisałem do producenta zasilacza i powiedzieli abym wysłał im zasilacz wraz z laptopem. Ciekawe jaki będzie finał

0
  • #7 02 Sie 2010 11:23
    rafgerm
    Poziom 2  

Witam wszystkich!
    Ciekaw jestem jaki będzie finał tej sprawy.
    U mnie ten sam zasilacz załatwił 2 telefony (HTC) przez USB. Jeden tel. się nie naładował to podpiąłem drugi żeby zobaczyć co się stało. Efekt 2 słuchawki usmażone. Na szczęście w jednym płytę główną wymienili na gwarancji :)
    Zachodziłem w głowę co się mogło stać bo nie podejrzewałem że to zasilacz. Ale wczoraj zmierzyłem napięcie na tym USB i ... 20 V !!!!!!!! 8-O Nic dziwnego że telefony nie wytrzymały :cry:
    Co do laptopa to działa prawie normalnie. To "prawie" oznacza że touchpad działa tylko jak się dotknę masy bo inaczej kursor tylko bezładnie lata po ekranie.

Ostrzeżenie dla wszystkich UNIKAJCIE badziewia marki Tracer !!

0