Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utrata danych dyski 500 GB (po instalacji Ubuntu)

14 Mar 2010 17:57 1502 4
  • Poziom 9  
    Witam,

problem polega na tym, że chciałem postawić nowego Win XP oraz Ubuntu a teraz efekt jest taki, że utraciłem bardzo ważne dane (zdjęcia, dokumenty cenne z przyczyn rodzinnych).

Mam 3 dyski- Segate- 160 GB, 2x500 GB (2x 500 GB miałem ustawione, tak że w Win widoczne były pod jedną literą F- łączenie zapisu). Zainstalowałem Ubuntu na dysku 160 GB, chciałem sprawdzić czy widać dane na 2x 500 GB i niestety ale nie były dostępne. W trakcie instalacji Ubuntu nie manipulowałem dyskami 500 GB. Wobec tego pozbyłem się Ubuntu i zainstalowałem WinXP i ku mojemu zdziwieniu w procesie instalacji (przy wyborze partycji w instalatorze) dyski miały pojemność ok. 137 GB, kiedy uruchomił się system, dyski 500 GB otrzymały po swojej literze (E oraz F) i danych oczywiście nie było a dyski z NTFS zmieniły się w RAW. Nie formatowałem ich, wyłączyłem komputer. Dyski 500 GB były wykorzystane tylko w części (nie pamiętam ile dane zajmowały miejsca). Proszę o info co powinienem zrobić aby odzyskać dane, zachowując nazewnictwo plików oraz strukturę folderów (nigdy do tej pory nie podejmowałem tematu odzyskiwania danych, więc moja wiedza jest w tym temacie nikła).
    Dziękuje z góry za zajęcie się tematem i proszę o odpowiedź.

Utrata danych dyski 500 GB (po instalacji Ubuntu) Utrata danych dyski 500 GB (po instalacji Ubuntu)

/poprawiłam wklejanie obrazków, na przyszłość stosuj się do tej instrukcji:
    Link /elusja
  • Specjalista HDD Recovery
    Nie będzie to łatwe i proste trudno określić jak naprawdę to robiłeś czy był to RAID 0 ? czy może RAID JBOD. A może inaczej było to zrobione Partycja ma wielkość większa niż jeden dysk dlatego teraz nie widać danych. Próbować można skanować dysk SCAN NTFS i sprawdzać co i jak zobaczy DMDE.
  • Specjalista HDD Recovery
    Tutaj nic nie pomoże 100 sektorów bo to jest kwestia jak robiłeś to w Windowsie. I tam należy szukać rozwiązania. MBR i Boot masz prawidłowy. Kwestia tego że Windows interpretuje to inaczej czyli normalnie.
  • Poziom 9  
    Dyski 500 GB łączyłem w jeden za pomocą windowsowego narzędzia diskmgmt.msc, pierwotnie dyski były surowe (RAW). Jakie informacje jeszcze mogą być przydatne?

A może powinienem skorzystać z Active Partition Recovery?

Temat zamknięty; dane odzyskane dzięki pomocy użytkownika z innego forum.