Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co wybrac? JBL GT5-12 czy Magnat Xpress 12

14 Mar 2010 18:15 2355 20
  • Level 2  
    Witam

Pytanie tek jak w temacie jaki głośnik wybrac?

Do subwoofera będzie wzmacniacz Magnat Rave 300.

Chcę zabudowac częśc bagażnika i mogę poświęcic 30-35l a te głośniki bez BR właśnie w takich warunkach grają najlepiej. Przynajmniej tyle wyczytałem.

Muzyka jaką słucham - od rapu przez house do elektro skupiając się na tym pierwszym.

Czekam na Wasze opinie.

Pozdrawiam

A tak przy okazji jak zmostkowac ten dwu-kanałowy wzmacniacz?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 23  
    Z tych budzetówek CS/GT bedzie lepszy...
    Ja polecam Re 12s4, zamiast nich kiedys zmienisz piec i bedzie git :) A kultura grania bez porownania.
  • Level 2  
    JA przymierzam się do głośniak który zamontuje w subie już chyba miesiąc - zaczynając od Dibeisi 1224, przez GMS 9250 aż w końcu trafiłem na JBL i myślałem, że będzie idealny tym bardziej, że mam okazję za 150zł.
    Dzisiaj trafiłem jeszcze na Magnata i sam już nie wiem co wziąc.
    Tylko, że budżet mnie ogranicza - 300zł a na wzmacniacz poszło już 100zł.

Także, jak widzisz na Re 12s4 raczej nie będzie mnie stac.

A te głośniki co wymieniłem, powinny dac radę?

Bo jakoś upodobałem sobie rozmiarowo 12'' głośniki ;)

Pozdrawiam
  • Level 11  
    Co do JBL GT5-12 to w HH sprawuje się dobrze. Natomiast przy szybszych bitach zaczyna się trochę gubić. Mam ten głośnik (obecnie na handel) i ogólnie jestem/byłem z niego zadowolony.
    Magnata nie miałem okazji słuchać także nie podpowiem
  • Level 35  
    Gt5 o wiele mocniej gra, xpress ciszej. Ile ten wzmacniacz ma wat tak wogóle? Jak 150 to do gt5 za mało, i lepiej xpressa wtedy.
  • Level 28  
    Xpress zagra też na pewno przyjemniej od JBL i nie koniecznie znacząco słabiej.
  • Level 35  
    kamil907 wrote:
    Xpress zagra też na pewno przyjemniej od JBL i nie koniecznie znacząco słabiej.

Słabiej dwa razy. Oczywiście pod dobrym wzmacniaczem jakieś 300W na gt5. Ale odbija sie na tym że głośnik muli, przeciąga.
  • Level 28  
    To jest oczywiste, że jeśli dostanie 300W to zagra dużo głośniej ale mi chodziło, że pod tym samym wzmacniaczem aż tak szczególnej różnicy w głośności nie będzie.
  • Level 35  
    Poświęciłem się i poszukałem danych tego wzmacniacza za kolegę zwirek.

Producent podaje 180W rms w mostku, przyjmę że te 150W by oddał, nie pozostaje nic innego jak magnat xpress.

Do gt5 potrzeba dobrego mocnego, z dobrym df wzmacniacza, w przeciwnym razie będzie tragiczne grał, przeciagał buczał itp. Więc jbl odpada, nie polecam.
  • Level 2  
    A jakiś inny wzmacniacz który by uciągnął JBL'a ale w przyzwoitej cenie?
    Może byc używany...

Pozdrawiam
  • Level 31  
    JBL GT5-12 jest kiepski jakościowo, nadaje się do łubudubu i głośnego grania ale nie do słuchania muzyki. Xpress jest sporo slabszy ale za to gra kulturalniej, ja bym brał na Twoim miejscu xpressa
  • Level 15  
    A Rockford Fosgate rfp3412 ? Za 200zł?
  • Level 20  
    Pewnie to ktoś napisał, jbl to dosyć mocny głośnik, potrzebuje mocnego wzmacniacza z dużym df a magnat jest sporo słabszy mocowo i nie potrzebuje nocnego pieca, ja swojego czasu tymczasowo napędzalem 1260w mac audio mpx4500 i głośnik trochę mulil, czasami buczal, zmieniłem na carpower 4/400 i głośnik gra zupełnie inaczej: głośniej, szybciej a bass jest duuzo przyjemniejszy,tak samo będzie z gt5,pod twoim piecem jej nie uwolnisz.Jeżeli masz w planach zmienić piec kup jbl-będzie głośno, jeżeli nie będziesz nic zmieniał to kup magnata
  • Level 23  
    kolesgit91 wrote:
    Pewnie to ktoś napisał, jbl to dosyć mocny głośnik, potrzebuje mocnego wzmacniacza z dużym df a magnat jest sporo słabszy mocowo i nie potrzebuje nocnego pieca,
    Oba powinny dostac z 30% ponad swoj rms to pokaza co potrafia, ale potrafia niewiele... I pisdanie o JBL- CS/GT5 ze to mocny glosnik to guba przesada...
  • Level 20  
    każdy ma swoje zdanie,moc to nie wszystko ale no prawie 300W to malutko nie jest a jakość muzyki swoją drogą, jeden lubi dużą głośność a drudzy chcą mieć jakość,sugerowanie się jedynie komentarzami internautów którzy piszą często głupoty to żadna wiedza Panie drogi kolego lukas22 mastah .Proszę nie szukać zaczepki bo to nie kulturalnie...Tyle ode mnie...
  • Level 23  
    kolesgit91 wrote:
    ale no prawie 300W to malutko nie jest
    Akurat moce deklarowane przez JBL'a w seriach nizszych niz Power nalezy traktowac z przymrózeniem oka... Jak i wiekszosc budzetowych mocy deklarowanych przez miernych producentów...

Quote:
    sugerowanie się jedynie komentarzami internautów którzy piszą często głupoty to żadna wiedza Panie drogi kolego lukas22 mastah
    Nigdy nie polegam drogi kolego na tego typu opiniach. Doswiadczenie mam o tyle duze uwazam, ze moge pisać o tym co miałem okazje testować i poznac z autospji...
    Nigdy nie pisze o rzeczach o których nie mam pojecia, a w tym dziale tego forum niestety jest 80% teoretyków.. Wiec prosze nie zarzucaj mi teoretyzowania, bo z Twoich opinii raczej wynika fakt , ze nie masz zbyt duzego doswiadczenia i osłuchania raczej...

Quote:
    Proszę nie szukać zaczepki bo to nie kulturalnie...Tyle ode mnie...
    Jestem od tego daleki, uwierz....
  • Level 20  
    lukas22 mastah wrote:

...ze nie masz zbyt duzego doswiadczenia i osłuchania raczej...

OK. nie mam więcej pytań...:cry: ps.dajcie mi bana bo nie mam doświadczenia bo kolega tak uważa:D
  • Level 23  
    kolesgit91 wrote:
    lukas22 mastah wrote:

...ze nie masz zbyt duzego doswiadczenia i osłuchania raczej...

OK. nie mam więcej pytań...:cry: ps.dajcie mi bana bo nie mam doświadczenia bo kolega tak uważa:D
    Po co ten bezsensowny foch? Piszesz bzdury to przyjmij na klate konstruktywna krytyke... Z mojej strony tyle...
  • Level 20  
    Koles wyluzuj: to jest tylko rozmowa o głośnikach a nie kto jakie ma umiejętności,jakie ucho ile pieniędzy i czym się wozi, ja wyraziłem swoją opinię i proszę nie podważaj jej swoimi nerwami, to że uważasz się za specjalistę to gratuluję za skromności.To ja bym prosił o powrocenie do tematu
  • Level 23  
    kolesgit91 wrote:
    Koles wyluzuj: to jest tylko rozmowa o głośnikach a nie kto jakie ma umiejętności,jakie ucho ile pieniędzy i czym się wozi, ja wyraziłem swoją opinię i proszę nie podważaj jej swoimi nerwami, to że uważasz się za specjalistę to brawo za skromność
    Nie uwazam sie za zadnego specjaliste, pisze o tym o czym mam pojecie, w odróznieniu od Ciebie raczej, nie teoretyzuje tez jak Ty... To nie ja sie dumnie obnosze z podpisem...

Quote:
    ja wyraziłem swoją opinię i proszę nie podważaj jej swoimi nerwami,
    I brawo, jednak po jest forum dyskusyjne, abym mogl i ja wyrazic swoja opiniena temat tego co napisałes, i z Twoja opinia sie nie zgadzac, czyz nie? I kto tu sie spina?
  • Level 20  
    Ty to robisz specjalnie?? Koles, słuchaj, no nie zgadzasz się ze mna, rozumiem, każdy ma swoje zdanie,ja wyraziłem swoje Ty swoje zgoda ;ale czego mnie obrażasz ?I mam prośbę,jak chcesz ze mna porozmawiać to pisz na pw.Mam nadzieję że zakopiemy topur wojenny bo naprawdę wrogów nie szukam :D