Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żarówki przepalają się mimo poprawnego napięcia

14 Mar 2010 18:37 2509 6
  • Poziom 14  
    Witam !

Wczoraj spaliła mi się żarówka, nie zastanawiając się wymieniłem na nową, która też odrazu się przepaliła, druga i trzecia tak samo :( Postanowiłem zmierzyć napięcie, wynik : 244V w innych gniazdach też mialem takie napięcie i reszta żarówek działa poprawnie, później przy wyłączonym wyłączniku oświetlenia zmierzyłem napięcie, woltomierz nie powinien wskazać 0 , ale... Wskazał 118V.
    Co może spowodować przepalanie tych żarówek ? Przecież napięcie sieciowe jest poprawne, interesuje mnie tylko te 118V.. Skąd ono się mogło wziąć ? Instalacja nie jest stara ma około 10 lat i jak narazie nie miałem z nią problemów. Proszę o fachową pomoc. I z góry dziękuję :)
  • Poziom 33  
    Niech zgadnę... Blok?
  • Poziom 33  
    Cytat:
    interesuje mnie tylko te 118V

A wyłącznik ma podświetlanie?
  • Poziom 14  
    Nie ma podświetlania - zwykły wyłącznik.
  • Poziom 22  
    A który przewód jest przerywany przez wyłącznik-przewód fazowy czy może neutralny?
  • Poziom 14  
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem :) Problem rozwiązany, okazało się, że przewód wyłącznika ma przebicie. Ale ciekawi mnie dlaczego żarówki się przepalały? Przecież napięcie było poprawne
  • Poziom 33  
    Przebicie czy impedancje między żyłami. Bo może nie warto wymieniać kabla. Jeżeli mierzysz bez obciążenia (żarówki) to mogą indukować się różne śmieci.