logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[PS3] Naped Blue-Ray nie dziala (winny soft 3.15?)

uzi18 14 Mar 2010 19:34 3814 3
REKLAMA
  • #1 7830099
    uzi18
    Poziom 24  
    Mam nietypowe pytanie - mianowicie w moim posiadaniu znalazla sie ps3 60gb (gruba CECHC01) z nietypowym defektem, sama konsola dziala.

    Tzn. naped BD zachowuje sie jak umarly, nie wykrywa plyty, nie swieci laserem. Po dalszych poszukiwaniach okazalo sie ze brak 1/2 stabilizatora/tranzystora podajacego napiecie z plyty glownej na plytke czytnika.

    Nasuwa sie pytanie czy koledzy wiecie moze co to za elemnent? ew. czym moge go zastapic, badz jakie powinno byc napiecie na ostatnim (chyba 4) pinie w gniezdzie zasilania napedu BD?

    Wpiety rownolegle kondensator 4u7/10V swiadczy, ze to najpewniej stabilizator do tego dajacy napiecie <10V, a posrednio przygladajac sie plytce czytnika mozna dojsc do wniosku, ze moze to byc napiecie rzedu 9V/6V. Sluzy najpewniej zasilaniu sterownika silnika obracajacego plyte. Nawiasem mowiac sterownik byl juz chyba wymieniany, mozliwe ze znow jest uwalony a uklad polecial w nastepstwie.

    Uklad ten znajduje sie bezposrednio pod gniazdkiem 4 pin. po drugiej stronie plyty glownej.

    edit:

    Ok udalo mi sie odnalesc symbol ze zdjec w internecie - SI4943BDY.
    Jest to 2x MOSFET w obudowie SO-8.

    Zamowilem zamiennik zobaczymy czy naped zadziala.

    Swoja droga ciekaw jestem czy nie jest tej usterce winny soft 3.15, ludzie pisza o nagminnym padaniu czytnikow, wie ktos cos na ten temat?
  • REKLAMA
  • #2 7842891
    uzi18
    Poziom 24  
    Jak pomogli, co zrobili, co kazali zrobic?

    Uklad wymieniony (zostalo mi kilka sztuk jeszcze jakby ktos potrzebowal),
    w gniezdzie pojawily sie napiecia 12V i 5V - naped dziala.
    Pozostala jeszcze wymiana lasera.
  • REKLAMA
  • #3 7884960
    pawelr98
    Poziom 39  
    Ja zrobiłem wczoraj aktualizacje na 3.15 (też mam grube ps3) na razie nic się nie dzieje ale będę uważał na napęd (na szczęście mam gwarancje)

    Dzięki za ostrzeżenie :)
REKLAMA