Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chassis ICC17 w telewizorze thomson 2SC29 182

kleopatra 14 Mar 2010 20:12 2055 7
  • #1 14 Mar 2010 20:12
    kleopatra
    Poziom 11  

Witam. Pisałem już kiedyś o moim problemie z TV-thomson 2sc29 182. Otóż był on
    3-krotnie zalany kawą przez moją córunie. Naprawa chassis itc008 tego tv nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, postanowiłem więc wymienić istniejące chassis
    na ICC17 z poprzedniego TV-thomson 28dg22e. Problem jest jednak z odchylaniem
    pionowym, albowiem obraz jest zbyt wąski w pionie. Natomiast w poziomie jest OK.
    Po przestudiowaniu schematów doszedłem do wniosku że napięcie dochodzące do
    cewek odchylania pionowego jest o 4,5 volta za niskie (w itcoo8 jest 12,3V. a w icc17 - 7,8V.) Co można zrobić żeby te napięcie zwiększyć? Próbowałem zmieniać
    wartość rezystorów w układzie V, ale nic to nie dało.

0 7
  • #2 14 Mar 2010 21:30
    pożeracz kartofli
    Poziom 27  

Cytat:
    wartość rezystorów w układzie V, ale nic to nie dało.

W takim razie zmieniałeś nie te co trzeba.
    Dla ułatwienia podam iż są one na schemacie zaznaczone gwiazdką.

0
  • #3 14 Mar 2010 22:16
    Stanisław Markowski
    Poziom 9  

Witam kolegę wartośći tych rezystorów odpowiedzialnych za wysokość obrazu w pionie są rzędu 1 do 2,2 oma no i tolerancja 1%.A co do napięć w pionie to ok 16V oraz od 42 do 46V w zależności od typu kineskopu i trafo WN .Pozdrawiam.

0
  • #4 14 Mar 2010 23:04
    andrzej c
    Poziom 29  

Przy dobieraniu rezystorów ciężko będzie uzyskać idealne wymiary obrazu, dlatego trzeba przeprowadzić regulację geometrii, po wejściu w tryb serwisowy. Do tego celu trzeba wykorzystać przyciski klawiatury lokalnej.
    Aby wejść w tryb należy:
    -wyłączyć odbiornik pilotem do trybu standby,
    -wyłączyć telewizor wyłącznikiem sieciowym i poczekać aż zgaśnie dioda LED,
    -równocześnie nacisnąć przyciski "PR-" i "VOL-" i włączyć odbiornik wyłącznikiem sieciowym,
    - podane przyciski należy trzymać naciśnięte przez ok. 8 sekund, aż pojawi się menu trybu serwisowego.
    Aby opuścić tryb na chwilę należy nacisnąć przycisk EXIT na pilocie, aby powrócić ponownie do trybu trzeba nacisnąć przycisk NIEBIESKI.
    Do poruszania się po menu służą przyciski W GÓRĘ i W DÓŁ pilota, lub PR+ i PR- klawiatury lokalnej.
    W menu trybu należy wybrać GEOMETRY. Geometrię w pionie reguluje się na pozycjach: V-slope (dolna część ekranu), V-amplitude (wysokość), V- position (pozycja).
    Zmiany wartości poszczególnych ustawień dokonuje się przyciskami W LEWO i W PRAWO na pilocie, lub VOL- i VOL+ klawiatury lokalnej.
    Po wykonaniu regulacji należy zapamiętać nastawy zaznaczając pole STORE.
    Wyjść z trybu serwisowego jest najprościej wyłączając odbiornik wyłącznikiem głównym, lub pilotem do trybu standby.

0
  • #5 15 Mar 2010 14:19
    kleopatra
    Poziom 11  

Stanisław Markowski napisał:
    Witam kolegę wartośći tych rezystorów odpowiedzialnych za wysokość obrazu w pionie są rzędu 1 do 2,2 oma no i tolerancja 1%.A co do napięć w pionie to ok 16V oraz od 42 do 46V w zależności od typu kineskopu i trafo WN .Pozdrawiam.

jak już pisałem, zmieniałem te wartości rezystorów.

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

andrzej c napisał:
    Przy dobieraniu rezystorów ciężko będzie uzyskać idealne wymiary obrazu, dlatego trzeba przeprowadzić regulację geometrii, po wejściu w tryb serwisowy. Do tego celu trzeba wykorzystać przyciski klawiatury lokalnej.
    Aby wejść w tryb należy:
    -wyłączyć odbiornik pilotem do trybu standby,
    -wyłączyć telewizor wyłącznikiem sieciowym i poczekać aż zgaśnie dioda LED,
    -równocześnie nacisnąć przyciski "PR-" i "PR+" i włączyć odbiornik wyłącznikiem sieciowym,
    - podane przyciski należy trzymać naciśnięte przez ok. 8 sekund, aż pojawi się menu trybu serwisowego.
    Aby opuścić tryb na chwilę należy nacisnąć przycisk EXIT na pilocie, aby powrócić ponownie do trybu trzeba nacisnąć przycisk NIEBIESKI.
    Do poruszania się po menu służą przyciski W GÓRĘ i W DÓŁ pilota, lub PR+ i PR- klawiatury lokalnej.
    W menu trybu należy wybrać GEOMETRY. Geometrię w pionie reguluje się na pozycjach: V-slope (dolna część ekranu), V-amplitude (wysokość), V- position (pozycja).
    Zmiany wartości poszczególnych ustawień dokonuje się przyciskami W LEWO i W PRAWO na pilocie, lub VOL- i VOL+ klawiatury lokalnej.
    Po wykonaniu regulacji należy zapamiętać nastawy zaznaczając pole STORE.
    Wyjść z trybu serwisowego jest najprościej wyłączając odbiornik wyłącznikiem głównym, lub pilotem do trybu standby.

Niestety nijak nie mogę wejść w menu serwisowe, przy tamtym 28" kineskopie
    udawało się za każdym razem wciskając pr+ i vol+. Natomiast przy płaskim 29"
    się nie udaje, pomimo różnych kombinacji wciskania klawiszy.

0
  • #6 15 Mar 2010 19:50
    Stanisław Markowski
    Poziom 9  

Nie rozumiem dlaczego nie możesz wejść w serwis we wcześniejszej podpowiedzi masz wszystko pięknie opisane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

0
  • #7 15 Mar 2010 20:16
    andrzej c
    Poziom 29  

Mała uwaga!
    W moim poprzednim poście popełniłem błąd, za który serdecznie przepraszam!
    :cry:
    Przy wchodzeniu w tryb serwisowy należy równocześnie naciskać: "PR-" i "VOL-".

0
  • #8 16 Mar 2010 14:03
    kleopatra
    Poziom 11  

andrzej c napisał:
    Mała uwaga!
    W moim poprzednim poście popełniłem błąd, za który serdecznie przepraszam!
    :cry:
    Przy wchodzeniu w tryb serwisowy należy równocześnie naciskać: "PR-" i "VOL-".

Jak już pisałem naciskałem plusy i minusy w różnych kombinacjach. Mogę jedynie
    wejść w tryb hotelowy. Dodam jeszcze że nic nie zmieniałem w chassis ICC17.

0