Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jednorazowy tekst powitalny na laptopie

Adam200 14 Mar 2010 20:22 1144 2
  • #1 14 Mar 2010 20:22
    Adam200
    Poziom 12  

Witam. Mam pytanie. Chcę kupić laptopa jako prezent. pomyślałem, że fajnie by było, żeby przy pierwszym włączeniu komputera przez solenizantkę pojawił się ekran powitalny, coś w stylu "Wszystkiego najlepszego!!" Chcę, żeby zadziałało to jednorazowo.
    System to windows 7 home edition 320bit. Da radę czy porywam się z motyką na słońce?? ;p

0 2
  • #2 16 Mar 2010 17:18
    exti
    Poziom 32  

Da się to zrobić ;)
    Najprostsza metoda to dodać w Rejestrze w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce
    wartość ciągu o dowolnej nazwie, a w polu Dane wartości wpisać

Code:
    [Ścieżka do programu Notatnik] [Ścieżka do pliku tekstowego]

np.
    C:\Windows\System32\notepad.exe C:\Windows\System32\powitanie.txt

po czym trzeba utworzyć w System32 plik powitanie.txt i tam wpisać treść.
    Efekt będzie taki, że po pierwszym zalogowaniu otworzy się okno notatnika, a w nim treść powitania. Wpis w rejestrze zostanie usunięty, jedynym śladem będzie ten plik tekstowy. Oczywiście, jeśli nie wystarcza ci napis w Notatniku, a chcesz czegoś z "fajerwerkami", to możesz podać zamiast ścieżki do pliku tekstowego ścieżkę do jakiegoś programu, który wyświetli tekst na całym ekranie, pokaże zdjęcie itp.

I jedna ważna rzecz - to działa na pewno w Windows XP, ale powinno też ruszyć pod Siódemką.

0
  • #3 16 Mar 2010 17:31
    Adam200
    Poziom 12  

super, dzięki wielki za zainteresowanie i pomoc. narazie czekam na laptopa, więc jak tylko go dostanę, to dam znac czy działa!! jeszcze raz wielki dzięki !!

0