Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana łożyska przedniego koła w Punto I 6 Speed, 1994r

kolodziej_prezes 14 Mar 2010 20:51 9715 18
  • #1 14 Mar 2010 20:51
    kolodziej_prezes
    Poziom 14  

Witam, kupiłem punto i niesamowicie coś szumi z przodu w trakcie jazdy, na postoju cisza, na zakrętach szum zanika. Im większa prędkość tym hałas dokuczliwszy. Myślę że to łożyska w przednich kołach. Moja wiedza techniczno mechaniczna jest taka sobie, więc mam pytanie czy poradzę sobie sam w domu z podstawowymi narzędziami garażowymi. Chciałbym wiedzieć jak to dokładnie wykonać krok po kroku, i czy istnieje możliwość uszkodzenia czegoś? Za wszelkie sugestie dziękuje:) pozadrawiam
    Łukasz

2 18
  • #2 14 Mar 2010 20:58
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 14 Mar 2010 21:01
    milejow
    Poziom 42  

Motronic napisał:
    Hahahahaha, ludzie to mają czasami przerost ambicji. Wiesz, nawet nie zapytam cię, czy masz prasę, bo będzie potrzebna do tej czynnosci.

Jak nie ma to poleci rano do kiosku i kupi, świeżutką:D

0
  • #4 14 Mar 2010 21:03
    kolodziej_prezes
    Poziom 14  

nie mam przerostu ambicji, tylko pytam sie czy dam rade mając do dyspozycji podstawowe narzędzia, fakt prasy nie mam

0
  • #5 14 Mar 2010 21:14
    ftp.kowal
    Poziom 34  

popsuć zawsze wszystko można gorzej z naprawa, ale wymontować całość z samochodu sam na pewno dasz rade później znaleźć jakiś zakład który będzie miał prasę i Ci to wyciśnie i wciśnie nowe, może trochę taniej Cie wyniesie niż oddanie samochód do warsztatu

0
  • #6 14 Mar 2010 21:14
    kierbedz4
    Poziom 34  

Po zdemontowaniu przednich wahaczy musisz z nich na prasie wycisnąć łożyska a następnie na tej samej prasie wcisnąć nowe.Następnie po nakręceniu nowych nakrętek na czopy nakrętki dokręcić z odpowiednią siłą wskazaną w dokumentacji samochodu za pomocą klucza dynamometrycznego.

0
  • #7 14 Mar 2010 21:15
    stanislaw56
    Poziom 19  

Kolego Motronic bez prasy też idzie wymienić ,jesli posiada się troszkę umiejętności w tym temacie.

0
  • #8 14 Mar 2010 21:16
    kolodziej_prezes
    Poziom 14  

aha, dzięki czyli chyba sobie podaruje, zostawię to fachowcowi bo prasę bym pożyczył ale już klucza dynamometrycznego nie

0
  • #9 14 Mar 2010 21:16
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 14 Mar 2010 21:17
    kolodziej_prezes
    Poziom 14  

no chyba że jest sposób żeby to bez dodatkowych urządzeń wymienic

0
  • #11 14 Mar 2010 21:19
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 14 Mar 2010 23:41
    milejow
    Poziom 42  

Niech robi sam, potem będą pytania w stylu: jak przykręcić sworzeń z zepsutym gwintem (sklepany młotkiem) do piasty
    Ja wyznaję zasadę: znam się -robię, nie znam się-są tacy, co się znają i też chcą zarobić

0
  • #13 15 Mar 2010 14:36
    kolodziej_prezes
    Poziom 14  

Skoro, sugerujecie żebym lepiej się nie doktoryzował bo mogę sobie problemów narobić to chyba zostawię auto u mechanika.

0
  • #14 15 Mar 2010 15:13
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 15 Mar 2010 15:20
    eltron
    Poziom 26  

Cytat:
    Mózg możecie sobie wycisnąc tą prasą jak chcecie.
    Do tego celu potrzebny jest zestaw prostych sciągaczy do łożysk lub troche oleju w głowie.

Dodano po 1 [minuty]:

kolego milejow sworzen to ty masz w ciągniku a to się nazywa półos jak bys nie wiedział.

Dodano po 4 [minuty]:

kierbedz4 napisał:
    Po zdemontowaniu przednich wahaczy musisz z nich na prasie wycisnąć łożyska a następnie na tej samej prasie wcisnąć nowe.Następnie po nakręceniu nowych nakrętek na czopy nakrętki dokręcić z odpowiednią siłą wskazaną w dokumentacji samochodu za pomocą klucza dynamometrycznego.

Po kiego wała ma demontowac wachacz by wymienic łożysko?

Chłopaki ode mnie z serwisu chcą właśnie w renault master wymienić łożysko. I pytają czy byś nie pożyczył tego ściągacz do łożysk albo trochę oleju do głowy. No i się pytają jak to zdemontować żeby wahaczy nie odkręcać, a przynajmniej tego górnego. No i jeszcze czym odkręcić ten sworzeń co wystaje ze skrzyni biegów i łączy się ze zwrotnicą w miejscu gdzie jest to łożysko do wymiany.

0
  • #16 15 Mar 2010 15:36
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 15 Mar 2010 15:43
    robokop
    Moderator Samochody

Od nowości nie ruszane, dokładnie zapieczone , będzie problem - wpierw z wybiciem piasty koła, a potem z wybiciem łożyska ze zwrotnicy. Można młotem - może nic nie popęka. Wcisnąć nowe - albo wielka śruba i podkładki różnego rodzaju, albo tzw. kowalskie imadło. Sposoby frustrujące, czasochłonne i często bolesne. Aha - o odkręceniu śruby przegubu bez pneumatyka nie wspomnę.

0
  • #18 15 Mar 2010 15:52
    carrot
    Moderator Samochody

Powiem, tak, naprawiam samochody od 20 lat, co za tym idzie wymieniam też łożyska kół, ale jakbym miał sobie sam je wymieniać "pod blokiem" za pomocą podstawowych narządzi, to wymiękam (co nie oznacza, że jak miałem 18 lat i pierwszy samochód w życiu, to tego nie robiłem)

0
  • #19 15 Mar 2010 17:17
    manta
    Poziom 39  

Założyciel tematu odstawi auto do warsztatu a ja zamykam temat jako nie rozwojowy.

0