Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Webasto typ Thermo Top 98 T, awaria dmuchawy

Krzysiektekturka 14 Mar 2010 21:57 2046 6
Relpol
 • #1
  Krzysiektekturka
  Level 2  
  Witam kolegów. Proszę o pomoc. Mam w samochodzie webasto typ Thermo Top 98 T. Wszystko było w porządku ale od pewnego czasu przestała się włączać dmuchawa. Jaka może być przyczyna i ewentualnie koszt naprawy. Dodam, że jest to Seat Toledo II 2001r.: choć to pewnie nie ma znaczenia. Pozdrawiam.
 • Relpol
 • #2
  Stary Brat
  Trucks specialist
  Trochę więcej informacji, czy nie załącza dmuchawa na szyby, czy dmuchawa powietrza do spalania w agregacie. I ta nazwa 98T trochę nie znana, sprawdź sobie schemat Thermo Top Z/C, gdzieś jest na forum opisywane i popatrz czy to nie jest podobne.
 • #3
  Krzysiektekturka
  Level 2  
  To webasto ma taki symbol ,jest tam jeszcze dopisek 35D.Taki jest zapis w dokumentach montażu tego urządzenia.Jest tam również wymienione to które Ty przedstawiłeś więc to chyba coś podobnego.Co do dmuchawy to chodzi o dmuchawę nawiewu na kabinę i na szyby,reszta działa bez zarzutu.Silnik dogrzewa prawidłowo. To jest diesel.Dziękuję za zainteresowanie.Pozdrawiam.
 • #4
  Stary Brat
  Trucks specialist
  Webasto włącza dmuchawę na szyby za pomocą dodatkowego przekaźnika na prędkość I biegu dmuchawy.
  Czy normalnie możesz załączać dmuchawę za pomocą panelu sterowania nadmuchu i czy wszystkie prędkości są realizowane za pomocą tej nastawy.
 • #5
  Krzysiektekturka
  Level 2  
  Witam. Jest to klimatronik i jest tam płynne nastawiananie siły nadmuchu ,nie ma poszczególnych stopni.I tak naprawdę nie wiem jak to powinno być ustawione bo nie posiadam instrukcji obsługi.Czy sugerujesz że dmuchawa powinna być nastawiona na minimum? Próbowałem różnych ustawień i nie chce zadziałać.A może ma znaczenie na jaką temperaturę jest nastawione?

  Dodano po 4 [minuty]:

  Dmuchawę ręcznie można nastawić na dowolną szybkość i działa,nie chce się załączyć automatycznie.
 • #7
  Krzysiektekturka
  Level 2  
  Dzięki za podpowiedź,ale gdybyś jeszcze mi doradził gdzie to kupić i jaki to jest przekażnik bo ja jestem całkiem zielony w tej dziedzinie.Nie wiem również gdzie go szukać w samochodzie.Proszę o wyrozumiałość.