Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Micra K12 błąd P0340, gaśnie w czasie jazdy.

carrot 15 Mar 2010 09:23 15621 6
  • #1 15 Mar 2010 09:23
    carrot
    Moderator Samochody

Wiem, że temat był już wielokrotnie poruszany, ale zawsze kończył się konkluzją łańcuch.
    Natomiast to auto zachowuje się tak, że gaśnie w czasie jazdy, po chwili udaje się uruchomić i można kontynuować jazdę, natomiast pozostaje zapalona lampka mil. Błąd jest tylko jeden P0340, który daje się wykasować.
    Wymieniłem czujnik na nowy, oryginalny w listopadzie, przez 4 miesiące był spokój, aż do piątku. Znów wymieniłem czujnik, niestety w sobotę problem się powtórzył.
    W tym silniku jest wariator na wałku ssącym (czujnik czyta ten wałek), dlatego mam pytanie, czy on może robić takie hece ?, czy brak synchronizacji powoduje wywalenie tego, czy innego błędu ?
    Autem jeździ córka dobrego kumpla, więc nie mogę zamieść tego tematu pod dywan a wymiana "na pałę" rozrządu czy zmieniarki faz, to dość droga impreza

2 6
  • Pomocny post
    #2 15 Mar 2010 14:45
    autoas
    Poziom 42  

Kólko foniczne sprawdzałeś - całe nie brudne, luźne?
    Rozrząd ustawienie, napinacz?
    Wariator testy?
    Masz ESI?

2
  • #3 15 Mar 2010 15:58
    carrot
    Moderator Samochody

Ma mi dziś po południu podstawić samochód, to będę pruł wiązkę, dekiel z głowicy i dam znać, czy coś znalazłem
    Pzd

1
  • Pomocny post
    #4 15 Mar 2010 16:04
    autoas
    Poziom 42  

Masz ESI?
    Dość dobrze opisana procedura sprawdzania wariatora

2
  • #5 16 Mar 2010 08:17
    carrot
    Moderator Samochody

Nie mam ESI
    Micra podjechała wieczorem, tym razem dwa błędy P0340 i uwaga P0011, nie miałem już siły wszystkiego rozgrzebywać, ale zrobiłem eksperyment: przy pracującym silniku zdjąłem wtyczkę z czujnika wałka, i co, ano nic silnik chodzi normalnie, oczywiście sterownik łapie błąd, następnie ściągnąłem wtyczkę z elektrozaworu przestawiacza, zero reakcji, poza błędem P1111 w pamięci sterownika.
    Dziś kolejny dzień walki...
    cdn

2
  • #6 21 Kwi 2010 09:16
    carrot
    Moderator Samochody

Zdjęci opatrzę tylko jednym komentarzem: Auto ma 4 lata i 80 000 przejechane
    Micra K12 błąd P0340, gaśnie w czasie jazdy.

2
  • #7 07 Lut 2012 23:19
    homer00
    Poziom 14  

Czyli co wymienic lancuch i po sprawie?

2