Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

7 alternatyw dla Apple iPad

pseven 15 Mar 2010 13:20 3959 12
  • 7 alternatyw dla Apple iPad
    Premiera Apple iPad zaplanowana została na 3 kwietnia 2010. Urządzenie ma umożliwić wygodne przeglądanie zawartości internetu, książek elektronicznych i multimediów. Podstawowa wersja iPad`a kosztować będzie 499 dolarów, a na urządzenie można już teraz złożyć zamówienie przedpremierowe. Produkt Apple nie będzie jednak jedynym urządzeniem w swojej klasie i dlatego warto poznać jego alternatywy. Wśród nich znajduje się m.in. ModBook, reinkarnacja pierwotnej koncepcji tabletu Apple, produkowana przez firmę Axiotron od 2007 roku. Za stosunkowo wygórowaną cenę otrzymujemy, zbudowaną na bazie komputera MacBook, maszynę pracującą pod kontrolą pełnoprawnego systemu Mac OS X. ModBook umożliwia bezkompromisowe przeglądanie sieci na relatywnie dużym ekranie o przekątnej 13,3 cala. Wśród dedykowanych urządzeń i potencjalnych konkurentów Apple znajdują się: Viliv X70, Archos 9, Viliv S10 Blade, Notion Ink Adam, HP Slate oraz Dell Mini 5. Pierwszy z nich, oparty o architekturę Intel Atom i pracujący pod kontrolą systemu Windows XP - Viliv X70 kosztować ma niecałe 600 dolarów. Urządzenie integruje w sobie 7-calowy ekran, modem 3G, interfejs wi-fi i bluetooth, moduł GPS, 1 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności od 8 do 60GB. Archos 9, którego sercem również jest procesor Atom, pracuje pod kontrolą systemu Windows 7 i jest dostępny w sprzedaży za niecałe 550 dolarów. Archos integruje w sobie ekran o przekątnej 8,9 cala, interfejs wi-fi i bluetooth, 1 GB pamięci RAM i dysk twardy 60GB. Kolejny produkt koreańskiej firmy Viliv, model S10, również oparty o procesor Atom, pracuje pod kontrolą systemu Windows 7 i ma kosztować niecałe 700 dolarów. S10 integruje w sobie kran o przekątnej 10,1 cali, interfejs wi-fi i bluetooth, opcjonalny modem 3G, 1 GB pamięci RAM i dysk twardy SSD o pojemności 32GB. Zapowiedziany pod koniec 2009 roku Notion Ink Adam, oparty o dwurdzeniowy procesor i platformę Nvidia Tegra 2 i pracujący pod kontrolą systemu Android według zapowiedzi ma kosztować w podstawowej wersji jedynie 327 dolarów. Produkt Notion Ink integruje w sobie kran o przekątnej 10 cali, interfejs wi-fi, bluetooth, modem 3G. Kolejna alternatywa to oparty o architekturę SnapDragon i pracujący pod kontrolą systemu Android - Dell Mini 5. Mini 5 integruje w sobie ekran o przekątnej 5 cali, interfejs wi-fi i bluetooth, modem 3G i moduł GPS oraz 256-512 MB pamięci RAM. Inną alternatywę stanowić może HP Slate. Szczegółowa specyfikacja techniczna tabletu od Hewlett-Packard nie została jeszcze podana opinii publicznej, a jego premiery możemy spodziewać się pod koniec roku 2010.

Źródło:
    http://www.crunchgear.com/2010/03/12/seven-alternatives-to-the-apple-ipad/

Cool? Ranking DIY
    About Author
    pseven
    Translator, editor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
    Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
    pseven wrote 8886 posts with rating 1915, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
    sokoleokoo2
    Level 22  
    Koledzy - podobno jest to jedyny tablet na rynku bez złącza USB. Poprostu żenujące.
    marci4
    Level 31  
    Niestety, ale mylisz się. iPad ma złącze USB, które jest zawarte w Dock Connector, mało tego w iPadzie takie złącze może również pracować w trybie Host.
    skaktus
    Level 37  
    Chłopie, kto ci będzie łaził do dodatkami do iPadła ? To urządzenie nie ma USB w standardzie bez dodatkowych urządzeń itp i o to chodzi. A to że może pracować jako HOST to niesamowita rzecz...hołhoł. Takie coś mają komórki od kilku lat...
    BartekLecki
    Level 14  
    marci4 wrote:
    Niestety, ale mylisz się. iPad ma złącze USB, które jest zawarte w Dock Connector, mało tego w iPadzie takie złącze może również pracować w trybie Host.

Większość osób, które chociaż trochę się tematem interesowało już to wiedziało. Ale problem polega na tym, że Dock Connector nie pełni tylko funkcji złącza USB ale też, audio, sygnału wideo PAL i wielu innych. I teraz jak podłącze klawiaturę czy myszkę, czy pena - może prze kabel-kikut-przejściówkę? (którą muszę zakupić od Apple za zapewne 20-25$ [tak strzelam tylko]). To już nie podłącze słuchawek czy projektowa... mam nosić stację dokującą? Przejściówkę-pająka ze wszystkimi popularnymi złączami -_- ? Jak takie MULTIMEDIALNE urządzenie może nie posiadać gniazdka jack 3,5mm??

Lubię od lat Apple za jej niepowtarzalną stylistykę, a iP za bardzo intuicyjną i wygodną obsługę (bojącą na głowę z kilkoma wyjątkami większość iP-killerów), ale zadziwia mnie i irytuje hermetyczność i totalny brak rozsądku (albo celowe chytre działanie marketingowe) we wprowadzaniu niektórych rozwiązań...
    Galareta
    Level 22  
    W ogóle którykolwiek z tych tabletów idzie w Polsce kupić? Bo ja jak szukałem to na allegro zbytnio nic nie ma... (Po sklepach też nic nie znalazłem ale może mam jakiegoś pecha)
    tipsot
    Level 12  
    Galareta wrote:
    W ogóle którykolwiek z tych tabletów idzie w Polsce kupić? Bo ja jak szukałem to na allegro zbytnio nic nie ma... (Po sklepach też nic nie znalazłem ale może mam jakiegoś pecha)

Te tablety dopiero wchodzą na rynek.
    Level 35  
    tipsot wrote:
    Galareta wrote:

Te tablety dopiero wchodzą na rynek.

Wiekszego idiotyzmu nie slyszalem.. a dopiero teraz wchodza na rynek opony ?
    Tablety sa tak stare jak same komputery
    Simpad - siemensa rok 2000/2001
    od dwoch lat mam tableta hp pavilion tx1340 ..moim zdaniem jest bardziej uniwersalny niz ten wynalazek appla
    Krzysiek16
    Level 24  
    Avatar, nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Jest wyraźnie napisane "Te tablety dopiero wchodzą na rynek". A to znaczy, że chodzi o te konkretne modele, które są wymienione w pierwszym poście.
    sokoleokoo2
    Level 22  
    Koledzy, poczytałem tak o tym cudzie, i dochodzę do wniosku że każdy inny tablet będzie lepszy niż to.
    DarkStorm
    Level 13  
    hmm co jak co tablet to multimedialna zabawka dla maniaków zabawek elektronicznych.
    Czy taki tablet jest komuś potrzebny??
    pewnie mi zaraz ktoś dosr.... że to bardzo przydatne urządzenie pytanie komu??
    Niska rozdzielczość i stosunkowo mała moc obliczeniowa hmm osobiście wole już oglądać strony internetowe na wysokiej rozdzielczości.
    No dobra jeszcze mogę tego użyć jako bardzo drogiej fotoramki:D
    marci4
    Level 31  
    BartekLecki wrote:
    Jak takie MULTIMEDIALNE urządzenie może nie posiadać gniazdka jack 3,5mm??

iPad posiada złącze Jack 3.5mm - odsyłam na stronę Apple
    mobiletomek
    Level 14  
    ipad byl fajny az nie ostudzily mi sie emocje.
    Brak wejscia na karty pamieci ,usb - po tygodniu sprzedalem i kupilem asusa z obracanym ekranem