Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH SPS5462/06

mikpawel 15 Mar 2010 13:44 4567 1
  • #1 15 Mar 2010 13:44
    mikpawel
    Poziom 9  

Mam problem ze zmywarką Bosch SPS5462, szukałem na forum, ale nie znalazłem opisu problemu jaki ja mam.

Zmywarka pobierała za mało wody, zgodnie z info na tym formu wyczyściłem płaszcz wodny i to pomogło.
    Kupilem też preparaty do czyszczenia zmywarek (ten z Rossmanna i z Lidla (W5)), na preperatach pisze, że usuwają kamień i tłuszcz ale chyba nie z płaszcza wodnego.

I moje pytanie jest takie: czy jest jakiś inny sposób (poza ręcznym wyciąganiem) czyszczenia płaszcza wodnego? jakaś chemia, jakieś specjalne środki które sie wlewa i czyszczą?
    bo z tego co widzialem to woda przez płaszcz wodny idzie tylko podczas napałeniania zmywarki?

I jeszcze jedno: jonizator mam pomarańczowo-brązowy i niejscami sa tam białe grudki (niewiele ale są), to chyba nie za dobrze? :(

edit:
    ps. czy ktoś mógłby mi powiedzieć na którym etapie mycia zmywarka pobiera sobie sól z płaszcza wodnego? bo obserwuję napełnianie sie płaszcza wodą i za "chiny-ludowe" nie jestem w stanie dojść gdzie i kiedy pobiera sobie sól.
    Nie wiem też po co jest otworek obok podajnika na sól przez który podczas mycia wlewa się po odrobince wody?

pls o info :)

2 1
  • #2 23 Cze 2010 22:36
    markopolo60
    Poziom 2  

Sól jest wypłukiwana za każdym razem jak zmywarka pobiera wodę z kranu tzn. jak pobiera wodę z sieci to ta przepływa (wypłukuje sól z podajnika) a woda przez to zmiększona płynie bez oporów przez zwężki w płaszczu wodnym.Gdy poznałem zasadę budowy zmywarki przestałem używać soli i tabletek(proszku)do zmywarki a dodaję do podajnika proszku tylko 3 krople płynu Ludwik.Jak masz wodę chlorowaną np.w blokach to możesz nie używać soli lub bardzo sporadycznie.
    Pzdr. markopolo60

0