Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

programowanie pilota (amplituner Yamaha RX-V630RDS)

15 Mar 2010 13:50 4336 5
  • Poziom 10  
    Witam,

Chciałbym zaprogramować pilota od amplitunera Yamaha RX-V630RDS w taki sposób, bym mógł nim obsługiwać także TV LG 42PG6000, najlepiej też DVD LG RH388H. Przestudiowałem instrukcję Yamahy i znalazłem listę kodów producentów, kod muszę wpisać w procesie programowania. Problem w tym, że na tej liście nie ma LG... coś mi świta, że LG kiedyś inaczej się nazywało, czy to był może GoldStar? Czy ktoś się na tym zna, czy jeśli użyję jednego z wielu kodów GoldStara podanych w podręczniku Yamahy to czy to może zadziałać?

Może ktoś z Was ma z innego źródła kody LG?

Z góry dzięki za pomoc.

P.
  • Poziom 17  
    Witam.
    Jak będę w domu to zobaczę instrukcję z mojej RX 797 na pewno obsługuje DVD LG bo kiedyś miałem takowego chyba model dvp 163. Zapodam Ci kody z LG .
    Kody będą raczej te same do większości LG - albo ich system albo spróbuj jeszcze z Philipsa bo niektóre modele śmigały na RC-5 philipsa.

Witam ponownie
    Kody do Yamaha RX 797 dla DVD LG to 645, 699, 647.
    TV LG to 297, 298, 237, 239.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    dzięki za kody, tylko w mojej instrukcji do Yamahy są kody cztero cyfrowe...

TV udało mi się zaprogramować używając kodów GoldStara z instrukcji Yamaszki, ale nie wiem jakie kody mógłbym użyć dla DVD LG - w tej materii byłbym wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 18  
    Witaj .
    Tak jak Ci napisał kolega spróbuj podstawić kody z DVD Philipsa - to są siostrzane firmy i często ich odtwarzacze miały "bebechy" philipsa ,stąd tez zaimplantowano tam system RC-5. Z tymi 4-cyfrowymi kodami to mnie troszku zdziwiłeś bo też mam Yamahę ale tam są 3-cyfrowe.
  • Poziom 10  
    W instrukcji mam 4-cyfrowe kody, np. dla TV LG zadziałał u mnie kod: 0791 (jeden z kilku kodów GoldStara). Odnośnie DVD to niestety w mojej instrukcji amplitunera nie ma sprzętu LG więc użyłem tak jak radziliście Philipsa - w instrucji były tylko 2 kody: 0098, 0128. Nie zadziałało:(
  • Poziom 14  
    Nie wiem jak zaprogramujesz inny sprzęt na pilocie Yamahy to czy będziesz mógł obsługiwać tuner, ja jak się bawiłem z moją 630 to właśnie miałem taki problem.