Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyjąć wtryski w 2.2 hdi??

wiwix 15 Mar 2010 16:27 7831 11
  • #1 15 Mar 2010 16:27
    wiwix
    Poziom 9  

Witam, jak do tej pory czytając Wasze posty jakoś sobie radziłem. Mam jednak duży kłopot z wyjęciem wtrysków w 2.2 HDI P 807. Przekręcił się pasek rozrządu o 2 zęby i połamały się dźwigienki. Po stronie wydechu pokrywa zdjęta ale po stronie dolotu kicha. Aby zdjąć pokrywę trzeba wyjąć wtryski, które są przykręcone na śruby. Śruby odkręcone ale wtryski ani drgną, mimo że przez weekend stały w penetrancie. Pytanie czy zdarza się że są klejone czymś czy jak....?

• #3 15 Mar 2010 16:36
    wiwix
    Poziom 9  

czyli bez prawdziwego mechanika się nie obejdzie?

• #5 15 Mar 2010 16:46
    wiwix
    Poziom 9  

to przy okazji zapytam czy lub w jakim stopniu prawdopodobna jest konieczność regeneracji głowicy zaworów. Pytanie dość naiwne ale z lektury internetowych for i innych żródeł wyniak że nie koniecznie

• #7 17 Mar 2010 11:39
    wiwix
    Poziom 9  

Witam, niestety po usilnych próbach wydłubania wtrysków są na swoich miejscach. Proponowany przez ciebie ściągacz nie załatwia sprawy, pożyczyłem jeszcze większy i ani drgnie żaden z czterech dorobiłem nawet uchwyt z resora z dospawanym uchem i za pomocą SDSa prałem z 15 min i nic. chyba sie poddam. Pomocy.Jak wyjąć wtryski w 2.2 hdi??

• #8 17 Mar 2010 13:28
    autoas
    Poziom 41  

Problem polega na tym, że w serwisie wtryski wycinają "fleksem" i do remontu głowicy dochodzą jeszcze cztery nowe wtryski - taka konstrukcja i taką informację dostałem z serwisu - klient i tak zapłaci
    Jest metoda jeszcze zamrażania, ale nie wszyscy to robią

• #9 17 Mar 2010 14:16
    Megawe
    Poziom 28  

Na tej stronie jest film jak wyciągają te wtryski w serwisie.

www.klann-online.de

na tej stronie klikamy na AW-FILME potem na Einspritzdusenausbau mit KL-1383-10K (PSA HDI Motoren)
    Taki zestaw to ok. 5000 zł ale można samemu go zrobić.
    Jak naprężymy taki ściągacz i nie chce iść to bierzemy wiertarkę udarową z jakimś bolcem przykladamy do wtrysku i drgania zrobią swoje, nie wolno się spieszyć.

• #10 18 Mar 2010 21:07
    wiwix
    Poziom 9  

Filmu nie mogę podejrzeć, bo nie mam jakiejś wtyczki. Mam natomiast zapytkę do znających temat silników peugeota, czy mogę zastąpić silnik 4HW Phedra silnikiem 4HX z P 607 obydwa wyglądają identycznie z tego samego roku. Wymyśliłem ostatecznie, że nie będę robił naprawy tylko wymienie silnik np. z jakiegoś anglika co wy na to??

• #11 29 Mar 2010 23:48
    marek1977
    Poziom 33  

Wykręć szpilki i próbuj kręcić wtryskiem, ale uważaj żeby go nie rozkręcić. Musi wyjść.

• #12 29 Maj 2014 19:49
    cartoonrec
    Poziom 9  

Na wyjętym silniku bo to 807 męczone przez 3 dni bezwładnościowo/na hama udało się wyjąć 2 prasą w service wtrysków pozostałe też nie drgneły, trzeba było wyciąć diaxem.Potwierdzam nie jest łatwo.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME