Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz antenowy

danielkusz 06 Sie 2004 21:04 2283 4
  • #1 06 Sie 2004 21:04
    danielkusz
    Poziom 1  

przy kazdym deszczu przepala mi sie plytka przy antenie tv co robic? zaizolowalem pudlo ale to nie dziala ?

0 4
  • #2 06 Sie 2004 21:10
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 06 Sie 2004 21:35
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

danielkusz napisał:
    przy kazdym deszczu przepala mi się plytka przy antenie tv co robic? zaizolowalem pudlo ale to nie dziala ?

skoro zaizolowałeś pudło to musisz je odizolować do tego porób w dolnej części jakieś otwory. Prosta zasada - woda jeżeli wleci to ma wylecieć, inaczej może się skraplać w środku lub po prostu tam pozostać - a tak spłynie po ściankach i dziurkami wyleci. trochę śmieszny opis - ale tak mnie uczył kiedyś mój szef - pierwsze co, to rób większe dziurki w puszkach czy to od wzmacniaczy czy symteryzatorów!!! jak tego nie zrobiłem to dostawałem opierd......!!! I faktycznie to się sprawdza. Co do zasilacza to nie pasuje - bo skoro to się dzieje tylko podczas deszczu!?
    pozdro

0
  • #4 07 Sie 2004 15:46
    And!
    Admin grupy Projektowanie

Może nie deszcz tylko wyładowaia atmosferyczne ?

Wtedy może wystarczyłby transil lub dwie diody zenera połączone szeregowo anodami do siebie włączone równolegle do dipola anteny.

Czy na płytce widać ślady elektrolizy ?

0
  • #5 31 Sie 2004 21:29
    dezydery
    Poziom 14  

Przepięcia powodowane przez wyładowania atmosferyczne mają charakter szybkozmienny,więc powolne diody zenera mogą nie zdązyć zadziałać,co do transila - owszem,ale czy jego pojemność nie będzie miała wpływu na pracę układu?Są także inne rozwiązania:
    1.Umieszczenie odgromnika gazowanego wewnątrz(ma małe pojemnosci i krótki czas reakcji)
    2.Koniecznie uziemienie masztu antenowego jeśli takowy istnieje(dodatkowo wykonanie zwodu)
    3.Wykonanie opaski na przewód antenowy,tak aby opaska miała połaczenie z ekranem przewodu,opaska musi być przewodząca.A następnie uziemienie tej opaski.Połączenie to nalezy wykonać na zewnatrz w miejscu gdzie kabel antenowy wchodzi do domu np.przy dachu. Wszelkie połaczenia uziemiające nalezy starannie zabezpieczyć przed korozją,rezystancja uziomu powinna być jak najmniejsza.

0