Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa licznik Renault Kangoo 1,9d 2002r

mirek20 15 Mar 2010 18:58 14013 12
    mirek20
    Level 1  
    Witajcie.
    Mam problem po wymianie skrzyni biegów w Kangoo 1,9d przestał działać prędkościomierz i nie dolicza km.
    Co może być przyczyną tego? Wymieniłem też impulsator i nadal nie liczy.
    Czy przyczyną może być to, że nowa skrzynia ma inny symbol?
    Proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję.
    milejow
    Level 43  
    Sprawdź czy skrzynia napędza czujnik prędkości, sprawdź też sam czujnik napędzając go wkrętarką i zobacz czy prędkościomierz ruszy
    luksad2200
    Level 10  
    predkościomierz odczytuje prędkosc z abs nie skrzyni w renówkach po 1999
    luksad2200
    Level 10  
    we wszystkich, po 1999r w 1,9d 65km na 100%
    emeryt2
    Level 42  
    Przecież napisał ,że wymienił skrzynię biegów i impulsator DO SKRZYNI , to czego się sprzeczasz , nie potrafisz czytać i kojarzyć logicznie Luksad?
    milejow
    Level 43  
    luksad2200 wrote:
    we wszystkich, po 1999r w 1,9d 65km na 100%

Jaasne, i po 99-tym wszystkie mają ESP, 1,9d 65 na 100%:D
    luksad2200
    Level 10  
    nie myl esp z abs, mówie ze po 1999 r 64km diesel, odczytuje już z abs
    milejow
    Level 43  
    luksad2200 wrote:
    nie myl esp z abs, mówie ze po 1999 r 64km diesel, odczytuje już z abs

Poczytaj sobie o wyposażeniu kangurów, jeszcze w 2002 roku były diesle(benzynowe treż) bez ABSu, jeżeli nie ma ABSu to czujnik prędkości musi być na skrzyni. Jeżeli jest ABS to rzeczywiście prędkość leci z jego sterownika, jak go brak to jedynym elementem pomiaru prędkości jest czujnik prędkości Halla na skrzyni
    lobzik
    Level 10  
    Ja mam do was pytanie, na temat tego impusatora. Tak jak zaczynajacy temat kupiłem nowy impulsator, i mam problem bo nie chce mi wejść do skrzyni, czy on ma wchodzić cały czy tylko trochę, przed wymianą nie było impulsatora tylko luźny kabel, może ktoś ma rysunek poglądowy ?
    ozi-77
    Level 16  
    mirek20 wrote:
    Witajcie.
    Mam problem po wymianie skrzyni biegów w Kangoo 1,9d przestał działać prędkościomierz i nie dolicza km.
    Co może być przyczyną tego? Wymieniłem też impulsator i nadal nie liczy.
    Czy przyczyną może być to, że nowa skrzynia ma inny symbol?
    Proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję.
    A w poprzedniej skrzyni był ten impulsator czy dziura była zaślepiona a kabel sobie lużno wisiał? Jeżeli masz ABS w tym aucie to odłącz tą wtyczkę od impulsatora w aucie i zobacz czy wtedy będzie działał licznik
    lobzik
    Level 10  
    Nie mam ABS, była dziura, tylko impulsator w chodzi częściowo bo jak widziałem w dziurze w skrzyni biegów jest tulejka i impulsator w nią nie wejdzie, nie wiem czy tam brakuje jakieś części czy co ?
    Mwp16
    Level 2  
    Witam mam pytanie. Kangoo 1.4 98r licznik nie dziala. Wymieniony impulsator i nadal nic. Jak podłącze wiertarke to licznik działa. Próbowałem już 3 impulsatory i nic. Mechanik twierdzi że w skrzyni coś tam sie rusza. Więc powinno być ok.???