Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes C200 2001 rok odcina zapłon

15 Mar 2010 19:22 3021 10
  • Poziom 14  
    W mercedesie z 2001 roku po włączeniu zapłonu nie działają światła mijania ani wycieraczki. Dmuchawa działa i kierunki też. Po odpaleniu odcina dmuchawę i kierunki i nie działają również wskaźniki na desce ani szyby elektryczne. Raz na jakiś czas jak się włączy szybko zapłon i od razu go odpalam silnik to wszystko działa i światła mijania dmuchawa szyby. W centralce elektronicznej jest błąd zacisk 15 sygnał niezrozumiały. Czego się tu czepić? Stacyjka czy coś po drodze? Miał ktoś podobny przypadek?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 37  
    No chyba co to „15” to wiesz , i tam szukaj problemu .
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    witam podłącze się rozwiązałeś problem bo mnie to samo spotkało
    pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Witaj, albo zgniły kable, albo szukaj w przekaźnikach wypaleń, tylko nie pisz że nie wiesz co to jest 15-stka 30-stka 31
  • Poziom 15  
    witam
    pisałem może rozwiązał problem bo mam identyczny. co jeszcze zauważyłem to mianowicie to jak ciepły to często jest ok, stacyjka w porządku, okablowanie także. dodatkowo nieraz ni z tąd ni z owąd zapalają się świece żarowe. co jeszcze ciekawego zauważyłem to jak długo przytrzyma się na kręceniu rozrusznikiem to nie działa a jak tylko delikatnie żeby odpalił to ok, mi się zdaje że to spadek napięcia ale kurde nie mogę tego wykryć. wszystko co możliwe sprawdziłem (tak mi się wydaje) brakuje mi już pomysłów, miał ktoś podobny problem bo ufoland miał taki ale nic nie pisze
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    czy naprawdę ufoland czy ktoś inny nie jest w stanie pomóc lub miał podobny problem????
  • Poziom 15  
    dodatkowo komputer diangnostyczny łączy się z wszystkimi modułami np abs, srs etc tylko nie chce się połączyć z silnikiem, teraz to już zagadka.
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    witam po przerwie znowu wzielem sie za ten nsamochodzik, podmieniony zostal ten modul pod maska z przekazninkami i dalej to samo, teraz co zauwazylem po zapaleniu samochodu nie dziala obrotomiez etc i jak wyjme ze stacyjki jedna kostke (niebieska) i ja włoze to działa za każdym razem jak nie działa i tak zrobie to zaczyna działać nie wiem co może być przyczyną a podobno zdarzyło się to kilku osobom tylko nikt nie chce pomóc
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Nie poradziłem z tym autem. Pojechało do serwisu i wymienili EZS(był uszkodzony).
  • Poziom 15  
    witam
    czyli wymiana stacyjki pomogła??? wiec chyba moje przypuszczenia się sprawdzają bo sprawdziłem wszystko co jest możliwe
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    W tym przypadku wymiana pomogła a czy to samo jest u ciebie nie wiem;) Jak uporasz się już z naprawą napisz czy to samo było uszkodzone.