Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi B4 po wymianie nastawnika gazu kopci gdy zimny silnik

dominik199 15 Mar 2010 19:48 3339 6
    dominik199
    Level 13  
    Witam!
    Posiadam Audi b4 z 1993r z przepływomierzem BOSH i miałem uszkodzony nastawnik potencjometryczny.Po naprawie nastawnika wszystko jest wporządku i teraz reaguje na pedał gazu, ale ostatnio zauwarzyłem że rano po odpaleniu auto kopci na taki biały lekko niebieskawy kolor a zapach to ropy.autko przez ok 10 min dosyc mocno kopci a dopiero po delikatnym rozgrzaniu przestaje.Po podłączeniu programu deltascan (bo tylko on chodzi) w bloku 0000 miałem dawke na 18 kąt wtrysku ustawiłem na 55 wszystko na ciepłym silniku.
    Czy mógłby mi ktos podać jaki powinien byc prawidłowy kąt wtrysku bo czytałem na innym forum że wartośc 55 to odnosi się ale do programu vag a nie deltascan i powinno być ok 160-170 ale nie jestem pewnien.Czy to prawda??
    I jeszce jedno auto nie ma mocy.A myśle że dawki nie ma co mu zwiększać.
    fioleowy
    Level 20  
    Sprawdź czujnik G62, Vag go dobrze odczytuje? pokazuje prawdziwą temperaturę?, jeżeli przekłamuje to wymień go. Przez zły czujnik kąt wtrysku też będzie inny.
    dominik199
    Level 13  
    no ale vag wogóle nie łączy się to jak go sprawdze.
    fioleowy
    Level 20  
    Jaki to silnk Z1? Jak masz dobry kabel i Vag to musi go widziec, zaraz odpalę drugiego laptpopa ( bo mam tam dane tych czujnikow i powiem jaką ma mieć wartość,

Dodano po 11 [minuty]:

Przy 0 stopni powinien mieć +/- 7kiloomów. Jak pokazuje ponad tą wartość ( zawsze będzię wyższa przy uszkodzonym) i to dużo wyższą,to na pewno do wymiany.
    dominik199
    Level 13  
    No to jest przed 1994 rokiem i nastawnik potencjometryczny i ten silnik tylko łączy z deltascan 1Z a z vagiem żeby najlepsze były kable to nie połączy.
    dominik199
    Level 13  
    A czy mógłby mi ktoś podać jaka powinna byc wartośc kąta wtrysku w programie deltascan 1z??