Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1,6e 8v dziwna praca silnika

15 Mar 2010 21:09 6094 6
  • Poziom 10  
    Mam problem z nierówną pracą silnika. Problem objawia się w ten sposób że przede wszystkim to auto traci zdrowo na mocy ledwo idzie. Coś jakby nie paliło na wszystkie gary. Kolejne to gigantyczne nagrzewanie się katalizatora aż do czerwoności ogólnie straszna głośna praca wydechu i ogólnie całe auto tak jakby się trzęsło. czasem zdarza się że tak jakby coś przepaliło przedmuchało i wraca pełna moc. ale to czasami. wymieniłem już cały wydech świece przewody filtry i co tylko na myśl mi przyszło i dalej nic. POmozcie!!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Sprawdź sondę lambda. Może powodować złą mieszankę paliwowo-powietrzną resztki niespalonego paliwa dostają się do katalizatora, który jest na samym początku układu wydechowego i tam spala się reszta mieszanki powodując silne nagrzewanie do czerwoności. To tak na szybko przychodzi mi do głowy. Sondę można wymierzyć ale nie pamiętam jakie wartości powinna mieć.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Może kolego poprostu masz zatkany katalizator, czy też go wymieniałeś?
  • Poziom 42  
    Jeśli katalizator sie nagrzewa do czerwoności to nie jest wypadanie zapłonu, tylko permanentne uszkodzenie układu zapłonowego - cewka, przewody, świeca
    Dodatkowo ten słynny wężyk od MAPa
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dzieki za pomoc ;) okazalo sie ze tak jak pisał AutoAs wadliwa była cewka. z tym że ta cewka raz przekazywała a raz nie przekazywała prądu ;/ i kiedy sprawdzałem ją kilka dni temu było okej, a dzisiaj po prostu przy pracującym silniku odpinałem po kolei przewody i okazało się że... jedna cewka wogóle nie działała ;p ale wymieniłem i jest git :) więc jeszcze raz dzięki za pomoc :)