Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ROZWIĄZANY!] Problem łączenia się z Internetem. TD-W8901G

15 Mar 2010 21:16 10819 20
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich Dr. House’ów komputerowego półświatka i błagam o pomoc, ponieważ sam po wielu próbach już wymiękłem. Nie przedłużając, zacznę od opisywania objawów. Niech ten post będzie wyzwaniem dla wielu, a moderatorów proszę o wyrozumiałość w kategorii tego tematu, ponieważ problem na prawdę niejednoznacznie określa do jakiej kategorii powinien zostać przypasowany. Najistotniejsze jest 5 pierwszych podpunktów.

Uwaga: Zdiagnozowany problem znajduje się 2 posty niżej!

UWAGA: Rozwiązanie problemu znajduje się w 21 poście !!!

- Komputer łączy się z routerem firmy TP-Link bez problemów. Jest widoczny w sieci, problem leży w tym że w momencie gdy router łączy się niby poprawnie z Internetem tak w tym momencie automatycznie mój komputer przestaje reagować na Internet. Nie mogę nawet wtedy wejść na 192.168.1.1 (działa dopóki nie wtyknę wtyczki RJ11 i router nie podłączy się do Internetu czyli ~1 min). System jest zabezpieczony programem Kaspersky Antyvirus 8. Router to TP-LINK TD-W8901.

- Szkopuł polega na tym iż, nie ma dostępu do Internetu. Na drugim komputerze Internet jest (testowane na karcie zwykłej sieciowej, bezprzewodowej oraz na adapterze USB). Na moim komputerze problem jest zawsze ten sam – pomimo testów na zintegrowanej karcie sieciowej, bezprzewodowej oraz adapterze za każdym razem napotykam ten sam problem – jestem w sieci jednak nie mam dostępu do Internetu.

- Komputer na polecenie ipconfig /renew wklepane w cmd.exe reaguje komunikatem „Operacja nie powiodła się, ponieważ żadna karta nie jest w stanie zezwalającym na tę operację”. Na polecenie ipconfig /flushdns reaguje pomyślnie.

- Dziwną sprawą jest także to, iż gdy kliknę na połączeniu sieciowym „Napraw” cała procedura przebiega pomyślnie, jednak Internetu nadal nie ma. Tzn jest, jednak na pół sekundy w trakcie naprawiania, po czym ulatnia się jak bańka mydlana.

- Połączenie jest skonfigurowane poprawnie jak dla routerów TPLinka przystało, ponieważ zawsze ta konfiguracja działała. Po wielu próbach i dniach bez Internetu postanowiłem przywrócić kopie systemu przy użyciu pliku ghost do stanu w którym wszystko działało. Nadaremnie. Kopia niestety nie wygrała z problemem, a zarazem moja nadzieja przegrała. Postanowiłem więc przeinstalować System na czysto. Także nadaremnie. Chyba nie muszę już pisać, że przelecenie systemu combofix’em także nic nie dało.

- Gwoździem do trumny jest także fakt, iż wtrybie awaryjnym wraz z obsługą sieci Internetu dalej nie ma.

- Początkowo myślałem, że jest to wina routera lub mojej karty sieciowej (na początku korzystałem tylko z połączenia bezprzewodowego), jednak tą możliwość wykluczyłem po tym jak przeniosłem router do siebie do pokoju i łączyłem się przez kabel co dało także daremne skutki. Jak na złość na drugim komputerze już połączonym z siecią poprzez moją bezprzewodową kartę Internet chulał aż miło. Profilaktycznie wgrałem także najnowszy firmware do routera jednak i to nie przyniosło pożądanych skutków.

- Po wszystkim doszedłem do wniosku, iż musi to być wina mojego sprzętu (płyty głównej bądź czegokolwiek) więc zresetowałem BIOS do ustawień fabrycznych. Także nadaremno.

- Objaw wystąpił nagle, bez żadnego uprzedzenia, bądź mojej poważnej ingerencji (instalowałem tylko Test Drive Unlimited przed tym).

- Osobiście wyczerpałem wszystkie znane mi możliwości, dlatego właśnie zwracam się z prośbą do Was.

Dorzucam screeny z efektów pracy nad Ipconfig, zrzut włączonych usług w services.msc oraz zrzut z menadżera urządzeń. Może to komuś się przyda w rozwiązaniu problemu. Bardzo proszę także o prośby wrzucenia czegoś o czym mogłem zapomnieć.

Ipconfig: http://zapodaj.
    Menadżer: http://zapodaj.
    Services: http://admpads.

Pozdrawiam i bardzo oczekuje na odpowiedzi.[u]
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Spróbuj odpalić Linuksa LiveCd np. Kubuntu i sprawdź czy połączysz się z internetem .
  • Poziom 9  
    Dziękuje za wskazówkę, jednak jak już napisałem próbowałeś łączyć sie w Trybie awaryjnym z obsługą sieci (zawsze działało) i jednak nie pomogło. Próbowałem później na bootowalnym MiniXPe i także nic. Spróbuję jednak na tym co Pan zasugerował i dam znać jak poszło (700 mb trochę się ściąga ...). (zeedytuje ten post).

EDIT: Odkryłem gdzie dokładnie leży błąd! Jednak nie wiem jak go naprawić .. :(

Otóż problem leży w tym że w momencie gdy router łączy się niby poprawnie z Internetem tak w tym momencie automatycznie mój komputer przestaje reagować na Internet. Nie mogę nawet wtedy wejść na 192.168.1.1 (działa dopóki nie wtyknę wtyczki RJ11 i router nie podłączy się do Internetu czyli ~1 min).

Dodam iż musi to być wina systemu Windows XP lub czegoś co dostawca czyli Multimedia mógł zmienić, ponieważ teraz przypomniałem sobie, że moja koleżanka, która także posiada router i ma dzielone łącze wspominała, że nie działa jej Internet na komputerze posiadającym system Windows XP. Na drugim - na laptopie z Windows Vista działa tak samo jak u mojego brata na Windows 7.

Podsumowując:
    na Windows XP nie działa, na nowszych - działa.

Dorzucam screeny z konfiguracji routera oraz statusu:

Konfiguracja: http://zapodaj.
    Status: http://zapodaj.

A oto log z routera:

Code:
    1/1/2000 7:4:26> bridge only stop

1/1/2000 7:4:26> SNMP TRAP 3: link up
    1/1/2000 7:4:26> Quick bridge not allow multi-channel
    1/1/2000 7:4:29> ppp_ready: ch:80522f60, iface:8046a104
    1/1/2000 7:4:29> SNMP TRAP 3: link up
    1/1/2000 7:4:29> Accept() fail
    1/1/2000 7:4:29> Accept() fail

Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html [DriverMSG]
    Nie koloryzuj a treści postów.
  • Poziom 1  
    mam dokładnie taki sam problem, proszę o pomoc bo sam załamuję ręce

Myślałem że to wina routera (TP Link) jednak na routerze od multimedii problem wygląda tak samo.
  • Poziom 23  
    A próbowałeś może pominąć router TPLinka i podłączyć tylko tego "nie działającego" kompa? Modem (czy co tam masz od dostawcy) i tylko ten komp z XPekiem.
    Spróbuj też z jakimś LiveCD Linux.
  • Poziom 1  
    jesli macie router z modemem, moze problem tkwić w tym że do łącza multimedia potrzebny jest modem z anexem A, miałem doczynienia kiedyś z czyms takim i musiałbyć własnie Anex A. z innymi nie działa.
    osobiscie uzywam rotera d-link działa bez zarzutów na automatycznym ip które pobiera od modemu od dostawcy internetu.
  • Poziom 11  
    Witam. Czy w ustawieniach portu WAN tego routera nie ma czasem włączonego trybu Bridge ?
  • Poziom 9  
    Nie, w ustawieniach jest PVC0 na bridge, PVC1 na PPOE/A (na odwrót także nie działa)

@2xUP Jest ustawiony Annex A.

Jestem pewien, iż usługodawca czyli Multimedia zmienił coś co właśnie powoduje owy błąd. Ten sam problem jest u mojej koleżanki która ma router TP-Linka, Multimedie oraz system Windows Xp. Dokładnie ten sam problem.
  • Poziom 11  
    Nie wiem jak jest w Multimedii ale czy wymagane są dwa obwody PVC dla połączenia? Jeden który jest niepotrzebny wyłącz. W drugim prawidłowo skonfigurowanym na pewno nie powinno być trybu Bridge. Ja mam również router TP-Link w domu, internet z TP SA ale dodatkowe obwody PVC ustawiam w tryb Bridge tylko dla Videostrady. Na jednym PVC0 chodzi net i tu nie ma mowy o mostowaniu. Możesz podać dokładny model routera ? Dodatkowo czy na komputerze na którym działa internet możesz sprawdzić jakie masz TTL w pingu ?

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Nie wiem jak jest w Multimedii ale czy wymagane są dwa obwody PVC dla połączenia?

Raczej nie. Ogólnie mam tak ustawione, że na routerze mam do wyboru 8 obwodów PVC i tylko jeden jest ustawiony na PPPoE i tam oczywiście wszystko chula (w statystykach jest przydzielone ip itd itd). Nie wiem jak wyłączyć obwody.

Model routera to Tp-Link TD-W8901G

TTL przy pingowaniu wynosi 52.

Sprawdziłem standardowy router od Multimedii i na nim Internet na Windows XP działa .. Więc teraz pozostaje już tylko kwestia ustawień routera związana ze zmianami jakie wprowadziła Multimedia.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie. Widzę, że masz router podobny do mojego. Spróbuj usunąć wszystkie PVC jakie masz na liście i zostaw tylko ten który jest dla multimedia. Wejdź w zakładkę Status > Device info i powiedz czy dla aktywnego połączenia PVC wyświetla się NAT: Enabled. Jak masz ustawione DHCP ? Czy możesz w komputerze przypisać ręcznie ustawienia IP spoza zakresu przydzielanego przez DHCP i sprawdzić połączenie? Na razie pomysły mi się kończą ale jak coś mi wpadnie do głowy to się odezwę.

Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    Jakie masz MTU ustawione?
    Zobacz to http://www.tweaks.pl/czytaj,jak_ustawic_mtu,135.html

Dodano po 4 [minuty]:

A i zobacz jaki adres MAC ma ten komputer z Vistą. Ustaw taki sam dla tego Z XP. Odepnij ten z vistą od rutera. Wyłącz ruter z zasilania i włącz ponownie tylko z tym z XP.
    Daj info o ipconfig /all z obu komputerów przy podłączonym ruterze do internetu i bez tego podłączenia. Zdjęcia wstaw według regulaminu z elektrody w innym przypadku są usuwane przez moderatorów i nikt nie może pomóc.

Dodano po 2 [minuty]:

Daj jeszcze screeny z ustawień LAN rutera przy podpiętych obu komputerach do LAN.
  • Poziom 9  
    pablo2k5 napisał:
    Spróbuj usunąć wszystkie PVC jakie masz na liście i zostaw tylko ten który jest dla multimedia.

Zrobione, nie działa.

pablo2k5 napisał:
    Wejdź w zakładkę Status > Device info i powiedz czy dla aktywnego połączenia PVC wyświetla się NAT: Enabled. Jak masz ustawione DHCP ?

Tak, NAT jest na Enabled. DHCP jest ustawione na automatycznie, jednak komputery są w sieci poprzez ręczne przypisanie. Ostrzegając następne wypowiedzi: Przy wyłączonym DHCP także nie działa, oraz przy automatycznym pobieraniu ip przez windows także nie działa.

pablo2k5 napisał:
    Czy możesz w komputerze przypisać ręcznie ustawienia IP spoza zakresu przydzielanego przez DHCP i sprawdzić połączenie?

Przypisałem do zakresu spoza sieci i także działa połączenie z siecią, jednak neta nie ma.

slvestr napisał:
    Jakie masz MTU ustawione?

Było na 1500, zmieniłem na 1490 i po restarcie nadal nic.

slvestr napisał:
    A i zobacz jaki adres MAC ma ten komputer z Vistą. Ustaw taki sam dla tego Z XP. Odepnij ten z vistą od rutera. Wyłącz ruter z zasilania i włącz ponownie tylko z tym z XP.

Zrobiłem tak i też niestety nie działa.

slvestr napisał:
    Daj info o ipconfig /all z obu komputerów przy podłączonym ruterze do internetu i bez tego podłączenia.

Proszę bardzo. Oto Ipconfig /all dwóch kompów przy routerze podpiętym do neta. Rozpoznawać proszę po obramowaniu lub po nazwach userów: paza to win7, hakeryk to winXP.

[ROZWIĄZANY!] Problem łączenia się z Internetem. TD-W8901G [ROZWIĄZANY!] Problem łączenia się z Internetem. TD-W8901G

Przy niepodpiętym do neta:

[ROZWIĄZANY!] Problem łączenia się z Internetem. TD-W8901G [ROZWIĄZANY!] Problem łączenia się z Internetem. TD-W8901G

Config LAN z routera:
    Uprzedam, że ustawienie "Use auto discovered DNS only" działało zawsze. Gdy zmienie tam wartość na własną np DNSy Google czyli 8.8.8.8 także działa.
  • Poziom 32  
    Skoro na ruterze jest włączone DHCP to włącz w komputerach także DHCP. Lub wyłącz dhcp w ruterze, a w komputerach wpisz adresy 192.168.1.101 i 192.168.1.102 i wyłącz dhcp.
    Możesz też przy włączonym DHCP w ruterze tak jak teraz, wpisać IP statycznie, mając wyłączone DHCP w komputerach. Adresy jak podałem wyżej.
    Musi działać.
  • Poziom 9  
    Próbowałem już na wszystkie sposoby, nawet te które wymieniłeś. Problem musi leżeć w routerze oraz dostawcy Internetu i o rady związane z połączeniem. Związany jest także z system operacyjnym, który nie może być XP. Wszystko inne już wykluczyłem (choć większośći błachych rzeczy nie opisywałem i tak w opisie na samej górze).
  • Poziom 32  
    A tak w ogóle to według tych screenów adresy są całkiem inne niż powinny (DHCP ma przydzielać). Ruter ma dawać adresy od 192.168.1.100, a w komputerach są 192.168.1.2 i 3 więc nie wiem dlaczego na jednym z nich działa internet. Na ruterze DHCP jest włączone ,a na screenach z komputerów widać że nie, więc coś jest nie tak, albo wszystkiego nie ujawniasz.
    Czy jeżeli DHCP nie będzie włączone i wpiszesz adresy powyżej 192.168.1.100 nie będzie działać?
    Wątpliwa sprawa, aby dostawcę interesowało jaki masz system operacyjny. Proponuję linux live tak jak napisał Hucul.
    Zawsze też możesz zgłosić problem u dostawcy internetu.

Może zmniejsz pulę adresów ze 101 na np 20.
  • Poziom 9  
    Dlatego właśnie napisałem, że próbowałem i tak i tak - DHCP jak jest włączone to porawnie przydziela 101, 102 itd itd jednak wtedy także nie ma neta. Na ustawieniach takich zawsze śmigało i było dobrze. Opcje DHCP przebadał na wszelakie możliwe sposoby.

Jestem pewien że problem leży w tym że jest to związane z czymś co wprowadził dostawca. Już dogłębnie tłumacze dlaczego:

- Internet nie działa na moim komputerze z WinXP, nie działa także na laptopie z WinXP, ale na lapku z Vistą już działa, z "Siódemką" także.

- Zdarzyła mi się już taka sytuacja kiedyś (około 2 miesięcy temu) i gdy jeszcze laptop siostry (z WinXP) działał to także nie było na nim neta. Myślałem, że to problem z kompami, więc zacząłem zabawe - ipconfig, firmware, combofix lecz na nic to nie pomogło, jednak dostęp do Internetu powrócił po jakiś ~12 godzinach samoistnie na dwa komputery z WinXP które były w domu. Na Win7 przez cały czas Internet działał.

- ISP wprowadził coś co powoduje, że router TP LINK W8901g nie potrafi poprawnie przesłać pakietów na komputery z systemem operacyjnym WinXP lub system nie może ich zinterpretować poprawnie. Skąd takie podejrzenia? Sąsiad posiadający router Linksysa i także multimedie dzieloną na 3 kompy wygląda teraz tak: " :) " a ja, posiadacz tego właśnie TP-Linka oraz koleżanka która posiada dokładnie ten sam model oraz WinXP wyglądamy właśnie tak: " :( "
  • Poziom 12  
    Ja bym jeszcze spróbował skontaktować się z dostawcą i poprosić o parametry do konfiguracji własnego urządzenia i ew. wprowadzić zmiany. Jak to nie pomoże można jeszcze zresetować router i ponownie go skonfigurować.
  • Poziom 9  
    Efamon napisał:
    Ja bym jeszcze spróbował skontaktować się z dostawcą i poprosić o parametry do konfiguracji własnego urządzenia i ew. wprowadzić zmiany. Jak to nie pomoże można jeszcze zresetować router i ponownie go skonfigurować.

Oczywiście że mi bez większych problemów je podadzą - W Multimedii jest to niezgodne z umową. Trzeba dopłacać za dodatkowe kompy. O resecie routera się nie wypowiadam, bo widocznie nie czytałeś mojego postu w całości.

A teraz zrobiłem sobie tak i działa.

Co nadal nie rozwiązuje problemu, jednak póki co mam neta.

@down
    Nie będę pisał osobnego posta pod Tobą, lecz powiem Ci, że jeśli nie wiesz, że wgranie firmware'u resetuje do ustawień fabrycznych to nie za bardzo pomożesz w tym temacie. Pozdrawiam i nie obraź się : )
  • Poziom 12  
    Nigdzie nikt nie pisał o resecie routera (przywrócenie ustawień fabrycznych). W wątku jest tylko mowa o restarcie, a to dwie odmienne sprawy.

Można jeszcze u sąsiada sprawdzić jak ma skonfigurowanego linksysa.

edit: Nie zawsze wgranie nowego firmware wiąże się z resetem do ustawień fabrycznych. Osobiście miałem tak na 2 d-linkach, oprócz tego chociażby liveboxy w większości przypadków ;) . W tym modelu routera akurat nie wiem. Chociaż instalowałem kiedyś takiego, ale wgrywałem nowy firmware jeszcze przed konfiguracją.

Co w sumie nie zmienia faktu, że router i tak można spróbować zresetować. Miałem kiedyś przypadek z pewnym routerem, że dopiero po 2 resecie zaczął poprawnie działać.
  • Poziom 9  
    Chciałbym oznajmić, że rozwiązałem problem (przy pomocy kolegów kolegi ...) choć kompletnie nie mam pojęcia dlaczego to działa.

Otóż problem na routerze TP-LINK W8901g + Multimedia rozwiązuje ustawienie w PVC1 trybu Bridge Mode o podanych poniżej parametrach:

Standardowo Quick Wizard w Bridge Mode ustawiał wartości VPI:0 oraz VCI: 35 a powinny być VPI: 8 oraz VCI:35

W ustawieniach PVC0 (czyli tych PPPoA/PPPoE) zostawiamy domyślnie to co ustawił nam konfigurator. Lan to samo, Wirelles to samo.

Miłoby było jeśli ktoś by opisał dlaczego to działa. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim za wytrwałość ;)