Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telefon wybrać?

06 Aug 2004 22:44 3870 27
  • Level 19  
    Witam,
    zamierzam kupić Żonce jakiś telefon gdyż jej 4-letni S35 idzie powoli juz na emeryturkę. Mam na ten cel ok 450pln i patrząc tak po cenach z allegro jestem w zupełnej kropce co wybrać. Chciałbym aby telefon był zgrabny (w końcu dla kobity a nie Gołoty), miał polifonię, kolorowy wyświetlacz (aparat niekoniecznie) no i żeby był w porządku technicznie (bateria , zasię itp). Zastanawiałem się na Siemensem M55 , może Samsung C100 albo Sony Ericsson T610? Bardzo proszę o jakieś porady i wskazówki, które pomogły by mi wybrać coś rozsądnego.
    Pozdrawiam
  • Level 21  
    Hmm faktem jest że teraz coś kupić fajnego jest cieżko bo jest kupa aparatów fajnych.
    Z tego co pisałeś wybrałbym albo t610 lub m55 - skorpiona.
    C-100 to smietnik - daj spokój.

T610 jest najlepszy bo ma aparat, BT, podczerwień i wsumie wszystko co telefon potrzebuje mieć i cena jest dora bo za 400 - 450 kupisz.

Pozdrawiam
  • Level 17  
    Kup jej nokie np 3100 a jak piszesz ze miała siemensa to moze jakiś kolorowy M lub S 55 trwałe i baterie niezłe..... kasy powinno Ci wystarczyć na te modele.
  • Level 21  
    Witam !
    A nie zastanawiałes sie nad nokią NP.6610 telefon jest mały bateria gługo trzyma tylko ze ciezko bedzie znaleść za 450zł :? ale Sony Ericsson-a tez chyba nie uda ci sie znaleść za 450zł :roll: chyba ze od jakiegoś znajomego co bedzie sie chciał tylko pozbyc bo na allegro ceny tych telefonow sa ciut wyzsze.

Pozdro... :roll:
  • Level 21  
    My w serwisach skupujemy T610 za 400 a 6610 za 450 - 500. Wiec jak trafisz gościa to mozna dostać. A S55 lub M55 za 300 - 350

Pozdrowka
  • Level 19  
    Dzięki za porady. Będę je miał na uwadze. Wrócę z wakacji i będę myślał. Cóż wybór jest tak olbrzymi, że naprawdę ciężko coś wybrać.
    Pozdrawiam
  • Level 19  
    sqnhead wrote:
    My w serwisach skupujemy T610 za 400 a 6610 za 450 - 500. Wiec jak trafisz gościa to mozna dostać. A S55 lub M55 za 300 - 350

Pozdrowka

Witam,
    a co sądzisz o Sony Ericsson T230 ?
  • Level 27  
    ja uwazam ze t230 to jakas pomylka, telefon z kolorowym wyswietlaczem, dolaczanym aparatem, a nie ma ani bluetooth, ani irdy, zostaje tylko kabel zeby cos przegrac, a gdy chcesz przegrac cos z innego telefonu to tylko mms lub za posrednictwem kompa, dla mnie ten minus, ze nie moze sie komunikowac inaczej niz przez kabel calkiem go dyskwalifikuje..
  • Level 20  
    Tak jak Snap polecam Ci N6610.
    Aparat ma niewielkie gabaryty. Posiada kolorowy wyswietlacz i polifonie.
    Bateria długo trzyma. Z zasięgiem również nie ma problemów.
    Jedyne co moze troszke zniechęcac Cie do zakupu to jego cena...
    Na allegro ok 500 zł. Ale mysle ze jesli dobrze poszukasz to mozesz trafic za 450.
    Żonie napewno się spodoba! :)

Więcej informacji na:
    http://www.nokia.com.pl/nokia/telefony/modele/6610/

Sam na taki poluje :D
    PZDR :)
  • Level 19  
    Bo tak naprawdę to chciałbym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i tak sobie wymyśliłem. Żonie kończy sie 2 letnia umowa w idei i jej bym coś kupił z rynku a dla córy bym wziął jakiś tańszy telefonik z promocji, przedłużając umowę (ma teraz kartę popa i stary c25)

tutaj aparaty jakie oferuje idea
    http://www.idea.pl/portal/map/map/private_proposition?promo_id=39706&promodetails=39706

no i z tych kilku, które są myślałem dla córy ew. o T230. Ma 11 lat także nie jest jeszcze zbyt wymagająca. Skoro ten samsung to shit a alcatel jakoś do mnie nie przemawia to może ten t230 adla żonki no już sam nie wiem albo nokia albo siemens
    Dzieki za porady
  • Level 27  
    ale pewnie corka zechce sie wymieniac dzwonkami i tapetami z kolezankami, a t230 nie ma ani irdy ani bluetooth...
    popatrz z tej strony, a alcatela 735 uwazam za calkiem niezly model...
  • Level 25  
    t 230 to totalna porazka-zapomnijcie.mam SE t300 i tak jestem srednio zadowolony,tyle dobre ze bateria wytrzymala
  • Level 19  
    Kapsis wrote:
    t 230 to totalna porazka-zapomnijcie.mam SE t300 i tak jestem srednio zadowolony,tyle dobre ze bateria wytrzymala

Możesz szerzej opisać co jest z nim nie tak wg. Ciebie? No z irdą to faktycznie trochę kicha, ale coś jeszcze?
  • Level 25  
    strasznie wolny w obsludze,popularnie "skacze" ,slabsza bateria niz T300,nie ma irdy,te modele czesto sie wylaczaja podczas pracy,gorsze przyciski,ten telefon w obsludze jest chyba najbardziej wolny w historii..nie przesadzam.no moze ustepuja mu w tym niehybnym mianie jakies pierwsze modele pod system 900
  • Level 27  
    to prawda, co do wolnego dziala to dziala jak typowy stary ericsson, czyli zatwierdzasz cos, a on mysli czy wejsc w ta opcje czy nie i jeszcze troche ten krzyzak na srodku co sie menu obsluguje kiepsko dziala, niewygodny jest, ale moze dlatego ze moja reka raczej do lopaty pasuje niz do komorki :P moze dziewczynie bedzie odpowiadac...
  • Level 25  
    aha jeszcze jedno-slaby zasieg ,przegrywa z kazda nokia,testowalem.a z ta wolnoscia w dzialaniu to najgorszze jest to ze czas reakcji telefonu na przycisniecie klawisza jest tragicznie dlugi,tak samo czas stanu wysokiego nadanego przez przycis tez jest dosc dlugi!.te dwie sprawy skladaja sie na to ze mozna wiele strzalek odebrac niechcacy...ubolewalem nie raz nad tym
  • Level 14  
    A ja odradzam Nokie 6610 ostatnio padły nam w firmie 3 szt
    po ok 8-10 mies pracy (problemy z klawiatyrą i podświetleniem)
  • Level 19  
    Wstępnie zaklepałem w idei dla córy Sony Ericsson T610 za 1pln :D a dla żonki będę myślał. T610 jak patrzyłem nie ma tych wad co T230 także mam nadzieję że córa będzie zadowolona.
    Pozdrowionka
  • Level 27  
    z t610 napewno bedzie zadowolona, osobiscie uwazam go za bardzo dobry i nie slyszalem zeby byly z nims jakies powazne problemy...
  • Level 25  
    martinpl wrote:
    z t610 napewno bedzie zadowolona, osobiscie uwazam go za bardzo dobry i nie slyszalem zeby byly z nims jakies powazne problemy...

dokladnie,to bardzo przyjemny telefon,polecam w 100% ,zero wad,dziala bardzo dobrze,nokia 6610 zostala oficjalnie uznana przez firme nokia za wadliwa..
  • Level 19  
    Kupiłem wczoraj m55 w komisie. Gwarancja , pudełko itp. Stan idealny - 450 pln, także mam nadzieję że będzie ok. Po pierwszych próbach wypada super.
    Dzieki za wszystkie porady :D
  • Level 19  
    Dzisiaj odebrałem z salonu Idei T610 za całe 1,22 :) (dali także + 10 minut rozmów miesięcznie więcej oczywiście przy umowie 2 letniej). Trochę ciężko było dostać ten model tak dobrze im schodzi. Także mam teraz prawie nówkę M55 i całkowitą nówkę T610. Fajnie wygląda, ale jeszcze go nie zdążyłem odpalić. A teraz to już niech moje kobitki (żona i córa) się dogadują. Ja mam to z głowy 8) Czekam na wymianę fona w pracy. Może dostanę S65 lub M65, chociaż słyszałem, że cała seria ma jakąś wadę techniczną.
    Pozdrawiam
  • Level 12  
    Moim skromnym zdaniem najlepszym telefonem dla każdego jest Nokia 6310i ten telefon jest poprostu nie do zdarcia no i bateria też ma bardzo dobry czas trzymania
  • Level 24  
    Jak Ty to zrobiles ze masz T610 za zeta ?? Przy jakim abonamencie ?? Opisz, jak mozesz...jak to wyglada....
  • Level 19  
    Jak Ty to zrobiles ze masz T610 za zeta ?? Przy jakim abonamencie ?? Opisz, jak mozesz...jak to wyglada....

To już druga wymiana telefonu w idei. Jestem tam już 4 lata. Dzwonili do mnie przed końcem umowy czy chcę dłuższe minuty itp ale ja chciałem fona. Wyczułem, że trochę się zmartwili. Proponowali mi jakieś badziewia a ja chciałem ten. Zaczęli ściemniać , że poczta czy kurirem to nie za bardzo na razie. i żeby iść do salonu. Obszedłem kilka i dopiero w 4 był ten model. Gość wypisał umowę, ściągnął mi trochę pkt z profitu i jeszcze dostałem zestaw startowy pop z kwotą na połączenia 60 zł. A abonament dopiero ostatnio zmieniłem na idea 30 a tak miałem idea 15. Fakt faktem przez ostatnie 2 miechy wygadane było za ponad 100 zł. Tak wyszło. Aha i jako bonus za przedłużenie umowy dostałem do idea 30 10min więcej (czyli mam razem 40) na okres 2 lat. Musisz iść do salonu i negocjować. Jakby co to mów, że ich oferta Cięnie zadowala i zmienisz sieć. To działa :D