Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha ax-750 RS jak zresetować, kupię pilot!

15 Mar 2010 23:15 2734 3
  • Poziom 10  
    Witam, od niedawna jestem posiadaczem Yamahy ax-750 RS. Mam z nim taki o to problem: na gałce od głośności mruga dioda. W instrukcji jest napisane że gdy włączona jest funkcja -20dB to wtedy właśnie tak się dzieje. No i rzeczywiście, wzmacniacz nie gra tak głośno jak powinien. Problem w tym, że nie posiadam do niego pilota, aby tą funkcję wyłączyć. Teraz moje pytania:
    1. Czy ktokolwiek posiada taki pilot na sprzedaż, lub wie kto może mieć oryginał, bądź też zamiennik, który będzie mógł wyłączyć tą funkcję?
    2. Czy jest jakiś sposób by wyłączyć tą funkcję nie posiadając pilota? Słyszałem o takim czymś jak hard reset, który przywraca fabryczne ustawienia (więc wtedy ta funkcja powinna być wyłączona), tylko jak go wykonać? Jakaś kombinacja przycisków czy co? Słyszał ktoś kiedykolwiek o takim czymś?

Ps. Wiem, że to głupio brzmi, ale jeżeli ktoś posiada taki pilot, to jestem gotowy zapłacić za jego wypożyczenie na okres dosłownie minuty, żeby tylko wyłączyć tą funkcję.:)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
  • Poziom 23  
    odlacz sprzet od zasilania i poszukaj w srodku podtrzymania w postaci akumulatora lub kondensatora (schemat). kondensator rozladuj, baterie wylutuj na chwile.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Troszkę ryzykowne, ale zewrzyj nóżkę procesora opisaną jako reset z masą.
  • Poziom 10  
    Witam, szukałem kondensatora i bateryjki jak opisywał kolega mayekk ale nie mogłem coś ich namierzyć. Kiedy dorwałem serwisówkę, znalazłem w niej ten procesor od reseta i zwarłem go z masą tak jak polecił to restig, restart poszedł, mute się wyłączyło i wszystko działa. Dzięki za pomoc!