Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie nagrywarki DVD pod tuner Cyfry+

16 Mar 2010 09:50 4864 7
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam do podłączenia nagrywarkę DVD Sony RDR-AT100 pod dekoder cyfry+ Thomson TS3 P.

Wg instrukcji kablami EURO mam podłączyć TV do nagrywarki i nagrywarkę do dekodera cyfry. Niestety nagrywarka nie łapie żadnego kanału, przy wyszukiwaniu kanałów na tv mamy śnieżycę... Nie wiem może jest coś o czymś nie wiem, a powinienem to coś zrobić żeby zadziałało ?

Z góry dzięki za rady...
  • Pomocny post
    Moderator
    Nie znam tej nagrywarki ale zapewne ma gniazda do anteny zewnętrznej.
    Jeżeli nie ma tam żadnego dziwnego numeru to antena powinna wchodzić do nagrywarki a następnie krótki kabel antenowy powinien łączyć nagrywarkę z telewizorem.
    Przy pomocy dwóch kabli EURO łączysz telewizor z nagrywarka (najlepiej na złącze SCART1 /AV1 a drugi kabel wkładasz pomiędzy nagrywarkę a dekoder. W nagrywarce najlepiej wsadzić SCART2/AV2 a w dekoderze pod VCR.
    Nie zapomnij sprawdzić w menu odpowiednich statusów gniazd wejściowych w nagrywarce. Jeżeli AV2 jest ustawione jako DECODER to należy to przestawić na LINE lub INPUT. Nieprzestawienie tej opcji będzie powodował każdorazowo włączanie na wejście nagrywarki sygnału z wyjścia dekodera, niezależnie od zaprogramowanego lub ustalonego wejścia nagrywarki.
    Pozostaje jeszcze ustalenie standardów sygnałowych pomiędzy dekoderem a nagrywarka i nagrywarka a telewizorem. Jeżeli wykorzystujemy wejścia/wyjścia analogowe via SCART/EURO to najlepiej jest jak jest ostawiona opcja wejścia na RGB.
  • Poziom 2  
    Podłączałem w ten sposób EURO i niestety nic. Wejście antenowe pasuje tylko do Cyfry, a innej anteny nie ma.
    No nic, na chwilę chciałem u teściów tak podłączyć, a na stałe to będzie u mnie - też cyfra, ale inny dekoder, tv etc. Jeszcze nie podłączałem, więc jak coś nie wyjdzie lub wyjdzie to się odezwę :)

Pozdrawiam i dzięki za wpis.
  • Moderator
    Metoda postępowania:
    1. Podłącz kabel EURO - EURO pomiędzy gniazda TV w dekoderze i AV1 w telewizorze.
    2. Nie wkładaj karty - standardowo powinien się pojawić napis "proszę włożyć kartę do czytnika" - jeżeli się ten napis nie pojawia to sprawdź jak są ustawione wejścia w odbiorniku TV. Niektóre modele samoczynnie przełączają wejścia pomiędzy CVBS/PAL/composite a RGB, w niektórych trzeba to przestawić ręcznie. Sprawdź na wszystkich opcjach wejścia dla AV1
    Po włożeniu karty do czytnika i wciśnięciu menu na pilocie powinien się pojawić ekran menu głównego. Antena satelitarna nie musi być podłączona.
    jeżlei nadal coś jest nie tak to zmień kabel na inny, sprawdx także czy te same opcje sa dostepne dla wyjścia AV2
    2. Następnie podłącz nagrywarkę bezpośrednio do telewizora i postępuj zgodnie z instrukcja użytkowania nagrywarki. Uruchomienie nagrywarki powinno przestawić odbiornik do trybu połączenia z nagrywarka. Jeżeli kabel EURO - EURO - nie jest odpowiednio wykonany to ta opcja działać nie będzie.

W instrukcji nagrywarki jest pokazane jak podłączyć nagrywarkę do układu dekoder / telewizor.
    Jest kilka sposobów i warto sprawdzić który jest najlepszy. generalnie starajmy się wykorzystać wyjścia/wejścia po RGB, wyjścia composite/CVBS wykorzystujemy tylko w ostateczności.
  • Moderator
    Według danych technicznych nagrywarka ma wbudowany jedynie tuner analogowy. Zatem nie ma szans odbioru programów z dekodera inaczej jak poprzez wejście AV.
  • Poziom 34  
    Skoro masz śnieg na tv, znaczy to, że nie przełączyłeś tv na euro.
  • Moderator
    ...albo tuner w nagrywarce nie jest ustawiony...
  • Poziom 39  
    orf napisał:
    ... Nie wiem może jest coś o czymś nie wiem, a powinienem to coś zrobić żeby zadziałało ? ...

Dokładnie przeczytać instrukcję użytkownika .