Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy Guide GSE 6700DE

16 Mar 2010 10:14 3123 6
  • Poziom 2  
    Posiadam trójfazowy agregat Guide GSE6700DE 5,5kW z regulatorem AVR. Problem ze wzbudzeniem. Po uruchomieniu silnika na zaciskach roboczych pojawia się napięcie ok. 7V, a na zasilaniu układu AVR ok. 1,2V. Podanie napięcia stałego 12V na szczotki (magnesowanie) nie pomaga. Brak zwarcia uzwojeń do obudowy i pomiędzy nimi (mierzone MIC2500).Rezystancja uzwojeń roboczych mierzona multimetrem (mało wiarygodna), ale symetryczna. Rezystancja uzwojeń pomiarowych symetryczna. Podanie dosłownie na ułamek sekundy w trakcie pracy napięcia 12V równolegle z wyjściem AVR na szczotki wzbudza prądnicę i pracuje prawidłowo. Po zgaszeniu silnika sytuacja powtarza się. Co jeszcze mogę zrobić lub sprawdzić.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 13  
    Witam
    Odłącz avr i podczas pracy daj napięcie stałe na wirnik.U mnie daje 36V i osiągam 400V na prądnicy z aku od wkrętarek.Może być prostownik 24V. Wtedy sprawdz napięcie zasilania avr.Regulator jest chyba uszkodzony.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 2  
    Regulator AVR nowy. Przy wzbudzeniu 24Vnapięcie zasilania AVR ok 7V.
  • Poziom 13  
    Na avr jest regulacja ,jakie są pozostałe napięcia ?Przy 400V zasilanie avr to 90V-110V.
  • Poziom 2  
    Regulacja i owszem, ale dopiero jak się wzbudzi-próbowałem wcześniej. Regulowanie przed wzbudzeniem da zbyt wysokie napięcie gdy się już wzbudzi.
    Przy 400V zbyt niskie napięcie zasilania AVR -wygląda na uszkodzone (choć niewidoczne) uzwojenie zasilające.
  • Poziom 11  
    Przyczyną tego stanu żeczy jest utrata magnetyzmu "magnesów" stałych wklejonych w wirnik agregatu . Są one odpowiedzialne za wyindukowanie napięcia potrzebnego do zadziałania modułu AVR . Napięcie to powinno być większe od 3V aby to sprawdzić proszę uruchomić agregat i ręką zwiększyć obroty silnika spalinowego (dzwignią regulatora odśrodkowego ) jeżeli agregat "zaskoczy" -masz przyczynę
  • Poziom 2  
    Obroty podkręcałem i to sporo (sprawdzałem pod kątem właściwych badając częstotliwość i przy okazji czy właściciel nie uszkodził regulatora obrotów uszczelniając wał silnika). Nie rozebrałem prądnicy ufając zapewnieniom właściciela, że mechanicznie nic nie uszkodził i nie zarysował. Poddałem się i oddałem agregat już jakiś czas temu. Na razie nikt w okolicy mu nie poradził. Dziękuję za pomoc. I na marginesie - zawsze byłem przekonany, że magnetyzm szczątkowy, to właściwość "blach transformatorowych" i nie szukałbym wklejonych magnesów. Czy te magnesy występują we wszystkich rodzajach agregatów, czy tylko w określonych modelach?