Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AS-502 problem ze zdalnym sterowaniem

16 Mar 2010 10:46 3058 20
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.

Mam problem z tunerem AS-502 a mianowicie tuner pracuje poprawnie bez podłączonego zdalnego sterowania, przy podłączeniu zdalnego sterowania do wzmacniacz WS-504B zawiesza się z poprzednim wzmacniaczem tzn WS-502 nie było problemów wszystko działało bez zarzutów czy może to być konflikt sprzętowy między WS-504b , a AS-502.
    Sam wzmacniacz działa poprawnie z pilotem muszę dodać ze we wzmacniaczu było już kiedyś przez kogoś grzebane.
  • Poziom 27  
    Witam.
    WS502 i WS504 pracowały pod innymi adresami pilota.
    Tuner ma możliwość ustawienia innego adresu.Proponuję to sprawdzić.AS-502 problem ze zdalnym sterowaniem
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam

A jak to można sprawdzić i zamienić ten adres?
  • Serwisant
    Obejrzyj rysunek powyżej.W pinach procka jest możliwość zmiany adresu.
  • Poziom 9  
    Proszę o pomoc bo nie wiem dokładnie które i co z tymi pinami zrobić by zmienic adres
  • Poziom 24  
    Wypadałoby umieścić także fotkę drugiej strony płytki, bo nie widać elementów. Ale jeśli moje domysły co do orientacji układu IC402 są słuszne, to powinieneś usunąć zworę w miejscu oznaczonym zielono, a zrobić identyczną w miejscu oznaczonym czerwono.
    Ze zdjęcia płytki wynika że pin 39 IC402 to IR ADRESS. Podłączając go do "+" zasilania (czyli pin 26 i 40) lub do masy (pin 7 i 20), wybieramy jedną z dwóch możliwości adresowania.
  • Serwisant
    Słusznie powyżej z tym,że MAB8049 tą zmianę ma w pinie nr1 zwieranym albo do +5V,albo do masy.
  • Poziom 24  
    Na laminacie we wskazanych miejscach są oryginalnie umieszczone pola do "potraktowania" ich lutownicą, lecz w żaden sposób nie mają one połączenia z nóżką nr1. Według schematu Józio17 nóżka IR ADRESS jest obok nóżki nr1. Opisz w takim razie jak to jest w tym przypadku , aby autor tematu nie miał wątpliwości. Najlepiej byłoby chyba umieścić fotkę z naniesionymi poprawkami.
  • Serwisant
    Ja mam do dyspozycji aplikację MAB8049.Autor postu nie odniósł się do symbolu procka i nie zamieścił fotki od strony elementów.Mój opis jest pewny do podanego scalaka.
  • Poziom 9  
    Procesor który jest zastosowany jest zgodny z dokumentacją czyli MAB8049H
  • Poziom 35  
    Kolego radiogaga rzecz idzie o AS-502. Tam był stosowany tylko i wyłącznie jeden procesor MAB849H/V6 A264.
    Zmiana adresu pilota odbywa się tylko i wyłącznie poprzez podłączenie pinu 39 procesora do plusa zasilania lub masy.
    Dlatego proszę nie szerzyć dziwnej propagandy z tym pinem 1 (pin 1 połączony jest ze switchem STAND BY)
  • Poziom 9  
    Po zmianie adresu według powyższej instrukcji podłączyłem radio do wzmacniacza i co sie okazało bez zmian po podłączeniu kabla REMOTE radio nie reaguje na pilota i na przyciski znajdujące sie na radiu.
    Może problem leży po stronie wzmacniacza tylko bez podłączonego radia i REMOTE wzmacniacz reaguje poprawnie na pilota.
  • Serwisant
    W AS502 zmiana adresu IR odbywa się poprzez zwieranie 7 pinu(MAB8049) do plusa,lub do masy tak jak na fragmencie schematu powyżej.W WS502 ta zmiana dokonuje się w pinie nr 1(MAB 8049).WS504 pracuje na MAB8052.Znalazłem anex na przeróbkę WS504 do współpracy z CD502.Może tu coś będzie podpowiedzią.Przerzucę to później.
  • Poziom 35  
    Kolego radiogaga, a kolega dalej swoje. Z jakich schematów korzystasz?
    W drugim poście kolega Józio17 załączył wycinek schematu z procesorem od AS-502. Tam wyraźnie jest pokazane, że pin 7 jest na masie (zawsze), a ten pin, który jest opisany -IR ADRESS (pin 39) raz jest podłączany do +5V, a raz do masy (zaznaczone linia przerywaną). Potwierdza to kolega serek2 na załączonym zdjęciu płytki sterowania .
    Jeszcze raz proszę, zanim się coś napisze, to proszę się upewnić, że rozumowanie jest poprawne i nie wprowadzać forumowiczów w błąd.
  • Serwisant
    Na schemacie pin 39 nie jest opisany.To wprowadziło mnie w błąd.Załączam przeróbkę WS504 na współpracę z CD502.Może coś pomoże.Na płytce gniazd zdalnego sterowania,od strony mozaiki usunąć łączówkę pomiędzy punktami CD i Tuner.W płytce sterowania zamontować rezystor R732 120Ohm,diody D712 i D713 typu BAVP19 np.Odłączyć od masy pin 27 MAB8052.Fotkę diorowskiej przeróbki mam w bmp.Nie mogę jej uploadować.
  • Poziom 35  
    Aby uploadować plik bmp, musisz go przekonwertować na jpg, jpeg, gif lub png
    (np ACDSee, Picasa 3 itp) - innych formatów nie przyjmuje.
  • Serwisant
    Wpisałem na szybciej plik ręcznie.To krótki text.Może to jakaś szansa na rozwiązanie.
  • Poziom 9  
    Czy jest możliwość udostępnienia w pliku np. rar lub zip tej przeróbki w bmp
  • Serwisant
    Tak.Spróbuję jeszcze raz.
  • Spec od sprzętu Unitra
    Na elektrodzie jest serwisówka WS504 i tam pisze jak to przerobić. Wystarczy ściągnąć.