Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modyfikacje CA-pytanie o bi-amping i instalacje pod monoblok

16 Mar 2010 11:09 1683 10
  • Poziom 12  
    Witam.
    Modyfikuje swój sprzet Car audio.
    I wiem juz ze na przód wstawiam Rainbow SAC 265.25 i bedzie to zasilane ze wzmacniacza Audison LRX 4.300. Podłączone bedzie przez bi-amping.
    I tu pierwsze pytanie.
    Czy jest mozliwosc podłaczenia góśników pod wzmacniacz w bi-ampingu jedna para cinchy?
    poniewaz drugie wyjscie chce przeznaczyc na podłaczenie monoblocku.
    I tu drugie pytanie.
    Wybrałem sobie zestaw wzmak Hifonics BXI 1210D który bedzie napedzał albo głośnik Diamond Audio D610D4 (500 w RMS 2x4ohm spiete na 2 ohmy) lub głosnik Orion XTRPRO104 (500 w RMS 2x4ohm spiete na 2 ohmy)
    I pytanie o instalacje elektryczną - czy altenrantor 90A wystarczy do napedzenia tego? Jakie kable, jaka średnica, jaki bezpecznik bedzie potrzebny do tego?
    Czy jeden kondensator przed monoblockiem wystarczy czy potrzeba bedzie 2 kondensatory przed oboma wzmacniaczami?
    Pozdrawiam
    Pawełs
  • Poziom 23  
    pawelszu napisał:
    Witam.
    I wiem juz ze na przód wstawiam Rainbow SAC 265.25 i bedzie to zasilane ze wzmacniacza Audison LRX 4.300. Podłączone bedzie przez bi-amping.
    I tu pierwsze pytanie.
    Czy jest mozliwosc podłaczenia góśników pod wzmacniacz w bi-ampingu jedna para cinchy?
    I tu drugie pytanie.
    Wybrałem sobie zestaw wzmak Hifonics BXI 1210D który bedzie napedzał albo głośnik Diamond Audio D610D4 (500 w RMS 2x4ohm spiete na 2 ohmy) lub głosnik Orion XTRPRO104 (500 w RMS 2x4ohm spiete na 2 ohmy)
    I pytanie o instalacje elektryczną - czy altenrantor 90A wystarczy do napedzenia tego? Jakie kable, jaka średnica, jaki bezpecznik bedzie potrzebny do tego?
    Czy jeden kondensator przed monoblockiem wystarczy czy potrzeba bedzie 2 kondensatory przed oboma wzmacniaczami?
    Pozdrawiam
    Pawełs

Witam.A moje pytanie jest trochę inne?!Jaki masz aku bo od tego powinieneś zacząć?Jeżeli słaby nawet 100F nic nie da:D.Aku musisz mieć dobre jak chcesz mieć 2 wzmacniacze,bo tego sprzętu raczej altek nie bedzie napędzał:D.Kable jakie bym dał to 35mm2 powinny spokojnie wystarczyc.Bezpiecznik napewno anl,zobacz jakie bezpieczniki mają oba wzmacniacze,dodaj ich moce i wyjdzie jaki powinienes kupić.Altek będzie zależny od aku ale moim zdaniem będzie ok.ja miałem 120A i oriona 2500D i 2 aku i było ok,także zamiast kondków proponował bym np dodatkowy wspomagający aku
  • Poziom 12  
    Akumulator am 91ah a prąd 740 A.
    nie wiem czy to malo czy dużo i czy wystarczy.
    Niestety rozwiazanie z drugim akumulatorem odpada - nie mam po prostu miejsca na drugi.
  • Poziom 23  
    pawelszu napisał:
    Witam.
    I tu pierwsze pytanie.
    I tu drugie pytanie.
    Pozdrawiam
    Pawełs

Mozesz to zrobic na rozdzielaczu i jednej parze chinch nic nie stoi na przeszkodzie.

Chcesz rozlutowywac seriyjne zwroty, czy masz inny zamysl na bi-amp?

Kond ewentualnie skoro nie chcesz bufora w postaci zelu... Kond ok 2F... Ale zazwyczaj to tylko i wylącznie niepotrzebny gadzet moim zdaniem.
    Kable jak podal Bambino ok. i przyszłciowo.
    Bez konda i z tym altkiem przy takich mocach powinienes sie "wyrobic" prądowo uwazam.
  • Poziom 12  
    Wg mnie seryjne zwrotnice w Rainbow są przystosowane do podłączenia w Bi-amp.
    A Wzmacniacz Audisona powinien dać podłączyć taką konfigurację.
    Ale w sumie mogę sie mylić - wszytko to cozaplanowałem jest moim wymysłem a nie jestem fachowcem w tych sprawach
  • Poziom 12  
    Pierwszy etap modyfikacji zakończony sukcesem !
    Zamontowane mam juz głosniczki Rainbow SAC 265 w bi-ampingu
    Gra to po porstu rewelacyjnie....
    Basik jest tak fajny ze na razie odkładam mysl o subie ... bo jest po porstu zbedny.
    Maja wiecej basu niz sub Re audio re10...

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Cytat:

Nie rozsmieszaj mnie... Chyba ze tego Re miale s closed z radia...
  • Poziom 12  
    Miałem w closed ze wzmaka
    Podawane miał 220 wat RMS...
    Samochód Mazda 6
  • Poziom 23  
    A ja w drzwiach mialem wieele wooferów, i tniejeden mocniejszyd wooferkow SAC, pod roznymi piecami tez i w równie duzych drzwiach jak Twoje... Zagadzam sie ze niektore potrafia zagrac bassem bo miecho z drzwi to i u mnie priorytet ale z tym porownaniem do suba to troszke przesadziłes jednak. Chyba ze to sedan, to zwracam honor bo tam nie przebije sie 175W re 10' z closed...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Cytat:

Szacuneczek kolego .

Miło czytać o jakichś ...sukcesach userów .