Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki system alarmowy wybrać?

milok 16 Mar 2010 13:55 7083 11
  • #1 16 Mar 2010 13:55
    milok
    Poziom 2  

Witam,
    szukam systemu na około 9 czujek z dodatkową możliwością podpięcia GSMu. Na podstawie tego co do tej pory się dowiedziałem będzie to coś SATELA - popularny (nie będzie problemu z ewentualnym serwisem)ale i jeden ze stabilniejszych systemów. Do tej pory miałem powieszonego jakąś chinszczyznę... i nigdy więcej. Nie wiem tylko co wybrać Integra, Versa czy może coś jeszcze...
    Ciekawą ofertę zanalazłem tu :
    http://allegro.pl/

Pytanie do tych co się orientują w temacie, czy jest to dobry zestawik, bo cena jest bardzo OK.

Z góry dzięki za podpowiedzi

Regulamin p.10.11.
    Jeszcze jeden taki, a udzielę ostrzeżenia, a post poleci do kubła. [s]

0 11
  • #2 16 Mar 2010 14:32
    NOOKIA
    Poziom 28  

Do mnie jakoś ta wersa nie przemawia nie wiem dlaczego, ale same monipulatory Versy nie podabają mi sie wcale.

Ładniej się prezentują szyfratory CA5-6-10 no i oczywiscie LCD

W sumie jeśli chodzi o mnie to brał bym integre bo czasami taniej nie znaczy lepiej!!!

1
  • #3 16 Mar 2010 16:32
    milok
    Poziom 2  

Wygląd wyglądem - rzecz gustu. Manipulatory Integry mają dodatkowo klapki na klawiatury mi to nie jest potrzebne, chodzi mi głównie o funkcjonalność i działanie
    w praktyce - czy się nie wzbudza niepotrzebnie, nie zawiesza itd

0
  • #4 16 Mar 2010 17:02
    Pawelwo
    Poziom 2  

Osobiście mam centralkę Satela, mniejszą, obsługującą u mnie 3 czujki i jeden sygnalizator wewnętrzny. System pracuje stabilnie od 2 lat.Ta płyta z Allegro jest o tyle dobra, że ma złącze do komputera na RJ45 - programowanie z komputera jest łatwiejsze niż z manipulatora (ważne żeby kupić oryginalny kabel/przejściówki na USB - podróby nie działają). W moim systemie jest też moduł GSM Satela - osobna skrzynka, która też działa poprawnie od 2 lat. Żeby przystawka GSM współpracowała z centralą trzeba jej zaprogramować wyjścia.
    Wygląd manipulatora, to już sprawa subiektywna. Satel ma w ofercie manipulatory podświatlane niebieskimi diodami. Żeby kupić "ładny" komplet, proponuję udać się do hurtowni lub przedstawiciela. Nie ma wtedy problemów z gwarancją.

0
  • #5 16 Mar 2010 17:23
    aselectronics
    Poziom 11  

Bierz bez zastanowienia. Cena jest hurtowa. Sprzęt bardzo dobry. W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz.

0
  • #6 16 Mar 2010 18:04
    Olexy71
    Poziom 20  

NOOKIA napisał:
    Do mnie jakoś ta wersa nie przemawia nie wiem dlaczego, ale same monipulatory Versy nie podabają mi sie wcale.

W sumie jeśli chodzi o mnie to brał bym integre bo czasami taniej nie znaczy lepiej!!!

Nie zgodzę się z kolegą. Manipulatory do integry wyglądają jak z pierwszych odcinków star trek. Albo jak z 'Pan Kleks w Kosmosie'.
    Osobiście uważam za najprostsze i najtańsze rozwiązanie Aritech Comfort. Tańsza od tych małych satelków seria 3 może pomieścić do 24 wejść. Tylko nie kupi się jej na aukcji.
    Nie uważacie, że sprzęt choć odrobinę profesjonalny nie powinien być dystrybuowany w ten sposób?

0
  • #7 16 Mar 2010 18:38
    adibaw
    Poziom 16  

Integra.

Versa jest niby oki ale jednak to nowość i niech inni ją testują :)

co do tej aukcji to moją uwagę przykuły magiczne czujniki do których producent się nawet nie przyznał. ciekawe jak wyglądają na żywo.

A jeśli chodzi o Aritech'a to fajnie szkoda tylko że technologicznie stoją w miejscu od wielu lat.

A do integry jest kilka wersji klawiatur nie koniecznie z klapką.

Jeśli już odbiegamy od tematu to ja polecam Centrale ELKRON

0
  • #8 16 Mar 2010 19:45
    wisztor
    Poziom 11  

Witam
    Każdy chwali to co zakłada , a ja bez dwóch zdań polecam DSC, np. PC-1832.
    ceny są porównywalne z Satelami a i klawiatury mają niczego sobie.Miałem okazję bawić się różnymi centralami no i nie raz widziałem jak fachowcy męczą sie z satelami na obiektach.100 zł taniej nie zawsze oznacza lepiej.Żeby nie być gołosłownym ostatnio montowałem 128 WRL Satela (wybór klienta).
    Pozdrawiam

0
  • #9 17 Mar 2010 08:26
    NOOKIA
    Poziom 28  

Olexy71 napisał:
    NOOKIA napisał:

Nie zgodzę się z kolegą. Manipulatory do integry wyglądają jak z pierwszych odcinków star trek. Albo jak z 'Pan Kleks w Kosmosie'.
    Osobiście uważam za najprostsze i najtańsze rozwiązanie Aritech Comfort. Tańsza od tych małych satelków seria 3 może pomieścić do 24 wejść. Tylko nie kupi się jej na aukcji.
    Nie uważacie, że sprzęt choć odrobinę profesjonalny nie powinien być dystrybuowany w ten sposób?

Miałem na myśli manipulatory od CA64 LCD tych z klapką też nie zakładam no chyba że na specjalne życzenie

0
  • #10 17 Mar 2010 09:07
    rafal_rx
    Poziom 25  

milok napisał:

W praktyce to żaden system się sam z siebie nie wzbudza i nie zawiesza niepotrzebnie (o ile CA-10 ma włączoną opcję, aby przestać dzwonić po 16 próbach, heheh). Zależy to głównie od zastosowanych czujek i jakości wykonanej instalacji.

Jeżeli potrzebujesz po prostu systemu alarmowego bez dodatkowych wyszukanych funkcjonalności, to po co Integra??? Bo programuje się fajnie z PC??? Za pół, za rok zapomnisz o tym. A IMHO DSC ma chyba najbardziej trwałe klawiatury.

Jeżeli chcesz podłączyć moduł GSM, jakiś zwykły z wejściami, wybierz centralkę z dwoma programowalnymi wyjściami niskoprądowymi. Wszystkie Satele od CA-5 (Versa nie znam) i obecnie produkowane DSC spełniają ten warunek. Jeżeli chcesz podłączyć 9 czujek, to potrzebujesz conajmniej 10 linii wejściowych. I pod tym kątem trzeba dobierać system. Więc CA-10 już jest "na styk", można rozbudować ekspanderem, pod warunkiem, że masz klawiaturę 16-liniową lub LCD. Bo były kiedyś do CA-10 12-liniowe LED, pamiętam. Ale ja osobiście bym wolał PC1616+PC5108+klawiatura ikonowa, lub ledowa 16-tka.

Jeśli natomiast zależy Ci na klawiaturze LCD, to chyba tylko Satel.

0
  • #11 17 Mar 2010 18:16
    Olexy71
    Poziom 20  

rafal_rx napisał:
    milok napisał:

W praktyce to żaden system się sam z siebie nie wzbudza i nie zawiesza niepotrzebnie (o ile CA-10 ma włączoną opcję, aby przestać dzwonić po 16 próbach, heheh). Zależy to głównie od zastosowanych czujek i jakości wykonanej instalacji.

Jeżeli potrzebujesz po prostu systemu alarmowego bez dodatkowych wyszukanych funkcjonalności, to po co Integra??? Bo programuje się fajnie z PC??? Za pół, za rok zapomnisz o tym. A IMHO DSC ma chyba najbardziej trwałe klawiatury.

Jeżeli chcesz podłączyć moduł GSM, jakiś zwykły z wejściami, wybierz centralkę z dwoma programowalnymi wyjściami niskoprądowymi. Wszystkie Satele od CA-5 (Versa nie znam) i obecnie produkowane DSC spełniają ten warunek. Jeżeli chcesz podłączyć 9 czujek, to potrzebujesz conajmniej 10 linii wejściowych. I pod tym kątem trzeba dobierać system. Więc CA-10 już jest "na styk", można rozbudować ekspanderem, pod warunkiem, że masz klawiaturę 16-liniową lub LCD. Bo były kiedyś do CA-10 12-liniowe LED, pamiętam. Ale ja osobiście bym wolał PC1616+PC5108+klawiatura ikonowa, lub ledowa 16-tka.

Jeśli natomiast zależy Ci na klawiaturze LCD, to chyba tylko Satel.

I aritech :)

0